top of page

KAHVE FALINDA ADA GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Abluka

 • Hapsolma

 • İzolasyon

 • Asosyallik

 • İçe yöneliş

 • Kuşatılmak

 • Yalnızlaşmak

 • Seyahat engeli

 • İletişimi koparmak

 • Çembere alınmak

 • Kabuğuna çekilmek

 • Dar bir alana hapsolmak

 • Kabuğundan çıkamamak

 • Çıkış yollarının tükenmesi

Kahve falında ada görmek:

Kahve falında görülen ada kabuğuna çekilme, dar bir alana hapsolma ve ya da kuşatılmak sembolüdür. Bazen bu tip semboller fal sahibinin içindeki potansiyeli kısıtlaması ya da baskılamak zorunda kalması gibi anlamlar içerirler. Bir adanın sınır çizgilerinin belirgin olması durumunda bu anlam daha da vurgulanır.

 

Kahve falında ada aynı zamanda özgürlük kısıtlayıcı, büyük düşünmenin önüne geçmemizi sağlayan tüm kişi ya da olgularla ilgili bilgi içerir. Bu falın sahibi kendisini neyin ya da kimlerin sınırlandırdığına dair fikir sahibi olmalıdır. Kahve falındaki ada aslında yaşam alanımız ve tüm aktivitelerimizin sınırlandırıldığı noktalarla ilgili bilgi vericidir. Dolayısıyla büyük bir ada görenin özgürlüğü daha fazladır ya da daha fazla aktiviteyle uğraşmaktadır. Buna benzer şekilde kahve falında küçük bir ada gören sürekli aynı şeyleri yapmakta ya da küçük bir çevrede yaşamaktadır. Fal sahibi bu ada objesinin kendisine ne anlatmaya çalıştığını yaşam tarzına bağlı olarak görmeye çalışmalıdır.

 

Kahve falında görülen ada bizi çevreleyen ve potansiyelimizi keşfetmemizi engelleyen tüm kuşatıcılarla ilgili bilgi sunuyor olabilir. Kahvede bir adanın ortasında bir insan figürü görmek durumunda fal sahibi bir çıkış yolu aradığını anlamalıdır. Ya da bu fal kişinin istediği özgürlüğe olan ihtiyacını anlatmaya çalışıyor olabilir. En genel anlamı itibariyle ada sınırlandırılma ile ilgili anlamlar içermektedir. Dolayısıyla kahve falında ada gören ve kendini bu adanın ortasında gören kişi kendi konfor alanının ya da bu sınırların dışına çıkmanın şimdilik mümkün olmadığını da anlamalıdır. Falda görülen ada içinde ya da çevresinde ne yer aldığına bağlı kalarak yorumlanmalıdır.


Kahve falında ada genellikle içten dışa yönelişin ya da içindeki potansiyeli dışa yansıtmanın imkansız olduğu dönemlerde görülür. Falda adada bulunan kişinin enerjisi aslında içeride hapsolmuş ve dış dünyaya sunulamamaktadır. Adayı çevreleyen deniz onun bu enerjiyi baskılamasına sebep olan tüm engellerin temsilcisidir. Kahve falında bir adada yalnız olan kişi bu enerjileri dışa yansıtmayı çok ister fakat yanlış zamanda yanlış yerde beklemektedir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında ıssız ada görmek:

Issız ada sembolleri genellikle dıştan içe yöneliş ve inzivaya çekilme temalı sembolleridir. Bu falın sahibi aynı zamanda kendini kapana kısılmış hissedebilir ya da özgürlüğüyle ilgili sorunları vardır. Bu falın sahibi büyük bir ihtimalle çok küçük bir yaşam alanında hep aynı şeyleri yaptığı bir yaşam sürmekte ve kendini aşamamaktadır. Bu obje bazen küçük bir köy ya da kasabada yaşayan biri tarafından görülebilir. Bu durumda fal sahibi farklı şehirleri ve ülkeleri görme ve bulunduğu küçük beldeden çıkmayı arzu etmektedir. Kısacası, falında ıssız bir adada bulunduğunu gören kişi gerçek hayatta çok küçük bir yaşam alanına hapsolmuş kişidir ve kabuğundan çıkmak, kendi sularının dışına çıkmak ve dünyayı keşfetmek istemektedir.

Kahve falında ada aynı zamanda yalnızlık ve desteksiz kalmak temasını içerir. Fal sahibi eğer bir adada tek başına ise tüm yol arkadaşları ya da destekçileri tarafından terk edilmiştir. Kısacası ıssız bir adada tek başına kalan kişi gerçek hayatta yalnız bırakılmış kişidir. Hayatta ilerlediği yolda kendine bir ortak ya da yol arkadaşını şimdilik bulamaz. Bazen ıssız bir adada yalnız kalmak şimdilik ilişki için bir partner bulunamayacağına delalettir.


Kahve falında ada aynı zamanda çaresizlik, çözüm üretememe, çıkış yollarının kapanması ve baskı altında tutulmayla ilgilidir. Bu falın sahibi henüz kendi hayatı hakkında karar verecek kadar özgür ve bağımsız değildir ve hayatı başkalarının kontrolü altındadır. Bu fal aynı zamanda özgürlüğün kısıtlanması, dar bir yaşam alanına hapsolma ve çıkış yolunu bulamamaya delalettir. Fal sahibi kendini çembere alınmış ve kuşatılmış hissetmektedir.


Kahve falında ada bazen bir alışkanlık döngüsüne saplanmanın altını çizer. Kişi değişimi çok istese bile her gün aynı şeyleri yapmakta ve doğal olarak aynı sonuçları almaktadır. Bu durum söz konusu ise fal sahibi değişimin kendi içinde başlatılması gerektiğini anlamalı ve alışkanlıklarını değiştirerek değişimi hayatına davet etmelidir. Falda adada bulunan kişi aynı zamanda kendi hayatının kontrolünü kendi eline alamayan kişidir. Büyük bir ihtimalle hala istediği ekonomik özgürlüğe sahip olamamak, kendi kararlarını verememek ya da hayatı istediği yöne sürükleyememek gibi hislere kapılan kişiler bu rüyayı görürler.


Kahve falında görülen adanın nerede ve nasıl belirdiği de yorumu etkileyicidir. Eğer ada çok belirsiz ve ufak bir ayrıntı olarak belirmiş ise kişinin özgürlüğüyle ilgili sorun aslında yaşamının odak noktası değildir. Fakat faldaki ada fincanın tam ortasında ya da oldukça belirgin bir şekilde resmedilmiş ise kişinin ana sorunu özgürlüğünün kısıtlanması ve içindeki potansiyeli keşfedememesidir. Bu falın sahibinin aslında yapacak ve dünyaya sunacak çok şeyi olabilir fakat kendisini sınırlandıran biri ya da bazı engeller bulunmaktadır. Nadiren de olsa bazıları içi falda ada hapsolmak ya da özgürlüğün aşırı derecede sınırlandırılmasıyla ilgilidir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page