top of page

KAHVE FALINDA ALEV GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Şok

 • Haber

 • Tutku

 • İhtiras

 • Öfke

 • Tehlike

 • Skandal

 • Değişim

 • Yok oluş

 • Yaratıcılık

 • Savaşçı ruh

 • Yıkıcı güçler

 • Cinsel dürtüler

 • Yok edici unsurlar

 • Tehlikeli bir durumun varlığı

Kahve falında alev görmek:

Kahve falında görülen alev “tutku ve öfke” sembolüdür. Dört element içinde en yıkıcı ve yok edici element olan ateş esasında yaşamımızda bir şeylerin tehlike altında olduğu uyarısını bize getiriyor olabilir. Bilinçaltı tarafından tehlikeli element olarak algılanan ateş elementini kahve falında gördüğümüzde bazı konularda dikkatli olmamız gerektiğini anlamalıyız. Ateş, yaktığı her şeyi küle çevirir ve bu yüzden yaşam yolculuğumuzda bizim için bir şeyleri yok edebilecek her tehlikenin sembolü olabilir.

 

Kahve falında alev görmek aynı zamanda ani değişim ve yaşam konforumuzun sarsılmasıyla ilgili bilgi getirir. Yaşam yolculuğumuzda her şey yolunda giderken bir anda hayatımızın bir alanında kayıp verme olasılığımızın altını çizer. Ateşin düştüğü ve yaktığı her şey zarar görür, kullanılmaz hale gelir ya da yok olur. Kahve falında gördüğümü alev bu yüzden bazen bazı gizli güçlerin bir şeyleri bizden almak için yaşamımıza girişine işaret eder. Bu sembolü daha iyi yorumlayabilmek için ateşin neyi yaktığını ve yanan objenin bilinçaltımızda neyi temsil ettiğini anlamamız gerekir.

 

Kahve falında bir şeyi alevler içinde görürsek yaşam yolculuğumuzda o alanda bir şeylerin yok olma tehlikesi altında olduğunu bilmeliyiz. Falda evini alevler içinde yanarken gören kişinin hanesinde yaşamını olumsuz etkileyen olaylar cereyan edebilir. Evli biri yatak odasının yandığını görürse evliliğinin sonu gelebilir ya da evlilik sorunları yaşama olasılığı vardır. İş yerinin yandığını gören kişi iş hayatında büyük sorunlar yaşayabilir. Kısacası, alev yaşamımızda hangi alanı yakıp yok ediyorsa gerçek hayatta o alanla ilgili sorun yaşama olasılığımız oldukça yüksektir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında alevler görmek:

Ateş sahip olduğumuz malları ya da fiziksel alemimizde bizim için değerli olan her şeyi yok edebilen bir elementtir. İşte bu imha edici özelliğe sahip element kahve falında bize göründüğünde aslında yaşamımızda bir şeylerin imha edilme tehlikesi altında olduğunu bize hatırlatır. Falında ateş yaktığını ya da oynadığını gören kişi gerçek hayatında kendisine zarar verebilecek bir şeylerle uğraştığını bilmelidir. Alev gördüğümüz falların olumlu ya da olumsuz olduğu aslında duruma göre değişkendir. Bazen alevin bu yok ediciliği aslında hayatımıza başka bir şeyin girişi için yer açmaktan başka bir şey değildir.

 

Fal semboller diliyle aynı dili konuşan Tarotta da bu element küçük arkana serisini yönetir. Ateş elementi tüm elementlerin ilki ve öncüsüdür.

Bu yüzden yaratıcılık ve öncülükle ilişkilendirilir. Aynı zamanda oldukça sıcak, vahşi ve acımasız bir elementtir. Bu element yiyeceklerimizi pişirmek gibi faydalı işlerde kullanılabilir fakat karşımıza yangın gibi kötü olaylarla çıktığında oldukça acımasız ve can yakıcı bir elementtir. Bu yüzden bu elementin temsil ettiği burca mensup kişiler sinirlendiklerinde acımasız olabilirler, ani öfke patlamaları yaşayabilirler ve sinirliyken ve empati yapamayabilirler.

 

Bu element Tarotta her ne kadar karşımıza birçok kartta çıksa da gözle görünür bir şekilde tarotun en ürkütücü kartı olan Yıkılan Kule kartında belirmektedir. Yıkılan Kule kartında bir kuleye şimşek çarpar ve kule yanarken görülmektedir. Bu şimşeği tanrılar tanrısı Zeus’un gönderdiğine inanılmaktadır. Yıkılan Kule kartındaki bu yanış ve yok oluş aslında yeni bir başlangıcın yapılabilmesi için eski olanın yok edilmesidir. Bu kart acılı bir değişimin simgesi de olsa aynı zamanda gelecekteki bir hediyenin de müjdecisidir.

Kahve falında bir şeyin alevler içinde kalması:

Kahve falında bir şeyin alevler içinde kaldığını gören kişi bu objenin yaşamında neyi temsil ettiğini anlayarak falını yorumlamaya başlamalıdır. Çünkü yanan objenin temsil ettiği alanda fal sahibi için bir sonun başlangıcı başlayacaktır. Ateş elementi aslında yaşamdaki yarat, devam ettir, yok et döngüsüyle ilgilidir. Bu yüzden falında bir şeyin alevler içinde gören kişi yaşamında o alanda yeni bir başlangıç yapmak için eskiyle vedalaşmaya hazırlanmalıdır. Bu sembolü daha iyi yorumlayabilmek için ateşin nerede yakıldığına ve tam olarak neyi yaktığına odaklanmalıyız. Hiçbir şeyi yakmayan ya da hiçbir şeye zarar vermeyen alev fal sahibi için yeni bir fikir, ilham ya da enerjiyi temsil eder. Bir şeyin alevler içinde yanıp yok olduğunu gören kişi yaşamında bir süreci sonlandırır.

Kahve falında evinin alevler içinde kaldığını görmek:

Kahve falında evinin alevler içinde kaldığını görenin hanesine bir düşman girer ya da dışarıdan gelecek bir zarar fal sahibinin hanesini rahatsız eder. Evde alev görmek bazen ara bozucu kişilerin, dedikoducu birinin ya da haneyi içeriden karıştırmaya çalışan birilerinin olumsuz etkilerinin temsilcisidir. Evine ateş düşen kişinin hanesinde kavga ya da tartışma yaşanabilir. Bazen evde alev görmek ya da evin bir bölümünün yanması haneyi üzen ya da rahatsız eden bazı olumsuz gelişmelere işaret eder.

 

Kahve falında alevlerin evi yakması ve kül etmesi fal sahibinin yaşamında bir şeylerin bir daha asla eskisi gibi olmayacağının haberini getirir. Bu sembolü görenin yaşamında bir şeyler öyle değişir ki eskiye dönmek asla mümkün olmayacaktır. Kahve falında alevlerin evin sadece yatak odasını yakması evli biri için evlilik hayatında çok büyük değişimlerin cereyan etmesi ve bir daha eskiye dönüşün mümkün olmamasına işaret eder.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page