top of page

KAHVE FALINDA KALE GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Aile

 • Devlet

 • Ömür

 • Hayat

 • Vücut

 • Beden

 • Yaşam

 • Konfor

 • Şirket

 • Finans

 • Kurum

 • Kuruluş

 • Varlıklar

 • Bol para

 • Sağlamlık

 • Savurganlık

 • Kazanımlar

 • Konfor alanı

 • Sahip olduklarımız

 • İçinde yaşanılan ortam

Kahve falında kale görmek:

Kahve falındaki kale insan bedeni, ruhu, hayatı ve tüm yaşantısı hakkında gizli bilgiler sunan bir objedir. Kaleler sağlam duvarlara ve güvenli kapılara sahip olmaları nedeniyle aynı zamanda bilinçaltının bir nevi kendini dışarıdaki tehlikelere karşı nasıl savunduğu konusuna da ışık tutar. Kısacası, kahve falında görülen kale aslında fal sahibinin kendisini ve dış dünyaya karşı duruşunu temsil eder. Bu yüzden kalenin duruşu, sağlamlığı ve kahve falında tam olarak nasıl görüldüğü bu falın yorumunda önemlidir.

Kale aynı zamanda dış dünyaya karşı sergilediğimiz sağlamlık durumu, tutumlarımız, sağlığımız ve bedenimiz hakkında bilgi sunar. Bu sebeple kırık dökük ve eski bir kale bazen yaşlanmanın ya da sağlık sorunlarının temsilcisi olabilir. Sağlam bir kale ise zinde duruşun, sağlamlığın ve dışarıdan gelen etkilere dayanıklılığın simgesidir. Kalenin sağlamlığı kapsamına sadece fiziksel sağlık girmez. Sağlam bir kale aynı zamanda düşmanlara karşı dik duruş ve hayatımızın herhangi bir alanına yapılacak saldırılara karşı dayanıklı olduğumuzu ve ruhsal anlamda bir çöküş yaşamadığımızı da gösterir.

Kahve falında görülen kalenin duvarları bilinçaltının kendi çapında inşa ettiği savunma mekanizmalarıdır. Bu sembolün yorumunda duvarların ne kadar sağlam ya da kalın olduğuna ve dışarıdan gelecek darbelere karşı nasıl tepki verdiğine bakılmalıdır. Bazı durumlarda duvarların aşırı kalın olması iç dünyayı aşırı derecede gizleme, iletişim sorunları ve kalbini partnere tam anlamıyla açamamaya da işaret olabilir. Asla içine girilmeyecek gibi inşa edilmiş bir kale bazıları için asla fethedilmeyecek bir kalbe ve asla kendisine aşık olmayacak bir partnere karşı uyarıdır. Bu partner kalbini savunmaya ve korumaya almıştır ve kalbine girişe kendi çapında zihinsel engeller koymuştur.

Kahve falında görülen kale aynı zamanda sahip olduğumu maddi manevi her şeyin temsilcisidir. Ruhumuz, bedenimiz, sağlığımız, kazanımlarımız ve tüm hayatımızla ilgili bilgiler kahve falındaki kalede gizlidir. Yani kahve falındaki kale aslında hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kişinin yaşamakta olduğu hayatın bütün yönleri hakkında bilgi sunar. Hatta bilinçaltımız insan hayatının farklı alanlarını farklı kategorilere ayırmak için kahve falında bize odalar inşa eder. Kahve falındaki kalenin odaları bilinçaltının hayatı bir nevi kategorilere ayırma ve bu kategoriler içerisine kişi ve olayları yerleştirme şeklidir.

Kahve falında görülen kalenin durumu, odaları, içindeyken bize hissettirdiği duygular ve içinde bulunan kişi ve objelere odaklanmamız gerekir. Örneğin, karanlık ya da dar bir kale karamsarlığa, geniş ve ferah kale ise kısmet açıklığına ve rahatlığa delalettir. Kalenin içindeki odaların sayısı ve durumu da yoruma katılmalıdır. Güzel ve derli toplu odalar kişinin hayatının düzene girmiş olmasına, dağınık odalar ise kişinin hayatında hala organize edilmesi gereken alanlar olduğuna işarettir. Kahve falındaki odaların her biri fal sahibinin hayatının sadece bir alanına ışık tutar.

Kahve falındaki kalenin dışı, duvarları ve odaları bazen ruhumuzu içinde barındıran insan bedenini temsil eder. Bu yorumculuk anlayışına göre kalenin tepesi ya da çatısı her zaman kafatası, beyinsel aktiviteler ve hayatımızdaki karar verme mekanizması ile ilgili bilgiler sunarken zemin kat daima ayakların ve yaptığımız yolculukların simgesidir. Kalenin merkezi ya da oturma odası daha sosyal ve dışa açılan yönümüzü temsil ederken mutfak daha çok mide ve beslenme alışkanlıklarımızla ile ilgili bilgiler verir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında kalenin içini görmek:

Kahve falında kale kişinin kendi beyninde kendi için kurmuş olduğu dünyadır. Bu yüzden kalenin içine girmek aslında hayatın merkezine dalmaktır. Kişi kendi için önemli olan şeyleri ya da kişileri kahve falında kalenin içinde görür. Aslında fal sahibine göre onun hayatında olanlar kalenin içindekiler, hayatının dışında olanlar ise kalenin dışındakilerdir. Bu kahve falında aslında içsel gücümüz, potansiyelimiz, korkularımız ve arzularımız hakkında derin bilgiler gizlidir. Kahve falında kendini kale içinde gören kişi bu falı nasıl gördüğüne odaklanmalıdır. Kalede kimlerin olduğu, kimlerden rahatsız olunduğu ya da içeride fare, böcek gibi bizi ürküten bir şeyin olup olmaması bile falın yorumunu etkiler. Tüm bunlara ilaveten kahve falında kalenin tepesinde ya da çatısında olmak kontrol etme gücüne sahip olmak, en alt katta ya da zeminde bulunmak ise daha az kontrol sahibi olmakla ilgilidir.

Kahve falında yanan bir kale görmek:

Kahve falında gördüğümüz yanan kale bazıları için ürkütücü de olsa genellikle kişinin fiziksel hayatında ya da iç dünyasında cereyan eden tüm yok oluşlar ya da eskiyle vedalaşma teması yüklüdür. Falında bir kalenin yandığını gören kişi bazı şeyleri kaybettiğini ya da kendi için özel olan bir şeylerle vedalaştığını düşünmektedir. Falında kalesi yanıp kül olan kişi geçmişe kesin ve net bir şekilde set çeker ve geleceğe bakar.

Kahve falında yıkılan bir kale görmek:

Kahve falında yıkılan bir kale görmek kişinin hayatında her şey yolunda giderken aniden beliren bir değişimin her şeyi alt üst etmesiyle ilgilidir. Kale kişi için güven ve istikrarın simgesidir ve bu kalenin yıkılması aslında bu güvenin ve istikrarın yıkılmasının temsilcisidir. Bu falı gören kişi kale yıkılışında ne hissettiğine, nasıl etkilendiğine, aldığı enerjiye ve yıkımın ne derecede şiddetli olduğuna odaklanarak falını yorumlamalıdır. Kalenin şiddetli bir şekilde yıkıldığını görenin hayatında o kadar büyük bir değişim olur ki, bu değişim girdabında sahip olduğu her şeyi kaybeder. Bu fal bazen birine karşı güven duygusunun kaybedilmesiyle alakalıdır.​

 

Kahve falında kale kapısı:

Kahve falında kale kapısı bazen devlet kapısı, devletten gelen bir teklif, memur olmak ya da yeni bir fırsat sayesinde bir yere giriş sağlamakla ilgilidir. Kale bazıları için devletin bazıları için büyük ya da sağlam bir şirketi temsil eder. Dolayısıyla bu falı gören kapıyı nasıl gördüğüne odaklanarak yorumu yapmalıdır. Kalenin kapısından geçen bu dev organizasyona katılır, devlet memuru olur ya da büyük bir şirkete girer. Kalenin kapısını kilitli görene ise bu merciden ret cevabı gelir. Kalenin kapısının yıkıldığını gören için kendisine sunulan bir teklif geri alınır ya da iptal edilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page