top of page

KAHVE FALINDA ÇİZGİLER GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Eşik

 • Bitiş

 • Sınır

 • Milat

 • Başarı

 • Süreç

 • Engel

 • Ayrılık

 • Mesafe

 • Dönem

 • Değişim

 • Başlangıç

 • Mezuniyet

 • Ayırıcı unsur

 • 2 yaşam arası

Kahve falında çizgi görmenin anlamı:

Kahve falındaki çizgi 2 farklı alanı ya da kişiyi birbirinden ayıran bir ayıraç görevi yapan semboldür. Kahve falındaki çizgi yaşam yolculuğumuzda karşılaştığımız kişilerle aramıza koyduğumuz sınırlar, engeller ya da bizi diğerlerinden ayıran her şeyi sembolize ediyor olabilir. Bir kişi falında 2 kişinin arasına belirgin bir çizgi çizildiğini görülüyorsa o kişilerin kavuşmasına bir engel ya da mesafe vardır. Bazen 2 kişi arasındaki çizgi fikir ayrılıkları ya da hane içindeki ayrılık ya da çatışmalara işaret olabilir.

 

Kahve falındaki çizgi bazen yaşam yolculuğumuzdaki bitiş ve başlangıçları temsil eder. Birden fazla çizginin ard arda çizilmiş olması ise bu yolculuk boyu karşılaşacağımız süreçleri, değişimleri ya da sırayla aşılması gereken engelleri sembolize eder. Kahve falına bakan kişi bir yolu kesen çizgi ya da çizgiler gören kişi bir amaca ulaşmak için aşması gereken engeller olacağını bilmelidir. Bu engellerle ilgili daha fazla yorum çizgilerin ince ya da kalın olmasına bağlı olarak yapılabilir. Kalın çizgiler daima zor engelleri ince çizgiler ise aşılması daha kolay olan engelleri temsil eder.

 

Tüm bunların yanı sıra kahve falında görülen her çizgi aslında yaşamımızdaki bir değişim, bitiş ya da başlangıç sembolü olabilir. Bazen kalın ve belirgin bir çizgi kişinin yaşamında bir milat sembolüdür. İnce çizgiler ise daha önemsiz ya da etkisiz değişimleri sembolize ederler. Kahve falında 2 kişi arasında görülen bir çizgi aralarında olan bir sorun ya da aşılması gereken engeli temsil edebilir. 2 kişi kalın bir çizgiyle ayrılmış ise bu bazen derin fikir ayrılıklarına, boşanmaya ya da iki kişi arasındaki bir engele işaret ediyor olabilir.

 

Bir kahve falında çizgi nasıl çizildiğine bağlı olarak farklı şekillerde yorumlanmalıdır. Örneğin, belirgin çizilmiş bir çizgi fal sahibi için “benim tarafım” ve “karşı taraf” algısına işaret edebilir. Çizginin diğer tarafına bakmak aslında karşı tarafa bakmaktır. Bazen belirgin çizilmiş bir çizgi fal sahibi için artık bir kapı eşiğine yaklaşmaya ve değişimin hiç olmadığı kadar yakın olmasına işarettir. Kahve falındaki çizgi aslında kişinin hayatında bir sınır çizgisi ya da dönüm noktasının temsilcisidir. Falda bu çizginin üzerinden geçen birini gören değişimi kabul eder, kendi konfor alanının dışından çıkarak karşı tarafa geçer ya da takım değiştirir. Çizginin bir tarafından diğer tarafına bakıyor olmak fal sahibi için uzak diyarlara bakmak ya da kendini aşma ve konfor alanının dışına çıkmayı istemektir.

 

Bir kahve falında çizginin bir tarafındakiler her zaman bizimle beraber hareket edenler ya da yanımızdakilerdir. Çizginin diğer tarafındakiler ise fikir ayrılığı yaşadığımız ya da aramızda bazı engellerin bulunduğu kişilerdir. Kahve falında bir kişi eşiyle arasında bir çizgi görürse bu bazen ayrılığa ya da evlilikteki sorunlara işaret edebilir. Bu fal bazıları için yatakları ayırmak ya da cinsel soğukluğun temsilcisi de olabilir. Kısacası falda 2 kişi arasındaki çizgi her zaman o iki kişiyi ayırıcı ya da ayrıştırıcı bir obje ya da engelin temsilcisidir. Fakat bu çizginin silik ya da belirsiz olması bu engellerin kolay aşılabileceğini de gösterir.

 

Kahve falındaki çizgi de yine ayrıştırıcı bir objedir. Bu çizgi hayatımızda ikiye bölme işlevi görür ve ikiye böldüğü bazen zamandır ve fal sahibinin hayatını öncesi-sonrası olarak ikiye ayırır. Kısacası, çizgiyi kahve falında gören kişi hayatında bir milat devrine hazırlanmalıdır çünkü radikal değişimlerin varması an meselesidir. Falın sahibi bu çizgiyi kendi çiziyor ise hayatında bir şeye son noktayı koyup yepyeni bir başlangıç verme kararı alacaktır. Fal sahibinin çizdiği çizgi aslında kendisi için inşa ettiği bir bitiş çizgisidir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında kalın bir çizgi görmek:

Bir falın kalın bir çizgiyle öncesi-sonrası tarzında ikiye ayrılmış olması kişinin yaşamında derin bir ayrılık olması anlamına geleceği gibi bazen çok önemli bir olay sonrası artık her şeyin daha farklı olabileceği anlamına da gelebilir. Kalın bir çizgi aslında kahve falında bir ayıraç görevi yapmaktadır. Çizginin her bir yani bir dönem ya da farklı bir kişi hakkında bilgi sunar. Dolayısıyla, kahve falındaki kalın çizgi yaşamımızdaki iki farklı dönemi temsil ediyor olabilir.

 

Kahve falında görülen her kalın çizgi aynı zamanda yaşamımızdaki belirgin sınır çizgilerinin sembolüdür. Bu çizgiler bize kendi tarafımız ve diğer taraf hakkında bilgi sunarlar. Dolayısıyla kahve falındaki çizginin daha iyi yorumlanabilmesi için fala bakan kişinin fal sahibinin kendini hangi tarafta gördüğüne dair bilgi alması gerekir. Çünkü kahve falındaki kalın ve belirgin çizgiler aslında konfor alanımız ve konfor alanımızın dışı hakkında bilgi sunarlar. Kahve falında bir çizginin diğer tarafına adım atmış olmak değişim sürecinin başlaması, takım ya da taraf değiştirme sürecine giriş ya da yeni bir maceraya atılarak konfor alanının dışına çıkmak gibi anlamlara gelebilir.

Kahve falında ince bir çizgi görmek:

Kahve falındaki ince çizgi ya da çizgiler daha önemsiz ya da yaşamımızda daha az belirgin olan süreç ya da değişimlerin sembolüdür. İnce tek bir çizgi bazen aşılması gereken kolay bir engeli temsil edebilir. Kahve falında ince ince ard arda birden çok çizgi çizilmesi yaşam yolculuğunda merdivenin basamaklarını tek tek çıkmak zorunda kalacağımız bir sürece girişi temsil eder. Bu falın sahibi bu engelleri aşabilecek güçtedir ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olmalıdır.

Kahve falındaki dikey ve yatay çizgiler:

Kahve falındaki dikey çizgiler daima uzunluk sıfatlarıdır ve gerçek hayatta uzun olan her şeyi ya da kişileri temsil ediyor olabilir. Bu yüzden dikey çizgi bazen uzun yol, bazen uzun ömür, uzun vadeli planlar hatta bazen uzun boylu birinden bahsediyor olabilir. Kahve falında yerden göğe yükselen tüm dikey objeler gibi dikey çizgiler de aslında bilinçaltında yatan yükselme ve yücelme isteğine işarettir. Falında dikey çizgi gören kişi gerçek hayatta bulunduğu seviyeden memnun olmadığı için sürekli bir daha iyiye gitme, kariyerde yükselme ve zirveye çıkma arzusuyla yanıp tutuşmaktadır.

Kahve falında yatay çizgi daima ufuk çizgileri ve uzakta kendimiz için kurduğumuz hayallere varış noktalarımızın simgesidir. Falda yatay bir çizginin yakında bulunması işinin hayatında bir dönüm noktasının çok yakın olduğu anlamına gelir. Yatay çizginin uzakta bulunması için bazı hayallere ve amaçlara ulaşmak için hala zaman olduğu anlamına gelir. Falda bir yolun ucunda yatay çizgi gören kişi için bir sayfa aniden kapanır ve akabinde yenisi açılır. Fakat bu falı daha iyi yorumlamak için çizginin nasıl olduğu ve fal sahibinin kendisini nasıl hissettiğine bakılmalıdır. Çizgiyi geçen kişi değişimi ya da bir teklifi kabul eder. Çizginin önünde duran ise bu teklifi kabul edip etmemek konusunda kararsız kalır.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page