top of page

KAHVE FALINDA BALKON GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • İkincil

 • İlişkiler

 • B planı

 • Yurt dışı

 • Kardeşler

 • Akrabalar

 • Dış etkiler

 • Uzaklaşmak

 • Sosyalleşme

 • Dış potansiyel

 • Kendini aşmak

 • Ruhsal yolculuk

 • İçten dışa yöneliş

 • Ufkunu genişletmek

 • Ufkunu genişletmek

 • Vizyonu genişletmek

 • Hayatımızın dışında kalanlar

 • Merkezde değil dışarıda olanlar

 • Farklı bir bakış açısı kazanmak

 • Çözümü içeride değil dışarıda aramak

Kahve falında balkon görmek:

Kahve falında balkon yaşam yolculuğumuzda “dışarıda kalanlar” metaforudur ve kişinin hayatının merkezine almadıkları ile ilgi bilgi sunar. Aslında kahve falında gördüğümüz ev insan hayatını bütünsel olarak ele alan sembolik bir objedir ve bilinçaltı insan hayatını kategorilere ayırmak için evi odalara (hayatın farklı alanlarına) böler ve bu odalara kişileri ve olayları yerleştirir. Dolayısıyla, kahve falında görülen balkon ve balkonda yaşananlar aslında kişinin yaşamının merkezinde ya da hanesinde değil bu hanenin dışında, bazen komşularında, kardeşlerinin yaşamında ya da uzak akrabalarda olup bitenlere ışık tutar. Bir başka deyişle, balkon bizim başımıza gelenler değil bize yakın olan birilerinin başına gelenler hakkında bilgi verir. Kahve falında balkon aynı zamanda dışarıya bakan yönümüz, dışarıdan görülenler ya da sosyal hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili bilgi sunabilir.

 

Balkon falları görülüş biçimine göre oldukça derin yorumculuk gerektiren fallardır. Bizi doğrudan değil dolayı etkileyen durumlara ışık tutar. En genel anlamı itibariyle balkon aslında bilinçaltının “hayatımızın dışında kalanlar” algısıdır. Kahve falında genellikle içinde bulunduğumuz ev bize yaşadığımız hayat hakkında bilgi sunarken balkon bu hayatın merkezinde bulunmayan fakat yine de hemen bitişiğimizde olan kişiler ya da birinci derece akrabalar hakkında bilgi sunabilir. Örneğin, balkonda yaşananlar bazı kişiler için kendi hanesinde yaşananların değil kardeşinin ya da komşusunun hanesinde yaşananların temsilcisi olabilir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında balkona çıkmak ya da balkonda birini görmek:

Kahve falında balkona çıkmak ya da balkonda birini görmek geçici bir süreliğine de olsa hayatın merkezinden uzaklaşmak, daha dışa dönük bir bakış açısına sahip olmak ya da hayata kısa bir mola vermeye işarettir. Bazıları için balkona çıkmak komşuya, evlada ya da bir yakına yapılan kısa ziyaretin simgesidir. Kısacası, balkon hayatımızın merkezinden uzaklaşmak ya da yakın mesafedeki kişilere yapılan ziyaretleri temsil eder. Kahve falında balkondan dışarı bakmak bazen kabuğundan çıkmayı istemek, bir yere gitmeye niyetlenmek ya da daha önce hiç denenmemiş bir şeyi denemeye teşebbüs etmektir.

 

Kahve falında balkona çıkmak aynı zamanda özünden ve kendinden uzaklaşmaktır. Bu sembolü gören kişi çıktığı balkonda tam olarak ne yaptığına dikkat etmelidir. Balkon evimizin dışı fakat yine de evimize en yakın mesafede olan dış mekandır. Bu yüzden balkonun temsil ettiği hayatın merkezinden ya da özümüzden uzaklaşma aslında çok kısa süreliğine yapılacak uzaklaşma ya da çok yakın mesafelere yapılacak yolculuk veya ziyaretlerle ilgilidir. Balkon aynı zamanda yakın ilişkilerimiz, bazen partnerimiz ya da bize en yakın olan kişiye yapacağımız ziyaretlerin simgesi de olabilir. Balkona çıkan bu yakın mesafedeki yere ya da kişiye gider.

 

Kahve falında balkona çıkmak aynı zamanda içe değil dışa odaklı bir bakış açısı benimsemekle alakalıdır. Genelde evin içine girdiğimiz fallarda bir sorunun çözümünü kendi iç dünyamızda ararız. Fakat kahve falında balkona çıkan kişi çözümü kendinde değil dışarıda aramakta ya da çıktığı balkonda yani kendi iç dünyasının dışında bir şeyle meşgul olmaktadır. Bu fal bazıları için içindeki potansiyeli dışarı vurmaya çalışmak, ufkunu ve vizyonunu genişletmek ya da sahip olduğu yetenekleri dış dünyada sergilemekle de alakalı olabilir. Balkona çıkan aslında dışarı çıkar. Bu yüzden bu fal her zaman yurt dışı ya da şehir dışı seyahatleri de temsil edebilir.

Kahve falında çökmek üzere bir balkon görmek:

Kahve falında çöken ya da çökmek üzere olan bir balkon görmek fal sahibinin kardeşleri, yakın akrabaları ya da tanıdıkları kişilerin hayatında bazı sıkıntılar olması, boşanmak üzere olmaları ya da iflasın eşiğine gelmeleri gibi bilgileri getirebilir.  Kahve falında balkon genellikle hanemizin dışında yaşayanlar fakat bize çok yakın olan kişiler hakkında bilgi sunar. Bu yüzden balkonda yaşananların iyi olması durumunda fal hayırlı, kötü olması durumunda hayırsızdır. Balkon fallarını daha iyi yorumlayabilmek için balkonda bulunan kişiler ve falın senaryosuna bakılmalıdır. Balkonun çökmesi bize çok yakınımızın başına bir felaket geleceğinden haber getiriyor olabilir.

Kahve falındaki balkon hayatımızın merkezi değil fakat hemen bitişiğimizi temsil eder. Balkon bazen bazı kişi ya da durumların bizim için hayatımızın merkezinde olmaması ve birincil derecede değil ikincil derecede önemli olduklarının simgesi olabilir. Örneğin, kahve falında partnerle balkonda oturmak bazen fal sahibi için hala partnerin hayatına tam anlamıyla girememek, bazen onun kalbine girememek ya da partnerini tam olarak hayatının merkezine alamamak anlamına gelebilir. Bazıları için balkon yakınlaşamamak, kendini tam olarak açamamak ya da hayatına tam anlamıyla buyur edememek anlamı taşır.

 

Bir kadın için balkon bazen onun rahminin ya da evlatlarının simgesidir. Bu yüzden balkonunda çiçekler açan, tomurcuk gören ya da bu kahve falından güzel etki alan kadın için bu kahve falında hayırlı bir evladın yolda olduğu müjdesi gizli olabilir. Bazıları için balkon evladın ta kendisidir. Yine aynı şekilde balkonun güzel ya da çiçeklerle dolu olması veya balkon falından çok güzel etki alınması durumunda evladın başına çok güzel şeyler gelecektir. Balkonda yaşanan her güzel olay ya da fal sahibinde bırakılan güzel etki evladın yaşayacağı güzel olayın temsilcisidir. Balkonunda altın ya da para bulanın evladı zengin olur. İhmal edilmiş ya da bakımsız bir balkon ise evladın sıkıntıda olması veya iyi gitmeyen hamileliğe delalettir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page