top of page

KAHVE FALINDA SIRT ÇANTASI GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Direnç

 • Evlatlar

 • Miraslar

 • Ekipman

 • Yeterlilik

 • Yorgunluk

 • Yaşam yükleri

 • Sorumluluklar

 • Geçmişle temas

 • Kendi kendine yeterlilik

 • Geçmişten gelen yükler

 • Yanımızda götürdüklerimiz

 • Negatif ve pozitif düşünceler

 • Geçmişin verdiği miras ya da sorumluluklar

Kahve falında sırt çantası görmek:

Kahve falında sırt çantası daima geçmişten gelen yükler ve geçmişten bizimle beraber gelenlerle ilişkilendirilir. Semboller dilinde ve fal tabirciliğinde sırt daima geçmiş vurgusu yaparken  önümüz ve önümüzde yer alan her obje geleceğimizi vurgular. Dolayısıyla, sırt çantası gördüğümüz fallar daima geçmişle bağlantılı yükler, sorumluluklar ve bize yük olanlarla ilgili bilgi vericidir.


El çantası, bavul ve diğer çantaları gördüğümüz fallar her zaman “yaşam yükleri” teması içermelerine rağmen sırt çantası gördüğümüz fal bu yüklerin aslında geçmiş kaynaklı olduğu biraz daha vurgulanmaktadır. Elle tuttuğumuz çantalar bazen hala yaşamlarında bize muhtaç olan bireyleri, evlatlarımızı ya da yaşam yolculuğunda yanımızda seyahat eden kişileri vurgularken sırt çantası arkamızdan gelenler, yaşam yüklerimiz ya da geçmişin bize verdiği mirasları vurgular. Fal, semboller dili ve rüya tabirciliğinde çanta yorumlarken tüm bu ufak farklılıklar da dikkate alınmalıdır.


Kahve falında sırt çantası görmenin yorumu aynı zamanda bu çantanın içinde ne olduğuna ve onu gördüğümüzde ne hissettiğimize bağlı olarak yapılmalıdır. Çok ağır görülen bir sırt çantası bazen yaşam yüklerinin, borçların ya da evlatların sorumlulukların fal sahibini zorladığına işaret edebileceği gibi bazen geçmişten gelen bazı sorunların artık bizi zorladığına işaret eder. Çantanın içinde araç gereç ya da yaşam yolculuğumuzda bize yardımcı olacak her türlü eşya ya da yiyecek bulunması aslında bilinçaltımızın bize “bu yolculukta ihtiyacın olan her kaynağa sahipsin, bu kaynakları kullan” mesajıdır. Bu tip fallar bazen bize kariyerle ilgili bilgi veriyor da olabilirler. Boş sırt çantası taşımak hiçbir ekipmana sahip olmamak ya da yetenek eksikliği vurgusudur.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında sırt çantası takmış birini görmek:

Sırt çantası takan birini gördüğümüz fallar geçmişimizin hala bizim için önemli olduğunu ve bizimle her yere geldiğinin altını çizer. Fakat bu tip falları yorumlarken çantanın bizde nasıl bir etki bıraktığına bakmalıyız. Çok ağır bir çanta geçmişten gelen çözülmesi gereken sorunların altını çizer. Bazen kahve falında kabarık ya da ağır duran bir çanta yaşamımıza bize bir menfaat getirerek girecek yeni bir arkadaş, eş ya da dosta işarettir. Falda boş ya da cılız bir çanta taşıyan birini görmek ise yaşamımıza girecek yeni bir derde işaret edebilir.

 

Kahve falında sırt çantası taşıyan ve sırt çantasının kendisini geriye çekecek kadar ağır olduğunu fark eden kişinin geçmişi kendisini adeta çekmektedir ve mutlaka geriye dönüp halletmeyi ertelediği ya da ignore ettiği sorunlarla yüzleşmelidir. Bazen bu tip fallar artık geçmişe bir set çekip geleceğe odaklanma zamanının geldiğinin hatırlatıcısıdır. Fakat kişinin bu seti çekebilmesi için geçmişle ilgili bazı olaylardan, kişilerden ya da durumlardan kurtulması ya da bir şeylerle vedalaşması gerekir. İşte bu vedalaşma kişinin yaşamında “sırtındaki yüklerden kurtulma” etkisi yapacak olan eylemdir.

Kahve falında içi boş ya da küçük bir sırt çantası taşımak:

Boş sırt çantası gördüğümüz fallar genellikle yaşam yolculuğumuzda donanım eksikliği ya da çöpe atılması gerekenler hakkında bilgi içerir. Bazen bu tip fallarda bazı yükleri boşu boşuna taşımak ve bu yüklerin faydasız olduğu vurgusu vardır. Sırtında içi boş ya da çok küçük bir sırt çantası olduğunu gören kişi bunun kendisi için ne anlama geldiğini en iyi anlayabilecek kişidir. Bu fal bazıları için geçmişte kapanmamış bazı sayfaların varlığına ve bunun kişinin bugününü olumsuz etkilediğine işaret edebilir.

Kahve falında içi boş sırt çantası taşımak aynı zamanda geçmişi boş geçirmiş olmak ve bunun sonucu olarak bugünümüzü birikimsiz ya da donanımsız yaşadığımızın altını çizer. Bu kahve falında aslında “geçmişten gelen para ya da kaynakların bulunmaması” teması bulunur. Fal sahibi öyle bir hayat yaşamıştır ki geçmişte kendisi için maddi ya da manevi anlamda bir servet elde edememiş ve bu durum bilinçaltında kendisine hatırlatılmaktadır. Çantanın içinin tamamen boş olması ya da fal sahibince bu boş alanın görülmesi bazen paranın tükenmesi ya da mal kaybına işaret edebilir.

Kahve falında sırt çantası aynı zamanda geçmişten geleceğe atılan bir adım ve dönüm noktasını, aynı zamanda bu geçiş sürecinde geçmişten geleceğe yanımızda götüreceğimiz her şeyi temsil eder. Tüm bunların yanı sıra “geçmişten gelen bitmemiş işler” metaforudur. Aynı zamanda geçmişten gelen miraslar, sorumluluklar ve bize bırakılanların temsilcisidir. Fakat tüm bu miras ya da sorumluluklar daima maddi anlam taşımak zorunda değildir. Bazen bu fal babadan oğula geçen bir meslek ya da doğuştan gelen yeteneklerimizin temsilcisidir.


Sırt çantası taşıdığımız fallar yaşam yüklerimiz, yanımızda taşıdıklarımız ya da bize yük olan her şeyin temsilcisi olabilir. Bazıları için bu fal “yalnız gitme” arzusu ya da fal sahibinin yaşam yolculuğunda hız azaltıcı olan her kişiyi ya da her şeyi vurguluyor olabilir. Sırtında taşıdığı çantanın ağır olduğunu ve onu bir yere bırakmak istediğini gören  kişi bir amaca doğru daha hızlı hareket etmek istemekte fakat hızını azaltan birileri ya da bir şeyler olduğunu görmektedir. Bu sembolü, boşanma arzusu içinde olan bir kadın görebileceği gibi geçmişiyle vedalaşma arzusu içinde olan biri de görebilir. Kısacası, sırtımızda taşıdığımız bizi rahatsız eden çanta aslında geçmişten gelen pişmanlıklarımız ya da vedalaşmak istediklerimizin sembolüdür.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page