KAHVE FALINDA ÜZÜM GÖRMEK

Mesajları:

 • Ödül

 • Nimet

 • Müjde

 • Bolluk

 • Zenginlik

 • Mükafat

 • Bereket

 • Çoğalma

 • Cömertlik

 • Hamilelik

 • Sayıca artış

 • Güzel haberler

 • Şansın açılması

 • Nasibin açılması

 • Kazancın artması

 • Ekilenin biçilme zamanı

Kahve falında üzüm görmek:

Kahve falında görülen üzüm bolluk, bereket, sayıca artış ve çoğalma sembolüdür. Üzüm sembolü sadece kahve falında değil Tarot ve semboller dilinde de zenginlik, refah, bolluk ve bereket ile ilişkilendirilmiştir. Bu yüzden Tarotun paralar serisi kartları üzüm salkımlarıyla resmedilmiştir. Buradaki üzümler paranın ve bereketin artmasının sembolüdür.

 

Tarot falında toprak elementinin sembolü olan paralar serisinde resmedilen üzümler aslında toprak elementinin cömertliğini bize hatırlatır. Bu sembol kahve falında da karşımıza çıktığında yaşamımızın bir alanında bolluk, bereket ve sayıca artış olmasına hazır olmalıyız. Bu artış bazen gelirin artması olabileceği gibi hanede yaşayan kişilerin sayısının artması, haneye giren bir gelin ya da doğacak bir bebeğe de işaret edebilir.

 

Üzüm gördüğümüz kahve falları bize daima nasiplenmek, elimize para geçmesi ve ödüllendirilmekle ilgili müjde getirir. Falında üzüm görenin maddi kazançlarının artması, yeni bir işle mükafatlandırılması ya da kendisine bir yerden miras kalması da mümkündür. Kısacası üzümü gören kişinin parasal konularda şansı açılır ve evinin bereketi artar. Bu sembol bazıları için ucu zenginliğe varan bir iş fırsatı ya da proje ile ilgilidir. Kahve falında üzüm gören kişi çevresindeki fırsatlara iyi bakmalıdır.

 

Üzüm ve nar sembolleri yorumculukta birbirine çok benzer. Her ikisi de sayıca artış ve çoğalmanın sembolü olarak kabul edilirler. Fakat bu çoğalma çoğu falcı tarafından yalnızca paranın ya da hanedeki birey sayısının artışı olarak yorumlanır. Oysaki üzüm ve nar sembollerinde bazen bir fikirden elde edilecek gelire, bir fırsat kapısının başka bir fırsat kapısını açmasına işaret de olabilir. Bazen ufacık bir fikir sayesinde yeni bir proje oluşturabilir ve gelir elde edebiliriz. İşte falda gördüğümüz üzüm ve nar sembolleri de birden bin elde edeceğimiz zamanlarda karşımıza çıkabilir.

 

Kahve falındaki üzüm sembolü ayrıca fal sahibinin sahip olduğu içsel potansiyel ve yeteneklerin bolluğuyla ilgilidir. Üzüm zihnin yaratıcılığı ve bu yaratıcılığın sonsuzluğuyla da ilgilidir. Fal sahibinin aklında değişik fikirler ya da çılgın projeler var ise bilmelidir ki bu fikirleri uygulamaya koyarsa kendisi için sonsuz bolluk, bereket ve zenginlik vardır.

 

Bazen üzüm gördüğümüz kahve falı ani bir ilham ya da çok farklı bir fikre sahip olmakla ilgilidir. Bu fikir değerlendirilir ve uygulamaya koyulursa fal sahibi için çok büyük nasip kapılarını açacaktır. Kahve falındaki üzüm tıpkı tabiat ananın sonsuz vericiliği ve cömertliği gibi insan zihninin de sonsuz yaratıcılığının altını çizer. Falın sahibi Allah vergisi bir yeteneğe ya da yaratıcılığa sahiptir ve bu yetenekleri kullanarak kendisine yeni bir gelir kapısı elde etmelidir.

 

Kahve falında gördüğümüz üzümü daha iyi yorumlamak için üzümün nasıl göründüğüne, yanında hangi objelerin bulunduğuna ve çevresindeki her şeye bakmalıyız. Kalp şekline benzeyen bir üzüm aşk hayatında her şeyin iyiye gideceğine, sorunların çözüleceğine ve fal sahibinin nasibi kapalı nasibinin açılacağına ve en kısa zamanda evlenerek bir çocuk sahibi olacağına işarettir. Falda birinin elinde üzüm görmek ise fal sahibinin tanıdığı birinden bir menfaat elde etmesi ya da bol kazanç vadeden bir iş alması olasılığı vardır. Bu tip falların yorumlanmasında üzümün büyüklüğüne bakılır. Büyük üzüm daima büyük menfaat, küçük üzüm ise küçük menfaattir.

Fal baktırmak ister misiniz?

Kahve falında üzüm asmaları ya da üzüm salkımı görmek:

Kahve falında üzüm asmaları ve üzüm salkımları görmek oldukça hayırlıdır. Üzüm asmaları ya da üzüm salkımı görmek en genel anlamıyla “gani gani almak” olarak yorumlanır. Falın sahibi ne istediyse bir şekilde eline istediğinden bol miktarda geçer. Bu sembol bazen bol para ya da bir yerden umulduğundan daha fazlasını almakla alakalıdır. Bazıları için bu fal birden fazla (ikiz ya da üçüz bebeklere) hamilelik anlamına da gelebilir. Kısacası, falında üzüm asmasının kendisine verildiğini görene kaderin elleri istediği bir şeyi bol bol verecektir. Üzüm asması ya da üzüm salkımları aynı zamanda kalabalık insan topluluğu, eve gelecek çok fazla sayıda misafir ya da düğün gibi bir organizasyonda çok sayıda insanla bir araya gelmektir.

YORUMLAR

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

kahvefalikursu.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki fal sembolleri tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır. 

Sitemizde kahve falı için ücret istenmez. Sitemiz legal, medikal ya da diğer alanlarda profesyonel tavsiye içermez.

Copyright 2020. Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır. 

 

Pictures  designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

www.tarotika.com

www.ruyoka.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.