top of page

KAHVE FALINDA KİLİT GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Engel

 • Sorun

 • Zorluk

 • Tembellik

 • Meşakkat

 • Hareketsizlik

 • Bilinmezlik

 • Erteleme

 • Takılma

 • Problem

 • Tıkanma

 • Duraksama

 • Sürümceme

 • Kararsızlık

 • Nasibin kapanması

 • Kısmetin kapanması

Kahve falında kilit görmenin anlamı:

Kahve falında kilit sembolü tıkanmış işlerin ve duraksamaların temsilcisidir. Fakat bu tip falların yorumu kilidin açık ya da kapalı olması, çapraz kilit olup olmaması ya da yanında bir anahtar bulunmasına bağlı olarak yapılmalıdır. Açık kilit bazı sorunların artık çözüldüğüne, çapraz kilit ise kör düğümler ve çıkmazlara işarettir. Bir erkek için çapraz kilit bekar ya da bakire bir kıza işaret edebilir.


Kahve falındaki kilit ya da çapraz kilit daima alınamayan izinlere, çözülemeyen sorunlara ya da yaşamımızda bir türlü ikna edemediğimiz kişilere işaret eder.  Bu sembolü gören fal sahibinin ilerlemesi için bazen birinden bir izin ya da onayı alması, bir sınavı geçmesi ya da zor bir engeli aşması şarttır. Aksi taktirde kilit kapalı kaldığı sürece ilerleme hemen hemen durma noktasına gelmiştir. Bu falı daha iyi yorumlamak isteyen kilidin nerede durduğuna ve çevresindeki objelere de bakmalıdır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında çapraz kilit görmek:

Kahve falında çapraz kilit girişimizin yasak olduğu tüm mekanların temsilcisidir. Bu sembol bize bazen olması mümkün olmayan işleri hatırlatırken bazen bize adeta “buraya giriş için henüz iznin yok” der. Bu sembol büyük bir ihtimalle reddedilmeden önce görülür. Bazıları için bir iş görüşmesinden olumsuz cevap almak bazıları için ilişki istediğimiz bir partnerin bize yeşil ışık yakmamasıyla alakalıdır. Kısacası kilitli kapı kaderin bize “hayır” cevabı vermesinin arifesinde gördüğümüz sembollerdendir ve bu falı gören kişi tez zamanda birinden bir “hayır” cevabı alır.

Kilit bazıları için şanssızlığın temsilcisidir. Adeta bize “bu iş olmaz, olmayacak, vazgeç” diyen semboldür. Kilidi gören kişi çok uğraştığı bir şeyden vazgeçip kendine başka seçenekler aramalıdır. Kahve falında kilitli kapı bazen fal sahibine  “bu iş buraya kadar” mesajı verir. Kırık kilit ise umutsuz bir vaka sayılmaz ve biraz çaba sonunda olması mümkün bir işin göstergesi olabilir. Kilitli kapı bazen bir erkek için bakire ya da hiç evlenmemiş bir kızla tanışmaya delalettir. 

Kahve falında asma kilit görmek:

Kahve falında asma kilit esaret ve kelepçedir. Bazıları için işlerin tıkanması ya da hareket alanının sınırlanmasına delalettir. Falında asma kilit görenin ayakları birbirine dolaşır ve işleri tıkanır. Bu falı görenin bol bol dua etmesi ve Allah’tan yardım istemesi gerekir. Kahve falında aynı zamanda asma kilit dönüp dolaşıp aynı yere gelmek ve kısır döngüye saplanarak hayattaki ilerleyişin tam anlamıyla durmasına işarettir. Bu falın aynı zamanda kelepçe anlamı vardır ve fal sahibinin bileklerine kelepçe takılarak bir süreliğine göz altında tutulması ihtimali vardır.

Bunlara ilaveten kahve falında asma kilit nazar ve büyü işleriyle de bağlantılıdır ve fal sahibine birinin nazarının değmesi ya da büyü yapması sonucu işlerin sonuna gelip olmaması ve iptal olmasına işaret edebilir. Bu falı gören kişi başına gelen bu illetten kendini kurtarmalıdır aksi taktirde her işinin sonuna kadar gelip iptal olması olasıdır. Bir kahve falında asma kilit vurgulanıyor ise bazen bir işin çözülmesi aslında başka bir işe bağlıdır ya da bir işin olması için bir engelin mutlaka açılması gerekmektedir. Falda merkezde özellikle vurgulanmış kişinin öncelikle bu sorunu halletmesi gerekir.

Kahve falında kilit aynı zamanda nasip ve kısmet kapalılığına, bazen işlerin kapalı olmasına hatta bazıları için nazar veya büyü gibi kişinin hayatını olumsuz etkileyen etmenlere delalet edebilir. Falında işleri yolunda gitmeyen kişi çok sefer kilit görmüş ise üzerindeki bu negatif enerjilerin tümünden kurtulmak zorundadır. Aksi taktirde fal sahibi için hiçbir ilerleme olmaması ihtimali vardır.


Tüm bunların yanı sıra kahve falında kilit çıkmaz sokak ya da tüm kapalı kapıların temsilcisidir. Bu sembol bize “burası kapalı başka bir kapıyı dene” mesajı verir. Bazen olmayacak bir işin ya da fal sahibinin hayatında hiç açılmayacak bir sayfanın temsilcisidir. Bu sembol bazıları için olmayacak işlerde daha fazla inat etmemek gerektiği mesajını verir ve fal sahibi kendine başka çıkış yolları ya da başka seçenekler aramalıdır.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page