top of page

KAHVE FALINDA BATAN GÜNEŞ GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Bitiş

 • Düşüş

 • Ölüm

 • Alçalmak

 • Şansızlık

 • Tükenmek

 • Kaçırılan fırsat

 • Çıkmaz sokak

 • Başa dönmek

 • Karanlığa giriş

 • Sona yaklaşmak

 • Kara günler yolda

 • Umutsuzluğa giriş

 • Enerjinin tükenmesi

 • Potansiyel eksikliği

 • Umutların sönmesi

 • Motivasyon eksilmesi

 • Yeni bir sayfa açmak

Kahve falında güneşin battığını görmek:

Kahve falında batan güneş enerjinin azalması, aydınlıktan karanlığa giriş ve zor günlerin yolda olması temasını içerir. Birçok yorumcuya göre bu fal hayırsız fallardandır ve kara günlerin ve zorlukların habercisidir. Sembolik olarak güneşin doğuşu ve batışı aslında birbirine zıt iki tema olan biri aydınlığa diğeri karanlığa girişi esas alır. Bu yüzden kahve falında batan güneş bir başka deyişle aydınlık günlerin sonuna yaklaşmaktır. Bir başka deyişle, kahvede güneşin batmaya başlaması “kara günler geliyor” mesajıdır.


Kahve falında güneşin batması aynı zamanda karamsarlık dolu bir sürece girişte fal sahibi için bir milat çizgisini temsil eder. Bu kahve falında ufuk çizgisinin arkası yani güneşin görünmediği yer kişi için karanlık ve sorunlarla dolu bir süreci temsil eder. Ufuk çizgisinden güneşin henüz batmadığı bölge ise sorunsuz ve aydınlık bir sürecin temsilcisidir. Kahve falında güneşin batması tıpkı karanlık bir tünele giriş gibidir ve fal sahibini sabırlı olmaya davet eder. Bu falın sahibi her batan güneşin sonunda tekrar bir güneş doğacağını asla unutmamalıdır.


Tüm bunların yanı sıra batan güneş falında daima bir alçalma, geriye gitme ve kariyerde gerileme teması gizlidir. Bazen bu fal paranın ya da maddi kaynakların azalmasını da temsil edebilir. Fal sahibinin kariyerde işlerinin yolunda gitmemesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Bazen batan güneş bir projeye son vermek, yaratıcılığın ya da insan kaynaklarının tükenmesi ile ilgilidir. Güneşin battığını gören daha önce başlattığı bir sürece devam etmeme kararı alır ve süreci sonlandırır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında çok büyük bir güneşin batması:

Kahve falında normalden büyük ve anormal bir şekilde batan güneş fal sahibi için çok büyük bir fırsatın kaçması ya da bir sürecin artık sonuna gelmenin temsilcisidir. Fakat bu falı yorumlamak için güneşe baktığımızda ne hissettiğimize odaklanmalıyız. Kırmızı, tuhaf bir renkte ya da baktığımızda bizi huzursuz hisseden kocaman bir güneşin batması bazen çok büyük bir sorunun hayatımızdan çıkması dolayısıyla rahatlama ve sevinçtir. Bazıları için bu fal sancılı bir ilişkinin ya da boşanma sürecinin sonuna gelerek rahata ermenin temsilcisidir. Kötü görünümlü bir güneşin battığını gören büyük bir dertten kurtulur.

Tarot ve semboller dilinde batan güneş:

Tarot ve semboller dilinde de doğan güneş daima yeni başlangıçlar, umut ve ilham temsilcisi olarak kabul etmiştir. Batan güneş ise bunun tam tersine karanlığa ya da yer altı dünyasına giriş sembolüdür. Güneş doğması ve batması aynı zamanda Nil’in anahtarı olarak da bazı kartlarda resmedilmiştir. Nil’in anahtarındaki yuvarlak güneşi, onun altındaki çizgi ufuk çizgisini, çizginin aşağısı ise ruhlar alemini temsil eder. Aslında Nil’in anahtarında güneşin doğmakta mı yoksa batmakta mı olduğu belirtilmez. Çünkü bu anahtara göre bir başlangıç ve bitiş aslında aynı şeydir ve her ikisi de yeni bir dönemi temsil eder. Aradaki çizgi sembolü kişinin hayatında bir milat simgesidir.

Kahve falındaki güneş ışığı aslında umut ışığıdır bu yüzden güneşin batıyor olması umutların sönmesi ve bir sona yaklaşmanın temsilcisi olduğundan bir nevi vedalaşma falı olabilir. Falında güneşin battığını gören aydınlığa ya da çok sevdiği bazı şeylere veda eder. Bazıları için bu bir şeyin olması için sahip olunan son umudu ya da son çareyi tüketmek ve kişinin hayatında bir sayfayı kapatmaya karar vererek yeni bir sayfa açmaya delalettir. Kısacası güneşin batması her zaman fal sahibi için bir son ve vedalaşmadır.


Kahve falında güneşin batışını görmek ya da güneşin battığına şahit olmak fal sahibinin hayatında negatif bir dönemin başlaması ve bazı sorunlarla karşılaşmaya delalettir. Güneşin kahve falında batıyor olması aslında karanlığa girişin ilk adımıdır. Fal sahibi için motivasyon ya da enerji eksikliği gibi bir durum söz konusu olabilir. Batan güneş esasında bir başlangıç falıdır fakat bu başlangıç iyi ya da hayırlı değildir. Kahve falında çok büyük bir güneşin batması bazen kaçırılan bir fırsattır. Bazıları için batan güneş ölümdür. Kişinin hayatında önemli olan birinin ölüm haberi fal sahibini üzebilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page