KAHVE FALINDA FİDAN GÖRMEK

Mesajları:

 • Umut

 • İlham

 • Fırsat

 • Bebek

 • Girişim

 • Değişim

 • Yenilik

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Başlangıç

 • Potansiyel

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir karar

 • Yeni bir proje

 • Yeni başlangıçlar

Kahve falında fidan görmek:

Kahve falında fidan hayatımızın henüz gelişmemiş bir yanını ve tüm potansiyelleri gösteren bir metafordur. Bu fallar aynı zamanda üzerine düşersek büyüme ve gelişme olasılığı olan her şey hakkında bilgi sunar. Kahve falında fidanı gören kişi hayatının henüz gelişmemiş bu alanına odaklanırsa çok büyük menfaat elde eder.

 

Kahve falı ve semboller dilinde fidan özünde “bebeklik çağı” ya da “doğumdan hemen sonrası dönem” teması yatan fallardandır. Yaşamımızda yeni yeşermeye başlayan bir yönümüz ya da henüz başlangıç yaptığımız her şey kahve falımızda bize fidan olarak görülebilir. Bazıları için kahve falında fidan bağımsızlığa atılan ilk adım ve akabinde gelen büyüme ve gelişme dönemini temsil eder. Fakat bu yorum fidan güzel ve sağlıklı ise geçerlidir. Kötü ya da sağlıksız görülen her fidan yeni başlayan kötü süreçlere ya da çıkmazlara işaret eder.

 


Fidan gördüğümüz kahve falları aynı zamanda iç dünyamızdaki gelişmemiş fakat gelişmeye müsait tüm yönlerimiz hakkında bilgi getirir. Bu falın sahibinin belki de farkına vardığı fakat üzerine düşmediği gizli yetenekleri ya da fikirleri vardır. Bu yetenek ya da fikirler üzerine gidildiği zaman fal sahibi tarafından geliştirilebilir ve dolayısıyla kişiye menfaat sunabilirler. Bu falı daha iyi yorumlayabilmek için fidanın nerede görüldüğüne ve çevresindeki objelere de bakmalıyız.

Fal baktırmak ister misiniz?

Kahve falında fidan söken birini görmek:

Kahve falında fidan görmek yeni iş fikirleri, yaratıcılık ve ilhamın göstergesidir. Fal sahibi yeni başlayan bu süreçte henüz gelişmemiş bu enerjiye odaklanırsa bu yolun sonunda kendisini büyük bir menfaat bekler. Kahve falında fidan bazen iç dünyamızda keşfetmemiş olduğumuz fakat yeni fark ettiğimiz bir yeteneğe de değiniyor olabilir. Bazen bu sembol farkına varılmamış ya da yeni farkına vardığımız bir fırsata değinir. Bu falın sahibi yeni farkına vardığı bu potansiyelin üzerine düşerse çok büyük bir projeye fikir babalığı yapar.

 

Kahve falında fidan görmek aynı zamanda manevi gelişim ve farkındalığın sembolüdür. Fal sahibi için bazı olasılıklar bilinçaltının derinliklerinde tıpkı uyuyan hücreler gibi beklemekte ya da bilinçli olarak bekletilmektedir ve ihtiyaç duyuldukları zaman çağırılırlar. Bu fal bazıları için gücünün, yeteneklerinin ve içsel gücün farkında olmak fakat harekete geçmemekle ilgilidir. Bazıları için kahve falındaki fidanlar bilinçaltında saklanmış B planlarıdır. Fidanlar zamanı geldiği zaman ya da tüm çıkış yolları tükendiği zaman kullanılmak için bir yerlerde gizli potansiyeller olarak bekletilen tüm çekirdek düşüncelerin temsilcisidir.


Kahve falında fidan aynı zamanda toprak elementi ve bu elementin cömertliği ile ilgilidir. Bir bakıma bu fal bize toprak elementinin yani dünyanın faydasına olacak bir iş yapacağımıza da işaret edebilir. Falında fidanı gören kişi doğaya ve insanlığa faydalı olur, üretir ya da yok olan bir şeyi var eder. Bu yüzden fidan diktiğimiz fallar daima bize yaratıcılık ve yoktan var edici yönümüzle ilgili haber getirir. Tıpkı toprak elementinin cömertliği gibi insan bilinçaltının da yaratıcılığı sonsuzdur ve tüm başarılı projeler birinin yaratıcılığını ve fikrini ortaya koymasıyla oluşturulmuşlardır. İşte kahve falında diktiğimiz fidan da hayatımızda yeni bir fikri projeye dönüştürmek için ilk adımı attığımız zamanlarda gördüğümüz fallardandır.


Tüm bunların yanı sıra falda görülen fidan ya da fidanlar hanedeki reşit olmamış çocuklara, bebeklere ya da henüz doğmamış bireylere ışık tutabilirler. Bazen kahvede görülen güzel bir fidan sağlıklı ve hayırlı bir evlada hamileliğe işarettir. Falında çok muazzam çizilmiş bir fidan gören evladıyla ilgili güzel haberlerle müjdelenir. Bir anne ve baba için bazen güzel ve kabarık bir fidan evladın büyük adam olmasına ve vatana millete büyük fayda sağlayacağına delalettir.

YORUMLAR

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

kahvefalikursu.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki fal sembolleri tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır. 

Sitemizde kahve falı için ücret istenmez. Sitemiz legal, medikal ya da diğer alanlarda profesyonel tavsiye içermez.

Copyright 2020. Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır. 

 

Pictures  designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

www.tarotika.com

www.ruyoka.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.