top of page

KAHVE FALINDA ATEŞ GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Şok

 • Haber

 • Tutku

 • İhtiras

 • Öfke

 • Skandal

 • Değişim

 • Yok oluş

 • Yaratıcılık

 • Savaşçı ruh

 • Yıkıcı güçler

 • Cinsel dürtüler

 • Yok edici unsurlar

 • Tehlikeli bir durumun varlığı

Kahve falında ateş görmek:

Kahve falında ateş arzu, tutkular, cinsel dürtüler, içsel dönüşüm ve dürtülerin simgesidir. Aynı zamanda dört element içinde en yüksek enerjiye sahip olan ve yıkıcı elementtir. Tüm elementlerin içinde ilk element olmasından dolayı bu elementin en yaratıcı ve enerjik olanıdır.

 

Ateş elementi aynı zamanda tüm elementler içinde en yıkıcı ve tehlikeli olanıdır. Bu yüzden kahve falında potansiyel tehlikelerin altını çiziyor olabilir. Bu element kontrol altında tutulursa yaratıcılık ve enerji olarak bize hizmet edecektir. Fakat kontrol dışına çıktığında çok tehlikeli ve yok edici bir elementtir. Kahve falında ateşi gören yorum yapabilmek için ateşin neyi yaktığına, nerede bulunduğuna ve çevresindeki objelere de bakmalıyız.

 

Bazıları için ateş elementi içsel potansiyellerin ve harcanmamış zihinsel enerjinin simgesidir. Büyük bir ateşi falında gören kişinin içsel tutkuları ve arzuları belki de onu yakıp kavurmaktadır. Bu kişi bir şeyi yapmayı çok istemektedir fakat arzularını baskılamaktadır. Özellikle kahve falında bir kutu ya da çember içinde hapsedilmiş ateş patlamaya hazır bomba misali bazı arzu ya da tutkuların bastırıldığına ışık tutar.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında evinde ateş yandığını görmek:

Kahve falında evinde ateş yandığını ve evinde bir yerin yanıp zarar gördüğünü gören kişinin hanesine bir düşman girer ya da dışarıdan gelecek bir zarar fal sahibinin hanesini rahatsız eder. Evde ateş görmek bazen ara bozucu kişilerin, dedikoducu birinin ya da haneyi içeriden karıştırmaya çalışan birilerinin olumsuz etkilerinin temsilcisidir. Evine ateş düşen kişinin hanesinde kavga ya da tartışma yaşanabilir. Bazen eve ateş düşmesi ya da evin bir bölümünün yanması haneyi üzen ya da rahatsız eden bazı olumsuz gelişmelere işaret eder.

 

Kahve falında ateşin evi yakması ve kül etmesi fal sahibinin yaşamında bir şeylerin bir daha asla eskisi gibi olmayacağının haberini getirir. Bu sembolü görenin yaşamında bir şeyler öyle değişir ki eskiye dönmek asla mümkün olmayacaktır. Kahve falında ateşin evin sadece bir odasını yakması evli biri için evlilik hayatında çok büyük değişimlerin cereyan etmesi ve bir daha eskiye dönüşün mümkün olmamasına işaret eder.

Kahve falında ateşi neyi yakıyor iken görürsek yaşam yolculuğumuzda o alanda bir şeylerin yok olma tehlikesi altında olduğunu bilmeliyiz. Evini ateşler içinde yanarken gören kişinin hanesinde yaşamını olumsuz etkileyen olaylar cereyan edebilir. Evli biri yatak odasının yandığını görürse evliliğinin sonu gelebilir. İş yerinin yandığını gören kişi iş hayatında büyük sorunlar yaşayabilir. Kısacası, ateş yaşamımızda hangi alanı yakıyor ve yok ediyorsa gerçek hayatta o alanla ilgili sorun yaşama olasılığımız oldukça yüksektir.

 

Kahve falında ateş görmek aynı zamanda ani değişim ve yaşam konforumuzun sarsılmasıyla ilgili bilgi getirir. Yaşam yolculuğumuzda her şey yolunda giderken bir anda hayatımızın bir alanında kayıp verme olasılığımızın altını çizer. Ateşin düştüğü ve yaktığı her şey zarar görür, kullanılmaz hale gelir ya da yok olur. Kahve falında gördüğümüz ateş bu yüzden bazen bazı gizli güçlerin bir şeyleri bizden almak için yaşamımıza girişine işaret eder. Bu sembolü daha iyi yorumlayabilmek için ateşin neyi yaktığını ve yanan objenin bilinçaltımızda neyi temsil ettiğini anlamamız gerekir.

 

Ateş sahip olduğumuz malları ya da fiziksel alemimizde bizim için değerli olan her şeyi yok edebilen bir elementtir. İşte bu imha edici özelliğe sahip element kahve falında bize göründüğünde aslında yaşamımızda bir şeylerin imha edilme tehlikesi altında olduğunu bize hatırlatır. Falında ateşle oynadığını gören kişi gerçek hayatında kendisine zarar verebilecek bir şeylerle uğraştığını bilmelidir. Ateş gördüğümüz falların olumlu ya da olumsuz olduğu aslında duruma göre değişkendir. Bazen ateşin bu yok ediciliği aslında hayatımıza başka bir şeyin girişi için yer açmaktan başka bir şey değildir.

 

Kahve falı semboller diliyle aynı dili konuşan Tarotta da ateş elementi küçük arkana serisini yönetir. Bu element tüm elementlerin ilki ve öncüsüdür.

Bu yüzden yaratıcılık ve öncülükle ilişkilendirilir. Aynı zamanda oldukça sıcak, vahşi ve acımasız bir elementtir. Bu element yiyeceklerimizi pişirmek gibi faydalı işlerde kullanılabilir fakat karşımıza yangın gibi kötü olaylarla çıktığında oldukça acımasız ve can yakıcı bir elementtir. Bu yüzden bu elementin temsil ettiği burca mensup kişiler sinirlendiklerinde acımasız olabilirler, ani öfke patlamaları yaşayabilirler ve sinirliyken ve empati yapamayabilirler.

 

Ateş elementi Tarotta her ne kadar karşımıza birçok kartta çıksa da gözle görünür bir şekilde tarotun en ürkütücü kartı olan Yıkılan Kule kartında belirmektedir. Yıkılan Kule kartında bir kuleye şimşek çarpar ve kule yanarken görülmektedir. Bu şimşeği tanrılar tanrısı Zeus’un gönderdiğine inanılmaktadır. Yıkılan Kule kartındaki bu yanış ve yok oluş aslında yeni bir başlangıcın yapılabilmesi için eski olanın yok edilmesidir. Bu kart acılı bir değişimin simgesi de olsa aynı zamanda gelecekteki bir hediyenin de müjdecisidir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page