top of page

KAHVE FALINDA GÖZ GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Nazar

 • Ağırlık

 • Hasetçi

 • Düşman

 • Kem göz

 • İzlenmek

 • Göz hapsi

 • Beğenilmek

 • Kıskanılmak

 • Takip edilmek

 • Nazara gelmek

 • Hoşlanan birinin varlığı

 • Gözlerin üzerinde olması

 • Arkadan iş çeviren birilerinin varlığı

Kahve falında göz görmek:

Kahve falında görülen göz en genel anlamıyla dikkatli bakış, nazar ya da biri tarafından izleniyor olmaya delalettir. Bir başka deyişle, fal sahibi için “birilerinin gözü üzerinizde” mesajı içerir. Yaşadığımız yüzyılda bu bakış her zaman çıplak bakış olmayabilmekte, bazen fal sahibinin sosyal medya profillerinin izlenmesi, stalklanma ya da kişiyi dijital aleminde izleyen birilerinin varlığına işaret edebilir. Kısacası, falında çok büyük ya da belirgin bir göz gören kişi bilmelidir ki biri ya da birileri kendisiyle ilgili çok şeyi merak etmektedir.

 

Kahve falında görülen göz aynı zamanda her attığımız adımı izleyen ve bize haberimiz olmadan arka planda tuzak kuran biri ya da birileri hakkında bilgi de sunuyor olabilir. Kahve falındaki çok belirgin çizilmiş bir göz bazen büyük bir düşman ya da hasetçidir ve bu hasetçinin iş başında olduğunu bize söylüyor olabilir. Esasında falda görülen bu göz bize odaklanmış birinin gözünü temsil eder. Bir düşman ya da hasetçi tüm bakışları ya da enerjisini bize odaklamış ve bir hamle yapmayı planlıyor olabilir.

 

Kahve falında görülen göz her zaman bizi izleyen ya da merak eden bu kişinin iyi niyetli mi yoksa kötü niyetli mi olduğu hakkında bilgi vermeyebilir. İzleyen kişi bizden çok hoşlanan karşı cinsten biri olabileceği gibi bizi kıskanan bir hemcinsimiz de olabilir. Kısacası, kahvesinde çok belirgin bir göz gören kişi kendisiyle ilgili birşeyler bilmek isteyen ya da onun özel yaşamını merak eden biri ya da birileri olduğunu bilmelidir. Falda görülen göz ufak bir ayrıntı olarak görülmüş ise bu bilgi çok dikkate alınmamalıdır. Fakat göz büyük ya da fincanın tam kalbinde yer alıyorsa fal sahibini takıntı haline getiren biri vardır.

 

Birçok yorumcuya göre falda görülen her göz nazara işarettir ki bu da doğru yorumdur. Bazı durumlarda falda görülen göz üzerimizdeki nazar, kem göz ve ağırlıkla ilgili bilgi veriyor olabilir. Fal sahibinin yaşamında kıskanç ve hasetçi insanların bolluğu falında çıkan gözlerin sayısı kadar olabilir. Ya da falda sadece bir adet fakat çok belirgin bir göz varsa fal sahibine gıpte eden ya da onu çok kıskanan ve sürekli izleyen birileri olabilir. Fal sahibi kendini halsiz ya da hasta hissediyorsa üzerindeki nazarı bozdurmak için bir şeyler yapmalıdır.

 

Klişe kahve falı yorumculuğunda falda göz görmek daima “kem gözlü biri” olarak yorumlanmaktadır. Her ne kadar bu yorum yanlış sayılmasa da kahvede görülen her göz kem göz işareti olmayabilir. Bazıları için kahvedeki göz kötü ya da nazarlı bakış, bazıları için bunun tam tersi şefkatli bakış da olabilir. Bir çoğumuz kahvede çıkan gözün kötü niyetli birinin gözü olduğunu düşünsek de bu yorum falcının o gözden aldığı enerjiye bağlı olarak yapılmalıdır. Faldaki gözlerin bakış tarzı kötü ise kem göz olarak yorumlanmalıdır. Aksi taktirde fincanda görülen bu göz sürekli iyi niyetimizi düşünen ve bizi her zaman izleyen annemizin gözü bile olabilir. Fincanda görülen her gözü aynı şekilde yorumlamaktansa gözdeki bakışın tarzına odaklanarak yorumlamamız daha isabetli bilgiye ulaşmamızı sağlayacaktır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında gözler görmek:

Kahve falında gözler görmek bazen yaşamımızdaki düşmanlara, hasetçilere ve sahip olduğumuz bir şeylere göz diken insanların varlığına işaret edebileceği gibi bazı durumlarda nazar, kem göz ya da çevremizde bize negatif enerji veren kişilerin bolluğuna işarettir.Bu falın sahibinin yaşamında aynı zamanda kendisiyle uğraşan, her yaptığını eleştiren ya da yaşamını zorlaştıran kişi ya da kişiler bulunmaktadır. Falın sahibi bu kişilerden uzaklaşırsa iç sıkıntısından ya da karşılaştığı zorluklardan kurtulur.

 

Falda çok fazla göz görmek ise fincandan gelen “bütün gözler üzerinde” mesajıdır. Fal sahibi ünlü bir kişi olabilir ya da ünlü değilse bile bulunduğu çevrede çok dikkat çeken, kıskanılan ya da herkesin bakışlarını üzerinde toplayan biridir. Falda görülen tüm bu gözler aslında yaşam yolculuğumuzdaki “seyirciler” olarak algıladığımız figürlerdir. Bazen yaşanan bir olaya hiçbir etkisi olmayıp bu olayı sadece uzaktan izleyen kişilerin gözlerini temsil ediyor olabilirler.

Kahve falında ağlayan göz görmek:

Kahve falında ağlayan göz ya da ağlayan gözler görmek fal sahibinin ya da birden fazla kişinin yaşamını etkileyecek kötü bir olayın cereyan etmesi şeklinde yorumlanabilir. Eğer falda sadece bir ağlayan göz varsa ve bu göz belirgin çizilmişse bu ağlayan göz büyük bir ihtimalle fal sahibinin ya da onun ağlattığı bir kişinin gözüdür. Bir başka deyişle, kahve fincanında görülen ağlayan göz kalp kırılması sembolüdür. Kahve falında birden fazla ağlayan göz var ise birden fazla kişiyi etkileyecek üzücü bir olayı yaşamaya delalet eder.

Kahve fincanında bir çift göz görmek:

Esasında fincanda tek göz ya da bir çift göz görmek arasında pek bir fark bulunmamaktadır. Faldaki bir çift göz de yine bizi dikkatle izleyen birine aittir. Bu kişi bazen bizden hoşlanan ya da bizi çok merak eden biri olabileceği gibi kem gözlü birine ait de olabilir. Yine bu tip kahve fallarında da fal sahibi için “birilerinin gözü üzerinde” mesajı bulunur. Gözlerin üzerinde olması durumu bazen çıplak gözle kişinin izlenmesi olabileceği gibi yine sosyal medya hesaplarının takip edilmesi şeklinde de olabilir. Fal sahibi aynı zamanda biri tarafından çok beğeniliyor ya da çok fazla arzulanıyor olabilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page