top of page

KAHVE FALINDA HAYVAN GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Arzular

 • İstekler

 • İçgüdüler

 • Arketipler

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Savaşmak

 • Medeniyetsizlik

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

 • Hayatımızdaki önemsiz kişiler

Kahve falında hayvanlar:

Semboller dilinde ve rüya tabirciliğinde en derin yorum gerektiren semboller hayvanlardır. Çünkü tabircilikte hayvanlar bir bütün olarak ele alınmak yerine karakteristik ve fiziksel özelliklerine bakılarak değerlendirilmelidir. Kahve falında kaplumbağa görmekle aslan görmek aynı anlama gelmez çünkü her hayvan farklı özelliklere sahiptir ve farklı yorumculuk gerektirir.


Bir kahve falında hayvan sembollerinin yorumlanması için yapılması gereken o hayvanın genel özelliklerine bakmak olmalıdır. Örneğin, yavaş hareket etmesiyle ünlü bir kaplumbağa genellikle yaşamımızda yavaş ilerleme olacak süreçler hakkında bilgi getirir. Yırtıcı hayvanların en önemli özelliği yaşamımızı ve varlığımızı tehlikeye sokmalarıdır. Dolayısıyla kahve falında yırtıcı bir hayvan görenin karşısında istikrarını bozacak kadar büyük ya da tehlikeli bir düşman çıkma olasılığı vardır.


Kahve falında gözümüze şirin görünen bir hayvan gerçek hayatta sevdiğimiz kişileri temsil edebilir. Buna benzer bir şekilde kahve falında korkup kaçtığımız hayvanlar da günlük hayatta yanımıza yaklaşmasını istemediğimiz kişi ya da durumları temsil ederler. Bazı hayvanların fiziksel özellikleri de yorumculukta dikkate alınmalıdır. Örneğin, kahve falında bir ayı iri yarı ve uzun boylu birini temsil ediyor olabilir. Bu tip falların yorumu hayvan sembolünün fala bakan kişide ortaya çıkardığı enerjiye bağlı olarak yapılmalıdır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında sevimli hayvan ya da hayvanlar:

Kahve falında sevimli hayvanlar gerçek hayatta çevremizdeki zararsız kişiler ve kendi hayat senaryomuzun figüran oyuncularıdır. Hayvanlar asla bizim için “ağır top” niteliği taşıyan önemli ya da yaşamımızda baskın olan kişileri temsil etmezler. Genellikle sevimli hayvanların temsil ettiği kişiler birinci derece akrabalar değil iş hayatındaki farklı, sevimli ya da şakacı kişiliklerdir. Sevimli hayvanlar bazen çocukların temsilcisi de olabilirler. Hayvanlar genellikle hayatımızı yönlendirecek kadar etkili olmayan fakat yine de vaktimizi geçirdiğimiz bireylerdir. Sevimli hayvanlar genellikle gözümüzde fazla önemli veya yüksek seviyede olmayan kişiler de olsa yine de sevdiğimiz kişilerdir.

Kahve falında vahşi hayvan ya da vahşi hayvanlar:

Günlük hayatta karşılaştığımız tüm engeller, tehlikeler ya da istikrarımızı tehdit eden unsurlar kahve falında bize vahşi hayvanlar olarak karşımıza çıkarlar. Vahşi hayvan fallarının özünde “saldırıya uğramak” teması yatar ve bu yüzden bu sembolü gören aslında varlığının ya da sahip olduklarının tehlike altında olduğunu düşünmektedir.

Kahve falında vahşi hayvan aynı zamanda karşılaştığımız tüm bu tehlike ve istikrarımızı bozacak tehditlerin nitelikleri hakkında da bilgi verir. Bizi öldürebilecek kadar yırtıcı ve tehlikeli bir hayvan aslında bilinçaltında içten içe hissettiğimiz “yok edilme” korkusudur. Bu falın sahibi için var olan tehlike “sembolik ölüm” yani bitiş veya bir şeyi kaybetme korkusudur. Saldıran hayvanın öldürücü bir hayvan olmaması fakat yine de bize saldırması bilinçaltındaki “güçsüz ve yenilebilir düşman” algısıdır.

Kahve falında görülen her hayvan fal sahibinin bilinçaltında bir şeyi ortaya çıkarmaya çalışır. Bu falın sahibi hayvanın yorumunu yapabilmek için o hayvanın kendisi üzerinde ne ifade ettiğini anlamalıdır. Tiksindiğimiz böcekler genellikle ufak tefek ama sinirimizi bozan durumları temsil ederler. Sürüngenler daima gözümüzde değersiz, zeminde ya da kendimizden aşağı seviyede gördüğümüz kişilerin ya da bazen finansal açıdan zorda veya iflas etmiş kişilerin temsilcileridir. Evcil hayvanlar zararsız gördüğümüz insanlar vahşi hayvanlar ise varlığımızı tehlikeye sokabilecek kişi ya da unsurların sembolleridir.

Hayvanlar her zaman bir bireyi temsil etmezler, bazen hoşlanmadığımız durumları, korkularımızı ya da hastalıkları de temsil edebilirler. Kaçtığımız hayvanlar daima bize yaklaşmasını istemediğimiz ya da uzak kalmak istediğimiz durumları temsil eder. Kahve falındaki hayvanlar bazen günlük hayatta yaşadığımız durumların nitelikleri ve özellikleriyle ilgili bilgi de sunabilirler. Hatta tüm bunların yanı sıra hayvanlar olaylara bakış açımız ve verdiğimiz tepkiyi de gösterebilirler. Bir hayvandan kaçmak daima uzak durma çabasıdır.


Tüm bunların yanı sıra hayvanlara dair ufak tefek ayrıntılar aslında günlük hayatın ufak tefek ayrıntılarıdır. Yorumculukta bir hayvanın en dikkat çekici özelliği göz önünde bulundurulmalıdır. Hayvanlarla ilgili bu dikkat çekici unsurlar gerçek hayatta yaşadığımız olaylarla ilgili ipucu vericilerdir. Örneğin devenin sırtı sembolik olarak aşılması gereken engelleri temsil ederken salyangoz gibi kabuklu hayvanların üzerindeki içe doğru dönen spiral içsel yönelişi ya da sınırlardan merkeze doğru hareket etmeyi simgeler. Kaplumbağa gibi sırtında kabuk olan hayvanlar sırtımızda taşıdığımız tüm yük ve sorumluluklar aynı zamanda ev ve evlatlarımızla ilgili sorumluluklarımız hakkında bilgi vericidir.


Kahve falında hayvan aynı zamanda bastıramadığımız içgüdülerimizi, vahşi yanımızı ya da cinsel doğamızı da temsil edebilir. Bazen vahşi bir hayvan aslında fal sahibinin duygularından başkası değildir. Vahşi bir hayvanın bir kadına saldırdığını görmek bazen bir erkek için bir kadın ile cinsel ilişki kurma isteğini yansıtabilir. Kısacası, kahve falında görülen hayvanın niteliğine bağlı olarak kendi ilkel arzularımızı, evcilleşmemiş medeniyetsiz yönlerimizi ve davranış kalıplarımızı anlayabiliriz.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page