top of page

KAHVE FALINDA KAPLUMBAĞA GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Sakinlik

 • Sükunet

 • Yavaşlık

 • Durgunluk

 • Sabretmek

 • Uzun vadeli süreç

 • Kabuğuna çekilmek

 • Uzun vadeli planlar

 • Biraz daha vakti var

 • Henüz zamanı değil

 • Yüklerin ağırlaşması

 • Sürecin yavaşlatılması

 • Sorumlulukların artması

 • Karar verme zamanı değil

 • Bekleyişin sonundaki ödül

 • Şartların henüz olgunlaşmaması

 • Sabreden derviş muradına ermiş!

 • Yavaş ama emin adımlarla ilerlemek

Kahve falında kaplumbağa görmek:

Kahve falında görülen kaplumbağa sembolü bize yavaş fakat ilerleyen süreçler hakkında bilgi getirir. Bu falın sahibi bir oluşum sürecinde ilerlemenin yavaş olduğunu fakat yine de olduğunu bilmelidir. Falında kaplumbağa görenin hayallerine kavuşması için tek ihtiyacı olan sabırdır. Sembolik olarak kaplumbağa ve merdiven falları birbirine benzerlik gösterir. Her ikisi de aşamalı olarak ilerlemenin sembolüdür.


Kahve falında kaplumbağa görmek eğer fal sahibi bir dilek tutarak falı kapattıysa dileğinin olacağı fakat bunun umduğundan daha uzun zaman alacağı şeklinde yorumlanmalıdır. Bazen bu sembol bize ufak ama emin adımlar atmamızı tavsiye eder. Eğer fal sahibi ilişkiye ya da evliliğe dair soru sorarak falı kapattığında bu sembolü görmüş ise evliliğin ertelenmesine fakat eninde sonunda olacağına işaret eder. Kısacası, kaplumbağa gördüğümüz fallar bizi sabırlı olmaya ve aceleci davranmamaya davet eder ve eğer sabırlı olursak arzularımıza kavuşacağımızı müjdeler.


Kahve falındaki kaplumbağa sembolü bazıları için uzun vadeli planların işaretidir. Bu sembol aynı zamanda uzun vadeli bir sürece girişi ya da bir eğitim sürecine başlamayı da temsil ediyor olabilir. Bir şeyin olması için çok beklememiz ve çok fazla engeli aşmamız gerekmektedir. Bir başka deyişle, falında kaplumbağa gören kişi için “hala vakit var” mesajı gizlidir. Kahve falında kaplumbağa görmek bazen bir oluşum sürecini fakat bu süreçte ilerlemenin çok yavaş cereyan ettiği konusunda bize mesaj getirir. Falında kaplumbağa görene bir şey yaklaşmaktadır fakat ona varması zaman alacaktır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında kaplumbağalar görmek:

Kahve falında çok sayıda kaplumbağalar görmek bir türlü bitmeyen sorunlarla uğraşmaktır. Kahve falındaki kaplumbağalardan her biri aslında yavaş ilerleyen süreçlerin ya da çözümü çok uzun zaman alan sorunların temsilcisidir. Bir işveren için çok sayıda kaplumbağa işlerin yavaş ya da durgun olması veya işçilerin performansının şirketin hızına yetişememesi ihtimali vardır. İşveren falında kaplumbağaları ters görürse işçilerinden bazılarını işten çıkarır ya da işleri ters döner. Kahve falında çok sayıda kaplumbağa gören kişi hayatı gidişatını yavaş bulur ve bu gidişatı hızlandırma arzusu içindedir. Bu fal bazıları için sabırlı olmaya davet edicidir. Fal sahibi bir şeylerin sonuçlanmasını sabırla beklemelidir.

Kahve falında ters kaplumbağa görmek:

Kahve falında ters kaplumbağa ya da ters kaplumbağalar görmek hayırlı değildir. Bu fal genellikle işlerin ters dönmesi, işten çıkma ya da çıkarılmalara ya da süreçte tıkanmalara işaret eder. Bazıları için faldaki ters kaplumbağalar hanede işlerin ters dönmesi ya da ailevi sorunlara işaret eder. Bu falın sahibinin aileden bazı bireylerin başını ağrıtacak bazı meselelere bugün bulaşıp gelecekte onları üzmesi ihtimali de vardır. Kısacası, falında kaplumbağayı ters gören ya ailesini üzer ya da onları kötü etkileyecek bir işe bulaşır.

Kahve falında kaplumbağa görmek aynı zamanda sırtımızda taşıdığımız tüm yük ve sorumluluklarla ilgilidir. Bu kahve falında iki temel obje bulunur: kaplumbağa ve sırtındaki kabuğu. Kaplumbağa bizim gerçek hayata bakış açımızı sırtındaki kabuğu ise sorumluluklarımız ve yükümüzü temsil eder. Bazen kaplumbağanın kabuğu bir anne ya da baba için evlatların simgesidir. Bazıları için bu kabuk borçların ya da maddi sorumlulukların simgesi olabilir. Bu falı daha iyi yorumlamak için kahve falında kaplumbağa ve kabuğu arasında nasıl bir senaryo çizildiğine bakılır. Kahve falında kabuğundan ayrılan kaplumbağa gören kişi gurbete gider, evinden ayrılır ya da bekarsa evlenir. Evli biri kahve falında bu kabuğun kırıldığını ya da ikiye bölündüğünü görürse boşanır.


Tüm bunların yanı sıra kahve falında kaplumbağa kabuğuna çekilme ya da özel hayatımız (kabuğumuz) hakkında bilgi sunan fallardandır. Kaplumbağanın kabuğu aslında onun özeli ve evidir. Bu yüzden kahve falında kabuğun başına gelen her şey aslında fal sahibinin ev yaşamında başına gelecek şeylerle benzerlik gösterebilir. Bu kabuğun falda çalak ya da olması ailevi tartışma ya da çatışmalara, kabuğun kaplumbağadan ayrı olması aileden uzaklaşmaya, kabuğun aşırı derecede büyük olması ise ailevi sorumlulukların artmasına işarettir.


Tüm kabuklu hayvanlar gibi kaplumbağa da aynı zamanda duyguları saklamak, içine kapanmak ve inzivaya çekilmek gibi konuları ele alır. Falında kaplumbağa görenin içine kapanması ya da yalnız kalmak istediği bir döneme girmesi olasılığı bulunur. Evini her gittiği yere götüren kaplumbağa bunların yanı sıra eve ve aileye aşırı düşkünlük ve ailevi meselelere yoğunlaşmak ya da aileyle aşırı derecede meşgul olmanın temsilcisidir. Bu fal aynı zamanda ailevi meseleleri sürekli aklında taşıma, o sorunlarla işe gitmek ve tüm bu sorunları iş hayatına yansıtmanın da temsilcisi olabilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page