top of page

KAHVE FALINDA DAĞ GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Güç

 • Zirve

 • Amaçlar

 • İstekler

 • Arzular

 • Hayaller

 • Umutlar

 • Uzaklık

 • Mesafe

 • Gurbet

 • Potansiyel

 • Yükselmek

 • Uzaktakiler

 • Gurbete gidiş

 • Ufuktaki zafer

 • Kürsüye çıkmak

 • Uzun vadeli planlar

 • Geleceğe dair umutlar

 • Yüksek zirvedeki bir zat

 • Uzak diyarlardan gelecek haberler

Kahve falında dağ ya da dağlar görmek:

Kahve falındaki dağ sembolü  yükselmek, engellerin üstesinden gelmek ve bazı kavgalarda ve çatışmalarda yükselme metaforudur. Kahve falında özellikle birinin ya da birilerinin dağa tırmandığını gören kişi tüm engelleri aşar ve hayal ettiği zirveye eninde sonunda ulaşır.

 

Dağ gördüğümüz fallar büyük çaba göstermemizi gerektiren yaşam yolculuklarıyla ilgilidir. Gerek iş, gerek aşk her konuda arzularımıza ulaşma potansiyeline sahip olduğumuzu bize gösteren sembollerdir. Özellikle zirveleri belirgin dağlar bunu daha çok destekler. Kahve falında zirveye bakan kişi aslında arzularına ve hayallerine bakmaktadır. İstediği her arzuya kavuşma potansiyeline sahiptir. Bazıları için zirveler belirgin dağlar çok güzel ve hayırlı eğitimlerdir ya da bu eğitimi hanede yaşayan bir gencin alacağına işaret ederler.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Fakat tüm bu pozitif anlamların yanı sıra kahve falındaki dağlar yaşam yolculuğumuzdaki tüm zorluk ve engellere de işaret edebilirler. Özellikle falın merkezinde resmedilmiş büyük hacimli, kabarık ya da çok büyük bir dağ aşılması zor bir engel ya da yenilmesi zor bir düşmana işaret eder. Merkezde yer alan bu iri dağ aynı zamanda yaşamda ilerlemenin ancak bu engeli aştıktan sonra mümkün olacağını bize söyler. Dağ eğer merkezde fakat küçük ise aşılması gereken engel küçük ve kapasitemizi zorlamayan bir engeldir.

 

Kahve falında uzaktaki dağlar henüz karşılaşmadığımız fakat gelecekte karşılaşacağımız engellerden haber getirirler. Özellikle de çok uzakta ve silik çizilmiş bu dağlar bazen çok uzak gelecekte yaşanacak zorluklara işaret eder. Fakat bu zorlukların sonu başarı ve zirveye ulaşmaktır. Bir kadın ya da erkek kahve falında uzakta simli ya da mücevher gibi parlayan dağlar görürse evladı büyüdüğünde zengin ve büyük adam olur.

Faldaki dağlar uzak gelecekte cereyan edecek olaylar hakkında bize ipucu getiren sembollerdir. Fakat kahve falında yakınımızdaki dağlar çok yakın zamanda olabilecekler hakkında da bilgi içerebilirler. Kahve falında uzaktaki dağlarda deprem, yangın, duman çıkması gibi ya da bazı felaketler olduğunu gören kişi bugün verdiği kararlara ve attığı adımlara dikkat etmelidir. Çünkü bu kişinin bugünkü yaşam tarzı onun geleceğini olumsuz etkilemekte hatta kötürüm bırakmaktadır. Bu sembolü gören kişi bugün verdiği bir kararın ağır sonuçlarını gelecekte alacaktır.

 

Kahve falında dağlar bazen yükselmek, göze çarpmak, kürsüye çıkmak ya da zirveye tırmanma anlamı içerirler. Dağa bakan biri aslında şu anki bulunduğu seviyenin yukarısında bir noktaya odaklanmış bakmaktadır. Bu kişinin bir grup insan içinde yükselmesi, kürsüye çıkıp bir konuşma yapması ya da kariyerinde ufak ama emin adımlarla ilerlemesi mümkündür. Dağlar bize hemen olacaklardan haber vermeyebilirler ve bahsettikleri bu yükseliş gelecekte bize sunulacak bir yükseliş olabilir.

Kahve falında dağlar aynı zamanda güç, kudret, ufuktaki zafer ve amaçları temsil eder. Falında bu sembolü gören “arzu ettiğim zirveyi görüyorum, o halde oraya gidebilirim” demelidir. Falında dağa ve dağlara bakan aslında gelecekte sahip olacağı başarılara bakar. Fal sahibi ayrıca kişinin sahip olduğu potansiyel ve yeteneklerle de alakası vardır. Kişi sahip olduğu tüm bu yetenekleri ve potansiyelini birleştirirse çok büyük başarılar elde edebilecektir. Kısacası kahve falındaki dağlar gerçek hayatta ne kadar zirveye tırmanabilecek kudrete sahip olduğumuzdan haber verirler.

 

Kahve falında uzaktaki dağlar uzun vadeli planların, gelecekte bize sunulacakların ya da uzaklardan gelecek haberlerin temsilcisi olabilirler. Uzaktaki dağlara bakan aslında uzaklara bakar. Bu uzaklık bazen zaman olarak bize hala uzak olanlar bazen mesafe olarak uzakta bulunanlar, gurbettekiler ya da başka şehirde ya da ülkede yaşayanları temsil ediyor olabilir. Falında dağın yandığını, dağdan duman çıktığını ya da orada kötü bir şeyler olduğunu gören uzaktan üzücü bir haber alabilir. Dağların güzel ve yemyeşil olması ya da çiçekler bulunması da gurbetten gelecek sevinçtir.

 

Kahve falında uzakta yüksek dağlar olduğunu gören gelecekte büyük başarılara imza atabilecek kapasiteye sahip kişidir. Fakat yine de bugün attığı adımlara ve verdiği kararlara dikkat etmelidir. Uzaktaki dağların yüksekliği aslında kişinin kariyerinde ne kadar yükselme kapasitesine sahip olduğu hakkında bilgi sunar. Zirveleri belirgin dağlar gelecekte bir şirketin başına geçmek ya da bir alanda en iyi olmak olarak yorumlanır. Bir siyasetçi falında bu sembolü görürse en büyük olur.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page