top of page

KAHVE FALI KURSU - KAHVE FALI DERSLERİ

üçgen.png

Kahve falı kursu sayfamıza hoş geldiniz!

 

Siz de bir kahve falı meraklısı olup nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Bu sayfayı siz kahve falı meraklılarının kahve falı bakma teknikleriyle ilgili adım adım ilerleyeceği şekilde hazırladık. Tek yapmanız gereken kursun akışıyla beraber sayfaları tek tek okuyarak ve öğrenerek ilerlemek olmalıdır.

 

Sizin için hazırlanan bu kursta amacım programlı bir şekilde ilerleyerek kahve falı bakmayı bilmeyen meraklılara kahve falını öğretmektir. Eğer sabırlı ve okumayı seven biriyseniz kursun doğal akışında falcı olabilecek seviyeye ulaşabilirsiniz. Fakat kısa ve kestirme yollar aramak ya da 3 günde bu işi öğrenmek istiyorsanız sizin için üzgünüm size bu sitede bol bol yazı okutma niyetindeyim.

Kahve falı dersleri:

 

Ders 1: Kahve falı nedir, tarihçesi

Ders 2: Kahve falı hakkında genel bilgi

Ders 3: Kahve falında temel kurallar

Ders 4: Kahve falına nasıl bakılır?

Ders 5: Kahvenin hazırlanması, kahve falının kapatılması, niyet ve soru

Ders 6: Kahve falında başlangıç noktası

Ders 7: Kahve falı bakım teknikleri

Ders 8: Kahve falında fincanın okunması

Ders 9: Kahve falında tabağın okunması

Ders 10: Kahve falının dibi

Ders 11: Kahve falında noktalar

Ders 12: Kahve falında çizgiler

Ders 13: Kahve falında yollar

Ders 14: Kahve falında dallar

Ders 15: Kahve falında harfler

Ders 16: Kahve falında halkalar

Ders 17: Kahve falında köpükler

Ders 18: Kahve falında sembolizm

Ders 19: Kahve falında numeroloji

Ders 20: Kahve falında astroloji

Ders 21: Kahve falında karakterler

Ders 22: Kahve falında ters objeler

Ders 23: Kahve falında çarpı ya da çapraz işaretleri

Ders 24: Kahve falında kesişen çizgiler

Ders 25: Kahve falıda ayrılan çizgiler

Ders 26: Kahve falındaki büyük kütleler

Ders 27: Kahve falındaki kabartılar ve dağlar

Ders 28: Kahve falında zaman, mekan, yön

Ders 29: Kahve Tarot ortak açılımı

Ders 30: Örnekler ve alıştırmalar

Kahve falı kursunda programlı bir şekilde ilerleyeceğiz. Merdivenin ilk basamağına basmadan son basamağa zıplamak yok. Fakat kahve falını tam anlamıyla öğrenmek için öncelikle semboller dilinin temel parçalarını ve kahve falıda en sık görülen şekillerin anlamlarını bilmeli ve bunları hislerinizle birleştirerek yorumlamayı öğrenmelisiniz. Sitemize yeni giren kahve falı meraklılarına benim tavsiyem tüm objeleri tek tek araştırarak öğremeleridir.

 

Kahve falı kursunda bütünsel yaklaşım sergileyeceğiz. Bu süreçte kahve falının sadece kahve telvelerinin oluşturduğu basit bir kehanet olmadığını, astrolojik ve numerolojik bağlantıları olduğunu, hatta fincanın adeta sizinle konuşarak kahveyi içen hakkında çok ilginç bilgiler sunduğunu göreceksiniz. Benim burada yapmaya çalıştığım, siz kahve falı meraklılarına kahve falı dilini öğretmektir. Bu dili öğrenirken kahve fincanı içinde karakterler, objeler, şekiller hatta hikayeler görebilirsiniz. Bir kahve falı bazen kahveyi içenle ilgili o kadar çok bilgi içerebilir ki bazen fincandaki karakterleri yorumlamak için bu karakterlerin nerede durduğuna, nereye baktığına hatta karakterler arasındaki ast-üst ilişkiklerine dikkat ederek yaşananlara ışık tutabilirsiniz. Kahve fincanında bir karakterin bakış yönü daima onun  geleceği, ilgilendikleri, amaçları ve istekleridir. Bakış yönünün tersi her zaman geçmiş, geride bırakılanlar ya da kişinin terk ettiği şeylerdir. İşte kahve falı kursunda tüm bunların bağlantıları ve nasıl yorumlanmaları gerektiği hakkında bilgi edineceksiniz.

 

Peki bu kursu bitirdikten sonra siz de bir kahve falcısı olabilir misiniz? Evet, kursu derinlemesine işledikten ve tüm bu semboller dilini hislerinizle birleştirerek yorumlamayı öğrendikten sonra artık kahve fincanından gelen mesajları anlayabilecek duruma geleceksiniz. Kahve falı kursunu baştan başlayarak 3 hatta 5 kez tekrar etmenizde sakınca yoktur. Hatta bunu yapmak öğrendiklerinizi pekiştirmenize yardımcı olacaktır. Başka sitelerde ya da kaynaklarda daha farklı bilgiler bulursanız onları da okumadan geçmeyin derim.

 

Bu kahve falı kursuyla tam anlamıyla yorum yapma aşamasına geçemeyebilirsiniz. Kahve falını öğrenmeyi bir dil öğrenmek gibi düşünün. Ben size gramer öğreteceğim, kelimeleri nasıl kullanırsınız ve bazı püf noktalarını söyleyeceğim fakat uygulamak yine tabi ki size kalmış. Nasıl bir dili öğrenip hiç konuşmazsanız kahve falını da burada okuyup uygulamadan bırakırsanız hiçbir yere gelemezsiniz.

 

Kahve falı kursu öğrenme sürecinde her ne kadar objelerin anlamları ve birbirleriyle olan bağlantıları ile ilgili bilgi sahibi olsanız da bu işin sezgisel güçlerle de alakalı olduğunu asla unutmayın. Sadece objeleri yorumlamak ve onların anlamlarını ezberlemeye kalkmak yanlış yaklaşımdır. Kahve falı kursu sürecinde sezgilerinizin de kullandıkça gelişeceğini anlayacaksınız. Ayrıca objelerin sembolik dilinin aslında bilinçaltı dili olduğu ve rüya tabiri diliyle aynı olduğunu da anlayacaksınız ve kahve falı yorumlamayı öğrendikçe rüyalarınızı da yorumlamayı öğreneceksiniz.

bottom of page