top of page

KAHVE FALINDA GİRDAP GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Sarmal

 • Gidişat

 • Değişim

 • Çekilmek

 • Kapılmak

 • Sürüklenmek

 • Zorla çekilmek

 • Kontrolsüz güç

 • Merkezi yöneliş

 • Değişim korkusu

 • Kendini kaptırmak

 • Dıştan içe yöneliş

 • Radikal değişimler

 • Kontrolü kaybetmek

 • Dengenin bozulması

 • Kaçınılmaz sona doğru ilerlemek

Kahve falında girdap görmek:

Kahve falındaki girdap özünde “dıştan içe yöneliş” olan sembollerdendir. Bu sembol aynı zamanda sınırlardan uzaklaşarak merkeze yöneliş, öze dönme ya da daha içe doğru hareketi vurgular. Sembolik olarak spiral şekliyle benzerlik gösterse de girdapta bahsedilen içe yöneliş daha kontrolsüz ve fal sahibinin isteğinin dışında olan bir yöneliştir. Daha doğrusu, girdabın vurguladığı içe yöneliş bir nevi zoraki çekilme, kendini kaptırma ya da kontrolsüz değişimdir.

 

Kahve falında girdap değişimin sembolü olduğu için çok heyecan verici, hareketli ve aksiyon dolu bir faldır. Bu sembolü daha iyi yorumlayabilmek için girdabın hangi yönde döndüğüne, dönme hızına ve bizde bıraktığı etki ve zarara odaklanmamız gerekir. Kahve falında hızlı ve güçlü bir girdap gören ve bu girdaba kendini kaptıran kişi bazı radikal değişimlerin etkisi altında kalır. Girdap aslında gücümüzü aşan değişimlerin ister istemez bizi bir sona sürüklemesinin temsilcisidir. Girdaptan kurtulmaya gücü yetmeyen kişi aslında bu değişimlere direnmeye gücü yetmeyen kişidir.

 

Kahve falında girdap aynı zamanda enerjinin israf edilmesi ya da istenen kanallara aktarılamamasıyla ilgilidir. Bu sembolü gören “kontrolsüz güç güç değildir” sözünü hatırlamalıdır. Fal sahibinin hayatında bir şeyler kontrolden çıkmış ve bu kontrolsüzlük girdabında kişi istediği yöne değil istemediği bir yöne ve bir sona ilerlemektedir. Bu sembolü gören kişi bir an önce nerede hata yaptığını görmeli ve hayatını kontrol altına almalıdır. Bazıları için kahve falında girdap kaçınılmaz son uyarısıdır. Fal sahibi beklemeli ve bir son noktaya varmalı ve daha sonra hayatıyla ilgili önemli kararlar vermelidir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında girdaba kapılmış birini görmek:

Kahve falında girdaba kapılmış bir insan figürü görmek kaçınılmaz değişimlerin ve zoraki de olsa istemediğimiz bir sona sürükleneceğimizi haberini bize verir. Kahve falında girdaba kapılmış birini gören aslında gerçek hayatta da kendini bir şeylere kaptırır ve kurtulamaz. Bu kahve falında gördüğümüz girdap aslında isteksiz de olsa kendimizi kaptırdığımız radikal değişimlerin temsilcisidir. Girdabın bizi götürdüğü merkezi nokta ise aslında tam anlamıyla yaşamakta olduğumuz olayların merkezi ve değişimin sonucu olacaktır.

 

Kahve falında girdaba kapılan birini görmek aynı zamanda bazı radikal değişimlerin etkisinin altında kalmak ve değişimin kaçınılmaz olduğu konusunda uyarıdır. Girdaba kapılan bilmelidir ki bu değişime direnmek ve değişimin olmaması için uğraşmak fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine değişen dünyayla beraber değişmek ve tüm bu değişim içinde kendine uygun bir yer bularak ilerlemektir. Bu falı yorumlarken kapıldığımız girdabın ne derecede güçlü olduğu ve bu girdabın sonunda kendimizi nerede bulduğumuz önemlidir. Çünkü girdabın gücü aslında tüm bu radikal değişimlerin bizi ne derecede etkileyeceği, kendimizi bulduğumuz yer ise değişimin sonunda bize verilecek hediyeyi temsil eder.

Girdap sembolünü gördüğümüz fallar sembolik olarak çark ve çember fallarına da benzer. Her iki kahve falında da bir dönüş ve değişim söz konusudur ve bu dönüş iki yönden birine doğru olmaktadır. Çark ve girdap gibi falların her ikisinde de süregelen ve kaçınılmak bir değişim teması bulunur ve fal sahibinin bu değişime ayak uydurmaktan başka çaresi bulunmak. Fakat çark biraz daha ılımlı değişimlerin sembolü iken girdap daha acımasız ve daha sert değişimleri temsil eder. Kısacası, çark falındaki değişim daha yavaş ve ayak uydurulabilir bir değişim iken girdap falında tema alınan değişim ayak uyduramayacağımız kadar hızlı ve ani olabilir.

 

Tüm bu çark, çember ve girdap gibi “dönen obje” falları aynı zamanda reenkarnasyon, kaçınılmaz sonun yaklaşması ve yeniden başlayacağımız noktaya doğru yol aldığımız fallardandır. Tüm bu fallarda bahsi geçen “dönme” eyleminin aslında son bulduğu bir nokta vardır ve fal sahibi bu noktaya vardığında hayatıyla ilgili bir karar vermek zorunda kalır ve bir şeye yeniden başlar. Fakat yine de çark falında bahsedilen dönüş bir dıştan içe yöneliş değildir. Girdap falının bize sunmuş olduğu dönme eyleminin sonunda kendimizi bulacağımız yer aslında içerilerde, merkezde belki de özümüze döndüğümüz yerdedir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page