top of page

KAHVE FALINDA DEVE GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Sorun

 • Zorluk

 • Vesile

 • Gezgin

 • Yardımcı

 • Seyahat

 • İlerleme

 • Değişim

 • Gelişim

 • süreklilik

 • inatçılık

 • Yavaşlık

 • Adaptasyon

 • Dayanıklılık

 • Arap ülkesi ile ilgili durum

Kahve falında deve görmek:

Kahve falında görülen deve yaşam yolculuğunuzdaki gezgin sembolüdür. Devenin üzerinde birini gören bir yere yolculuk yapar. Deveyi üzerinde biri olmadan gören bir durumdan başka bir duruma geçiş için bir fırsat yakalar.

 

Kahve falındaki devenin bizi bir yerden bir yere götürdüğü yolculuk daima fiziksel manada olmaz. Bazen bir durumdan başka duruma geçiş ya da değişim de falda deve olarak belirebilir. Fakat bu değişim yavaş ve rahat adapte olacağımız bir değişimdir. Tıpkı devenin bizi bir yerden alıp yavaş ve küçük adımlarla başka bir yere götürmesi gibi kahve falında deve göreni de kader bir yerden alır yavaş yavaş başka bir yere götürür. Faldaki deve bu değişim için ihtiyaç duyulan kaynakların varmasını sembolize eder.

 

Kahve falındaki deve bununla beraber bir bedevi Arap sembolüdür ve deve gördüğümüz fallarda bazen bir Arap ülkesi mesajı bulabiliriz. Devenin üzerinde bir erkek mi var? Bu erkek bir Arap ülkesinden geliyor olabilir. Falınızda sırtında yük dolu bir deve mi gördünüz? Belki de Arap soyundan biri ya da bir Arap ülkesinden gelen misafir elinde hediyelerle evinize varmak üzere. Ya da falınızda kendinizi veya birini deveye binmiş giderken mi gördünüz? Belki de yolculuk bir Arap ülkesine.

 

Semboller dilinde at, eşek ve diğer binek hayvanlar gibi devenin de daima 4 tekerlekli taşıt araçlarına işaret etme olasılığı vardır. Yaşlı bir deve bazıları için ikinci el otomobil ile ilgili bilgi verebilir. Devenin durumu ve kahve falında çevresindeki sembollere bakarak yaşamımızdaki 4 tekerlekli araçlarla ilgili yorum yapabiliriz. Çok güzel ve genç bir deve bazen sıfır araç alımına işaret edebilir. Haneye giren bir deve hanede yaşayacak birini bir araç alması olarak da yorumlanabilir.

 

Bir ruh hayvanı olarak kahve falında deve ister gerçek ister mecazi olarak, birçok mil kat etmek üzere olanlara gelir. Kahve falında deveyi gören değişime ve çok fazla yol almaya hazır olmalıdır. Deveyi gördüyseniz güçlü, dayanıklı ve sabırlı olmalısınız, çünkü deve yanınızda. Bazen bu tür yolculuklarda risk vardır, ancak deve de bunu bilir ve yardımcı olmaya hazırdır. Önünüzde inişli çıkışlı uzun bir süreç var. Bu sürece hazırlıklı olun.

 

Kahve falında deve aynı zamanda yaşam yolculuğunuzdaki yükleriniz ve rezervlerinizi sembolize eder. Ne kadar çok şey biriktirdiniz? Deve ne kadar güçlü ve sırtında ne kadar çok yük varsa o kadar. Güçlü ve büyük bir deve belki de sizin için bir zenginlik sembolü. Fakat bu zenginlik her zaman maddi zenginlik değil elde ettiğiniz bilgi birikiminiz de olabilir. Falınızda sırtına bineceğiniz güçlü bir deve belki de size çok güzel bir yaşam sunabilecek yetenekleriniz ya da bilgi birikiminiz olduğunu anlatmaya çalışıyor. Peki bu durumda falınızdaki sırtına bile binemeyeceğiniz kadar cılız deve size ne söyler? Henüz yolculuk yapmaya ve bir noktadan bir noktaya hareket etmeye hazır olmadığınızı.

 

Tüm bunların yanı sıra kahve falındaki deve size yaşam yolculuğunuzda ilerleme potansiyeliniz hakkında bilgi getirir. Kahve falındaki binek hayvanlardan deve ile at arasında en büyük fark nedir biliyor musunuz? At sizi bir noktadan bir noktaya  çok hızlı bir şekilde getiren bir aracın vardığını söylerken deve yavaş yavaş ilerleyeceğiniz daha uzun vadeli planları getirir. Devenin size getirdiğin değişim ve gelişim daha ılımlı ve daha kolay adapte olabileceğiniz bir değişimdir. Acele etmeyin, acele etmenizi gerektirecek bir durum yok. Süreniz çok fazla.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında develer görmek:

Kahve falında çok sayıda deve görmek bazen içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak için çok fazla fırsata sahip olduğunuz anlamına gelebileceği gibi bazen  bu fal bir Arap ülkesine yolculuğun sembolü de olabilir. Develer eski devirlerden beri Arap bedevi kültürünün parçası olarak görülmüşlerdir ve bu yüzden bir Arap ülkesine yolculuk ya da Arap ülkesinden gelen haber olarak yorumlanabilirler.

 

Bir yük hayvanı olan ve sırtına binilebilen deveden falında çok sayıda gören kişi belki de grup halinde bir Arap ülkesine gidecektir ya da deve onu içinde bulunduğu durumdan yavaş yavaş uzaklaştırabilecek fırsatların simgesidir. Bu falın iki anlamından hangisinin sizin için geçerli olduğunu yalnızca siz anlayabilirsiniz. Çok sayıda deve gören ya bir Arap ülkesine gider ya da bir Arap ülkesine gitmese de içinde bulunduğu durum ya da konumdan yavaş yavaş uzaklaşır. Belki de bu uzaklaşmada Arap soyundan birinin katkısı var. Olabilir mi? Evet, çünkü develerin bir Araplık sembolü olduğu da kesin. Deve gördüğümüz fallar bu soydan ya da Arap ülkelerinden bir şeylere dokunurlar.

Kahve falında deveye binmiş birini görmek:

Kahve falında deveye binmiş birini görmek yaşam yolculuğunuzda bir şeylerin yavaş yavaş değişmeye başlayacağını ya da bir durumdan yavaş yavaş uzaklaşacağınızı gösterir. Deveye binen kişi nasıl bindiği deveyle bir yerden ayrılıyor ve uzaklaşıyorsa gerçek hayatta da bir yerden bir yere ya seyahat eder ya da bir durumdan başka bir duruma uzun bir süreçle geçer. Bir başka deyişle, falınızda deveye bindiyseniz yavaş ve ılımlı bir değişime hazır olmalısınız.

 

Her zaman bir Arap ülkesi sembolü olan deve daima Araplıkla ilgili bir şeylere dokunur. Deveye binen belki de Arap soyundan birinin aracılığıyla bir dertten kurtulur ya da bir Arap ülkesine gider. Kim bilir belki de bir Arabın aklına uyup bir işe kalkışır. Deve görülen fallar bize ya bir Arap ülkesinden ya da Arap soyundan biriyle ilgili bir bilgi getirir. Erkek çocuğunu bir devenin üzerinde gören anne belki de bir Arap gelinle tanışmak üzeredir.

Kahve falında devenin kamburlarını görmek:

Devenin kamburları şekil itibariyle dağları, engebeleri ve iniş çıkışları anımsatır. Bu yüzden bu kamburlar bazen bize dağların arkasından mesaj getirebileceği gibi bazen aşılması gereken engellerin varlığını hatırlatır. Tüm bunların yanı sıra deve kamburu falları gizli numerolojik ve mistik mesajlar içerir. İki kamburlu deve belki de size peş peşe gelecek iki engeli aşmanız gerektiğini söyler, iki sınavı ard arda geçmeniz gerektiği gibi. Ya da tek kamburlu deve aşılması gereken yalnızca bir engel olduğuna atıfta bulunur. 3 kamburlu deve de bunun gibi 3 sayısıyla ilgili gizli numerolojik bilgi içermektedir. Belki de 3 engel ya da 3 kişiyle ilgili bir engele işaret eder. Ya da kim bilir 3 dağı aştıktan sonra karşınıza çıkacak bir şehirden bir iş teklifi alabilirsiniz.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page