top of page

KAHVE FALINDA ARABA GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Enerji

 • Vesile

 • Gelişim

 • Değişim

 • Seyahat

 • Değişim

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Taşınmak

 • Hızlanmak

 • Motivasyon

 • Hızın artması

 • Araç-gereçler

 • İş değiştirmek

 • Mekan değişikliği

 • Harekete geçmek

 • Hızlandırıcı etkenler

 • İhtiyaç olanın varması

 • İstikametin belli olması

Kahve falında araba görmek:

Kahve falında araba görmek fal sahibinin yaşam yolculuğunda hızını arttıracak bazı imkan ya da olanakların kendisine sunulacağına delalet eder. Aynı zamanda kahve falındaki araba hayatımızda bir noktadan diğer bir noktaya varmak için kullandığımız tüm araç gereçler, yeteneklerimiz ve aldığımız eğitimi de temsil edebilir. Gerçek hayatta nasıl araba bizi bir noktadan diğer noktaya götürüyor ise bilinçaltı dilinde de aslında durum bundan farklı değildir. Araba amaçlarımıza ulaşmak için kullandığımız her şeyin sembolü olabilir.


Kahve falında araba görmek aynı zamanda hareket zamanının geldiğini ve değişimin kapıyı çaldığını bize söyler. Bu sembol bu yüzden yer değiştirme, yön değiştirme, hızın ve motivasyonun artmasını temsil edebilir. Fakat, bu sembolü yorumlarken nasıl olduğuna da bakmalıyız. Kazalı araba yaşam yolculuğumuzda duraksama, yeni ya da muazzam çizilmiş bir araba hızımızın artmasına ya da yeni fırsatlara işaret edebilir. Kötü görünen param parça bir araba ise bir engele takılmaya işarettir.

 

Bazen kahve falında görülen araba seyahat, taşınma ya da değişimlerin sembolüdür. Araba bizi bir yerden alır başka bir yere götürür. İşte bu yüzdendir ki kahve falında araba görüyor isek yaşam yolculuğumuzda bir yerden başka bir yere hareket etme zamanının geldiğini bilmeliyiz. Kahve falında araba görmek hayatımızın gidişatını hızlandırıcı bir araç ya da fırsatı elde etmeye de delalet edebilir. Bu sembolü gören kişi için mevcut gidişatın hızlanması ve işlerin daha çabuk bir biçimde sonuca ulaşması mümkün olacaktır. Araba aynı zamanda kişiyi amaçlarına daha çabuk ulaştırıcı bir vesilenin simgesi olabilir. Kısacası, falında araba gören kişi gitmek istediği yere daha çabuk gidebilme imkanını elde eder.


Kahve falındaki araba tüm bunların yanı sıra fal sahibinin motivasyonu ve onu amacına iten tüm dürtülerin simgesidir. Falında araba gören kişi gördüğü arabanın nasıl olduğuna da bakmalıdır? Eğer araba eski ve zor çalışır durumda ise kişi aslında amacına doğru hareket etmeye çok istekli değildir, ya da onu amacına ulaştıracak donanıma sahip değildir. Belki de güncelleme ya da kendini yenilemeye ihtiyaç duyuyordur. Araba son model ve güzel ise bu kişi amacına ulaşmak için ihtiyacı olan tüm güncel kaynaklara sahiptir ve bu kaynakların kullanılması gerekir. Tek yapması gereken o arabayla istediği yere gitmektir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında araba aynı zamanda bize değişim sinyalleri verir. Kişi şu anda nerede bulunuyor olursa olsun onun için ya mekan değişikliği ya da iş değişikliği söz konusu olabilir. Bu sembolü tüm umutların tükendiğini düşünen biri görürse bu kişi zor da olsa bulunduğu durumdan kurtulabilir ama yine de bu kurtuluş kişinin kendisine bağlıdır. Arabanın çok eski ya da kırık dökük olması bu kurtuluşun zahmetli de olsa mümkün olduğuna, arabanın gıcır gıcır ve güzel olması kurtuluşun daha kolay olacağına işaret eder.


Kahve falında  görülen araba aynı zamanda hayatın kontrolünü elimize almamızla ilgili bilgi sunuyor da olabilir. Fincandaki telveler bize bir şekilde “artık yaşamına yön verme zamanı” mesajını vermektedir. Falında bu sembolü gören kişinin daha özgür olması ve istediği yönde hareket etmesi mümkündür. Arabayı geniş ve ferah bir yolun içinde görenin değişim süreci rahat olur. Dar bir yolda ise meşakkatli olur.


Kahve falında araba süren kişi hayatının kontrolünü eline almış kişidir. Hayatı hakkındaki kararları kendi verir ve hayatını başkalarının yönlendirmesine izin vermez. Bu sembolü gören kişi arabayı nasıl ve nereye sürdüğüne dikkat ederek kahve falından alması gereken mesajı alabilir. Hayatın kontrolünü elinde tutmak elbette güzel bir şeydir fakat yanlış yolda olduğumuzda değil. Araba karanlık ya da çamurlu bir yolda sürülüyor ise belki de büyük sözü dinlemekte fayda vardır. Araba geniş, ferah ya da kendimizi huzurlu hissettiğimiz bir yolda sürülüyor ise bu gidişata devam etmek kişinin hayrınadır.


Kahve falında görülen arabayı yorumlarken arabanın nereden geldiğine ve hangi istikamete gittiğine, çevredeki objelere de bakmalıyız. Varış noktası bu objenin yorumunda arabayı görmekten daha önemlidir. Çünkü varış noktası kişinin elindeki tüm kaynakları kullandıktan sonra elde edeceği sonucu temsil eder. Ayrıca arabanın yokuş aşağı ya da yokuştan yukarı doğru sürülmesi de bu falın yorumunda önemlidir. Arabayı yokuş aşağı süren zarara girer ya da iyi durumdayken daha kötü duruma gider. Yokuş yukarı süren ise yükselişe geçeri kariyerinde yükselir ya da kazancı ve karı artar.

 

Tüm bunların yanı sıra kahve falında görülen araba nadiren de olsa araba alım satımıyla ilgili bilgi içeriyor da olabilir. Bu durumda faldaki arabanın özellikleri alınacak ya da satılacak arabanın özellikleriyle benzerlik gösterir. Örneğin, falda büyük bir araba gerçekte de büyük bir arabanın sembolü olabilir. Bazen büyük ya da hacimli arabalar maddi değeri yüksek arabaların sembolüdür.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page