top of page

KAHVE FALINDA AY GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Korku

 • Karanlık

 • Bilinçaltı

 • Belirsizlik

 • Bilinmezlik

 • Depresyon

 • Huzursuzluk

 • Karamsarlık

 • Negatif enerji

 • Algı yanılması

 • Zorlu bir dönem

 • Nur yüzlü bir kadın

 • Kafadaki soru işaretleri

 • Kendini güvensiz hissetmek

 • Hayaller dünyasında yaşamak

 • Henüz netlik kazanmamış durumlar

 • Korkularla yüzleşmek zorunda kalmak

 • Her şeye rağmen bir umut ışığının var olması

Kahve falında Ay görmek:

Kahve falında ay insan kişiliğinin ve egosunun gizemli ve gizli kalmış yönlerini temsil eder. Aynı zamanda döngüsel değişimleri, yenilenmeyi ve gizli çekimleri yönetir. Kahve falında dolunay tamamlanma ve bütünlük yarım ay ise henüz tamamlanmamış süreçlerin ya da yarım kalmış işlerin temsilcisidir. Tarot ve semboller dilinde ay ve güneş birbirinin zıttı olarak görülmüştür. Ay daima karanlığın güneş ise aydınlığın temsilcisidir.


Karanlıkta kalmış bir kişi için kahve falında ışık saçan bir ay karamsar bir durum yaşanmasına rağmen hala bir umut ışığı olduğu mesajını verir. Kahve falında gece çok güçlü ışığıyla aydınlatan bir ay gören kişi birinden altın değerinde bir nasihat alırsa bu nasihatı dinlemelidir. Çünkü o nasihat onu bu karanlıktan çıkaracak ışıktır. Falında belirgin olmayan ay gören için umut ışığı yeni yeni doğmaya başlamıştır be fal sahibi sabırlı olmalıdır. Çünkü bir süre sonra kendisine verilen bir bilgi ya da nasihat onun karanlıktan çıkmasını sağlayacaktır.


Ay, aynı zamanda karanlıkta ortaya çıkan bir astrolojik değer olmasından dolayı bizi bilinçaltının en derin köşelerine götürür. Falında ayı görenin bilinçaltının derinliklerinde mutlaka bakması gereken bir şeyler vardır. Belki de fal sahibi sadece bir algı yanılması içindedir ve içinde bulunduğu karanlık aslında zihinsel bloklardır. Ay, bizi korkularımızla ve karanlıkla yüzleştiren astrolojik bir değerdir ve falında ayı gören kişi için bir şeylerle yüzleşme zamanı gelmiştir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında ay tutulması:

Kahve falında ay tutulması eski uygarlıklarda uğursuzluk ve çıkmaz olarak görülmüştür. Bir anlayışa gören kahve falında karanlıkta gökyüzünde görülen ay kişi için tek umut ışığı ve tek çıkış yolunun temsilcisidir. Ay tutulması bu yüzden tüm çıkış yollarının kapanması ve umudun tükenmesinin habercisi olarak görülür. Falında ayın tutulduğunu gören bir yerden red cevabı alabilir ve bu cevap fal sahibinin hayatında bir sayfanın tamamen kapanmasına yol açacaktır. Falında ayın tutulduğunu görenin tüm umutları suya düşebilir.

Tarotta ve bilinçaltı semboller dilinde ay iç dünyamızı, bilinçaltını, gecenin karanlığını ve pisişik güçleri temsil eder. Aslında tarotta ay ve güneş birbirinin zıttı olarak görülebilir. Ay geceyi ve uykuyu güneş ise gündüzü ve uyanıklığı temsil eder. Ay aynı zamanda sezgileri ve bilinçaltını yönetir. Fakat yine de karanlıkta kaldığımız zamanlarda belirebilir. Ayı gören kişi her karanlığın ardından aydınlığın geleceğini ve her batan güneşin ardından güneşin tekrar doğacağını hatırlamalıdır.


Ay kafamızda netlik kazanmayan tüm durumları temsil ederken güneş aklın berraklığının sembolüdür. Çünkü güneş belirdiğinde ay yok olacaktır ve astrolojideki bu iki vücuttan biri aydınlığı diğeri ise karanlığı temsil eder. Aynı zamanda güneş gündüzü ve ışığı, olayların netlik kazanmasını ve kafamızdaki soru işaretlerinin yok olmasını temsil eder.


Tüm bunların yanı sıra karanlığın gezegeni olan ay bizi sabırlı olmaya davet eder. Çünkü asla unutulmamalıdır ki her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır ve güneş doğduğunda ay yok olacaktır. Eski uygarlıklardan beri mistik bir gezegen olarak görülen ay aynı zamanda negatif enerjinin ve karamsar düşüncelerin yöneticisidir. Bu yüzden fal sahibi için zorlu bir döneme de işaret eder. Yine de karanlığın içinde parlayan bir cisim olarak her şeye rağmen bir umut ışığının var olduğunu hatırlatır.


Kahve falında aya bakan kişi içinde bulunduğu umutsuzluk ya da karamsarlıkta aslında bir çıkış yolu ya da rehberlik arayan kişidir. Falında aya bakan bilge bir kişiyi dinler ve ondan altın değerinde bir nasihat alır. Bu nasihat mutlaka dinlenmelidir çünkü  fal sahibini bulunduğu karanlıktan çıkaracak kadar önemlidir. Falında aya baktığını ya da ayla konuştuğunu gören kişi bazen çok yüce ya da yüksek rütbede bir kişiye umut bağlar ve ondan bir ricada bulunur. Ricası kabul olursa fal sahibi bir dertten kurtulur.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page