top of page

KAHVE FALINDA DİNAZOR GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Tepki

 • Engel

 • Sorun

 • Savaş

 • Tehlike

 • Yarışma

 • Rekabet

 • Çatışma

 • Korkular

 • Düşman

 • Davranış

 • Büyük engel

 • Zorlu bir rakip

 • Çıkmaz sokak

 • Tehlikeli bir süreç

 • Çok güçlü bir düşman

 • Korkularla yüzleşmek

 • Yaşam savaşı vermek

Kahve falında dinazor görmek:

Kahve falındaki dinazor sembolü yaşamımızda aniden beliren “çok büyük bir tehdit” metaforudur. Yaşam yolculuğumuzda istikrarımızı tehdit eden her şey falımıza dinazor ya da yok edici vahşi bir hayvan kılığında belirebilir. Kısacası, kahve falındaki dinazor yolumuzun önündeki büyük bir engel ya da ilerleyişimizi durduran bir düşmandır.

 

Kahve falındaki dinazor aynı zamanda yaşamımızdaki bir olguyu yok etmek ya da bir sayfayı kapatmak amacı ile hayatımıza girmeye çalışan değişimin temsilcisi olabilir. Dinazor belki de bizi yenerek hayatına daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde devam etmek isteyen güçlü bir rakibin bir anda ortaya çıkmasına delalet eder. Fal sahibi için “yenmek” ya da “yenilmek” olmak üzere bu mücadeleden sadece bir sonuç çıkacaktır ve yorum sadece falın senaryosuna bağlı olarak yapılır. Kahve falındaki dinazor bazen rakip ya da düşmanı değil sadece korkularımızı temsil eder. Dolayısıyla yaşamda ilerlemek için öncelikle korkularımızı yani dinazoru yenmemiz gerekmektedir.

 

Tüm vahşi hayvanlar gibi kahve falındaki dinazor da aşmamız gereken bir engel ya da büyük bir tehlikeye işaret eder. Fakat bu tip sembollerin yorumlanmasında hayvanın gücü ve büyüklüğü oldukça önemlidir. Örneğin, akrep ya da böcek gördüğümüz fallar daima yenilmesi daha kolay düşmanlara ya da aşılması kolay engellere işarettir. Fakat kahve falında gördüğümüz vahşi hayvan bizi öldürebilecek ya da ortadan kaldırabilecek kadar güçlü ise karşımıza çıkan düşman da bizi o kadar zorlayıcıdır. Dinazor ise boyumuzu aşabilecek dev bir hayvan olmasından dolayı genellikle kapasitemizi zorlayıcı bir düşman ya da engele işaret eder.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında dinazordan kaçan birini görmek:

Kahve falında dinazordan kaçan biri ya da dinazorun önünde bir insan figürü görmek yaşamımızdaki peşimizi bırakmayan tehlikelerin altını çizer. Bu sembolü gören kişi bazı sorunları halletmek yerine onları sürekli erteleme yolunu seçmektedir. Bu kişi korkularıyla yüzleşirse sorunlarını çözecektir. Bu sembolü bir kadın görür ise cinsel tacize uğrama ya da bir erkek tarafından rahatsız edilme ihtimali vardır. Bazen falda bir insan figürünün peşinden koşan dinazor bir kadını takıntı yapan erkeğe işarettir. Bir dinazorun ağzı açık bir şekilde bir insan figürünün peşinden koşuyorsa bir düşman tehlikeli bir hamle yapmak üzeredir.

Kahve falında dinazor ve diğer vahşi hayvanlar aynı zamanda yaşamımızdaki olayların oluş biçimleri, hayatımızdaki tüm enerjiler ve yaşam yolculuğumuzda kaderin önümüze çıkardığı tüm engel ya da durumlar hakkında bilgi sunar. Aslında kahve falında gördüğümüz dinazor ya da diğer vahşi hayvanların kahve falındaki davranış biçimleri olayların oluş biçimleriyle benzerlik gösterir. Falda büyük bir dinazor gerçek hayatta da ilerleyişimizin önünde duran büyük bir engeldir.

 

Dinazor falları ile “diğer yırtıcı hayvanlar” falları aşırı derecede benzerlik gösterir. Her iki kahve falında da yaşamımızı zora sokan ya da hayatı bize zehir eden bir düşman ya da sorun teması vardır. Bazen kahve falındaki dinazor hayat filmimizdeki başrol oyuncuları ya da ana karakterler değil yan karakterler ya da tehlike unsurlarını temsil eder. Dinazorlar yaşamsal bütünlüğümüzü etkileyen ve ilerleyişimizi durdurabilecek kadar etkili tüm değişim ya da olayları temsil edebilir. Bir dinazor bazen yaşamımızda tehlike unsuru olabilecek birini temsil edebileceği gibi bazen bir hastalığı, belayı ya da aniden ortaya çıkabilecek bir sorunu da temsil edebilir. Kısacası kahve falındaki dinazor önümüze çıkan aşmamız gereken bir engeldir.

 

Rüya tabirciliği ve semboller dilinde vahşi hayvanların yorumlanması o hayvanın genel özelliklerine ve kahve falındaki davranış kalıplarına bağlı olarak yapılır. Dolayısıyla, kahve falında görülen dinazoru yorumlamak için öncelikle dinazorun nasıl göründüğü dikkate alınır. Zararsız duran bir dinazor potansiyel tehlikelerin altını çizer. Bazen bu tehlikeler yaşamımızda tıpkı uyuyan hücreler gibi durur ve kendilerini göstermede yaşamımızda var olmaya devam ederler. Kahve falında saldırgan ya da ağzı açık bir dinazor ise yaşamımızda istikrarımızı tehdit eden her şeyin simgesi olabilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page