top of page

KAHVE FALINDA KAPI GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Geçit

 • Fırsat

 • Milat

 • Giriş

 • Teklif

 • Davet

 • Çözüm

 • Değişim

 • Sürecin sonu

 • Geçiş noktası

 • Mekan değişimi

 • Yeni başlangıçlar

 • Çözümün varması

 • Sınırların ortadan kalkması

 • Farklı bir bakış açısına sahip olmak

 • Bir sayfanın kapanıp yenisinin açılması

Kahve falında kapı görmek:

Kahve falında kapı fırsat ya da değişimdir. Bir kapı eşiği adeta kişinin hayatında bir milat devri kadar önemli değişimlerin habercisi olabilir. Bazen de kişiye sunulan önemli bir fırsatın temsilcisidir.

 

Kahve falında eşiği belirgin bir kapı gören kişi hayatında ya mekan ya da iş değişimi yapar. Bu kişi için aynı zamanda başka bir dönemin başlangıcıdır. Bir erkek için açık kapı dul ya da bakire olmayan kadına işarettir. Bu erkek açık bir kapıdan giren birini görürse bu kadınla yakın bir zamanda cinsel ilişki yaşar. Erkek için kapalı kapı bazen bakire kıza ya da kendisini reddeden kadına işarettir.


Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde 2 sütunun arası her zaman bir kapıdır. Bu yüzden yan yana gelmiş 2 sütunun bulunduğu tüm tarot kartları bizi bir kapının eşiğinde gören kartlardır. Tarota göre 2 sütunun arasından geçmek bir kapıdan geçmektir ve bu geçiş bazen fal sahibinin hayatında bir milat olabilecek kadar büyük değişimleri beraberinde getirir. Rüya tabiri ve tarot aynı semboller dilini kullanırlar. Kahve falında kapı her zaman değişim ya da fırsattır fakat kapıyı nasıl gördüğümüz yorumu etkiler. Bu anlayışa göre  kapalı kapılar reddedileceğimiz her şeyin açık kapılar ise bize yapılan tüm davetlerin ve giriş iznimiz olan her şeyin simgesidir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında açık kapı görmek:

Kahve falında açık kapı davetiyedir.  Bazen bir fırsatın hala fal sahibini beklediğine dair uyarıdır fakat bu fırsat bizi sonsuza kadar beklemez. Kahve falında görülen açık kapıların her biri gerçek hayatta duyduğumuz "gel" sesleridir.

 

Kahve falında açık kapı göreni biri ya da bazı fırsatlar davet eder ya da fal sahibinin gelmesini beklerler. Bazen açık kapı yeni arkadaşlıklar, yeni bağlantılar ve bu bağlantılar sonrasında fal sahibinin yaşayacağı yeni değişimlere işaret eder. Bir kapının kişiye açık olması demek bir mekana giriş izninin bulunması ve o mekana girmesi için izin almasına gerek olmaması anlamına gelir. Açık kapı erkek için dul bir kadınla cinsel ilişkiye de işaret edebilir. 

 

Kahve falında kapalı kapı ile açık kapı görmek arasındaki en temel fark kapalı kapının biraz daha meşakkatli değişimlere delalet etmesidir. Kapalı kapıyı gören kişi öncelikle bir fırsatı keşfetmeli sonra o fırsatın inceliklerine dalmalı ve tıpkı bir kapıyı açıp ardındaki odaya bakar gibi bu fırsatın ayrıntılarını gözlemlemelidir. Bu yüzden kapalı kapı açık kapıya göre biraz daha meşakkatli ve keşfedilmeye muhtaç değişimlere delalettir.

 

Açık kapılar meşakkatsiz değişimlerin ve değişime davetiyenin habercisidir. Bir kapı açık ise değişim adeta fal sahibine “buyur gel” der gibi davetkar bakmaktadır. Kişi davetiyeye bile ihtiyaç duymaksızın mekan ya da iş değişikliği yapabilecek bir imkana sahiptir. Fakat hayatta her zaman fırsatlar insanlara geçici olarak sunulduğundan fal sahibi bu kapının kendisi için ne kadar daha açık olacağı konusunda bilgi sahibi olmayabilir.

Kahve falında kapalı kapı:

Kahve falında kapalı kapılardan her biri giriş izni alınması gereken her mekanların hatırlatıcısıdır. Bu kapıdan içeri girmek isteyen kişi ya kapıyı çalmak ve açılmasını beklemek ya da bir anahtarla kapıyı açmak zorundadır. Bu yüzden bazen bir değişimin bize yaklaştığına fakat bu değişimin cereyan etmesi için ya birinin yardımına ya da biraz efor sarfetmemiz gerektiğine ışık tutarlar. Kahve falında bir kapı açık ise davetiye gerektirmeden gidilebilecek her mekanın simgesi olabilir fakat kapalıysa ya bir davetiye ya da bir izin ya da onaya bağlı olarak gideceğimiz bir mekanın simgesidir. 

Kahve falında kapı kişinin hayatında kurduğu her yeni bağlantı ve her tanıştığı yeni kişiye ve dolayısıyla bir geçit noktasına işaret ederler. Bu geçit bazen bir mekandan başka bir mekana, bazen bir işten başka bir işe hatta bir düşünce sisteminden başka bir düşünce sistemine geçişe de işaret ediyor olabilir. Bazıları için bu fal bir kariyer değişimi bazıları için sadece farklı bir düşünce tarzına sahip olmaktan dolayı kişinin hayatında köklü değişimlerin olacağı anlamına gelebilir.


Falında kapı gören kişi bir süreci bitirir ve yeni bir seviyeye geçer. Fakat bu falın yorumlanmasında bakılması gereken hususlar vardır. Arkasında ne olduğunu bilmediğimiz bir kapı bu yeni sürecin iyi mi kötü mü olduğu konusunda hiçbir bilgi sunmaz. Kısacası arkasının nereye açıldığı görülmeyen kapı tam anlamıyla bilinmezliktir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page