top of page

KAHVE FALINDA AYAK GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Şans

 • Nasip

 • Misafir

 • Sürpriz

 • Varmak

 • Gelmek

 • Değişim

 • Hamilelik

 • Başlangıç

 • Sorumluluk

 • Adım atmak

 • Ayak basmak

 • Davetsiz misafir

 • Başlangıç yapmak

 • Yaşamımıza girenler

 • Fal sahibinin yaşamına birinin girmesi

Kahve falında ayak görmenin anlamı:

Kahve falında görülen ayak en genel anlamı itibariyle yaşamımıza giren birinin ya da bir misafirin sembolüdür. Tıpkı özelimize ya da konfor alanımıza birinin adım atması gibi fal sahibi da yaşamında aniden biri belirebilir ya da bir sürprizle karşılaşabilir. Bazıları için kahve falında görülen tek bir ayak, kişinin yeni bir partnerle tanışmasına işarettir.

 

Kahve falında görülen ayak her zaman yaşamımıza giren bir kişiye işaret etmek zorunda değildir. Bazen fal sahibinin yaşamında beliren bir birey onun bazı fikirlerini değiştirmesine dolayısıyla yaşamında büyük değişimler olmasına sebep olabilir. Bir başka deyişle, kahve falındaki ayak fal sahibinin yaşamındaki bazı değişimlere sebep olacak bir insan etkisine delalet edebilir. Fal sahibi, edindiği yeni bir arkadaş ya da tanıştığı biri sayesinde yaşamına yeni bir yön çizebilir dolayısıyla kendisi için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

 

Kahve falında beliren ayak yaşamımıza giren ya da girecek olan herkesin ya da her şeyin sembolü olabilir. Hanemize girecek yeni bir gelin, henüz doğmamış yeni bir bebek ya da uzaklardan gelecek bir misafiri temsil edebileceği gibi haneye girecek bir eşya ya da malın sembolü de olabilir. Kısacası, kahvede beliren ayak sembolü yaşamımıza girenlerin sembolüdür. Yaşamımıza girenler her zaman somut ya da elle tutulur eşyalar ya da bireyler olmak zorunda değildir. Bazen yepyeni bir karar ve ani değişim ve bu değişimden sonra fal sahibinin yaşamında çok şeyin değişecek olması kahve falında sadece bir ayak ile belirtiliyor olabilir. Kahve falındaki ayak bazıları için ani bir ilham, yeni bir fikir ya da yeni bir başlangıcın sembolü de olabilir.

 

Tüm bunların yanı sıra kahve falında görülen tek bir ayak eğer bir adım şeklindeyse bir nevi “ilk adım” sembolü olabilir. Yaşam yolculuğumuzda vereceğimiz yeni kararlar ve bu kararlarla ilgili attığımız ilk adımlar kahve falında bize bir adım şeklinde görülüyor olabilir. Bu sembol aynı zamanda yeni sorumluluklar, yen, görevler ve henüz olgunlaşmamış fakat olgunlaşmakta olan süreçlerle ilgili de olabilir.

 

Kahve falında ayak oldukça pozitif ve iyimser haberleri beraberinde getirir ve bu falda falın sahibi için güzel bir haber vardır. Fakat yine de ayak gördüğümüz falları yorumlarken ayağın nasıl olduğuna ve nerede yer aldığına bakmalıyız. Çirkin bir ayak ya da bir hayvan ayağı bazen yeni bir belanın başımıza gelmesine ya da yeni bir sorunla uğraşmak zorunda kalacağımız bir sürece girişe işaret edebilir. Güzel ve muazzam çizilmiş bir ayak mutlu ve huzurlu bir dönemin başlamasına delalet eder.

 

Ayak gördüğümüz fallar aynı zamanda bize “ilk adımı atmalısın” mesajıdır. İç dünyamızdaki gelişmemiş fakat gelişmeye müsait tüm yönlerimiz hakkında bilgi getirir. Bu falın sahibinin belki de farkına vardığı fakat üzerine düşmediği gizli yetenekleri ya da fikirleri vardır. Bu yetenek ya da fikirler üzerine gidildiği zaman rüya sahibi tarafından geliştirilebilir ve dolayısıyla kişiye menfaat sunabilirler. Falında ayak gören kişi yaşamında yeni bir başlangıç yapabilmek için tüm koşulların hazır olduğunu bilmeli ve kolları sıvamalıdır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında kadın ayağı görmek:

Kahve falında bir kadın ayağı görmek eğer fal sahibi erkekse bir kadının hayatına girmesine işaret edebileceği gibi bir kadının etkisinden dolayı yaşamında belirecek değişimlere de işaret edebilir. Bir başka deyişle, bir erkek falında kadın ayağı görürse yaşamında etkili bir kadın gelir ve onun için her şeyi değiştirir. Falda kadın ayağını gören fal sahibi bir kadın ise bu çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Fal sahibinin yaşamına bir kadın arkadaş girebileceği gibi bir kadınla çok uğraşmak zorunda da kalabilir. Bazen falda görülen kadın ayağı bir kadın misafire ya da hanede bir kız bebeğe hamileliğe işarettir.

Kahve falında erkek ayağı görmek:

Kahve falında bir erkek ayağı görmek fal sahibi bir kadın ise yaşamına yeni bir erkek girmesine ya da bir erkeğin etkisinden dolayı hayatında çok şeyin değişecek olmasına delalettir. Falda erkek ayağı gören kişi bir erkek yüzünden yaşamında yeni bir sayfa açmak zorunda kalabilir. Fal sahibi bir erkekse ve falında erkek ayağı görmüş ise yeni bir hemcinsi arkadaş edinir ya da bir erkekle ilgili bazı sorunlar yaşaması olasılığı vardır. Bazıları için falda görülen erkek ayağı bir erkek misafire ya da hanede erkek bebeğe hamileliğe işaret edebilir.

Kahve falında bebek ayağı görmek:

En klişe kahve falı yorumculuğunda falda bebek ayağı daima hamileliğe işaret olarak görülmüştür. Bu yorum yanlış değildir fakat falda görülen her bebek ayağı hamileliğe işaret etmez. Bazen bebek ayağı yeni başlangıçlara, yeni fikirlere ve dolayısıyla fal sahibinin aklındaki bir projenin bebeklik çağına dair bilgi getirir. Falda bebek ayağı yeni başlayan fakat büyüme ve gelişme vadeden bir sürecin temsilcisi de olabilir. Bebek ayağı gördüğümüz falların büyük bir çoğunluğunun özünde “bebeklik çağı” teması yatar. Bu tema bazen haneden bir bebekle ilgili olabileceği gibi falın bize anlatmaya çalıştığı bebeklik çağı bir fikrin ya da projenin bebeklik çağı da olabilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page