top of page

KAHVE FALINDA KAVŞAK GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Şans

 • Karar

 • Fırsat

 • Milat

 • Yenilik

 • Gidişat

 • İlerleme

 • Değişim

 • Hareket

 • Merkez

 • Yön sapması

 • Yön belirlemek

 • Dönüm noktası

 • Karar değiştirmek

Kahve falında kavşak görmek:

Kavşak gördüğümüz kahve falları yaşam yolculuğumuzda bir dönüm noktasına vardığımız haberini getiren kahve fallarıdır. Genellikle çark, çember ve girdap kahve fallarıyla sembolik benzerlik olan kavşak kahve falları bize yön değişimi vaktinin geldiğini hatırlatır. Kısacası falında kavşak gören geleceğini şekillendireceği bir karar verme noktasına varmıştır ve gideceği yön sadece bu kararı verdikten sona belli olur.


Kahve falında kavşak aynı zamanda şansın açılması, değişim ve hayatımızın gidişatının bir anda değişeceğinin haberini getirir. Tıpkı gerçek hayatta da bir kavşağa ve yuvarlağa vardığımızda direksiyonu çevirip başka bir yöne doğru hareket etmemiz gibi falımızda da bir kavşak gördüğümüzde yaşamımızda bir yön değişimi cereyan edebilir. Bazen kavşak yaşamımızı büyük ölçüde değiştirecek bir olay ya da vesilenin simgesi, bazen yalnızca bir karar değişikliğidir. Kısacası, falında kavşağı gören için bir anda her şey değişir ve bu değişimler fal sahibi için bir dönüm noktasıdır.


Kahve falında kavşak aynı zamanda gücümüzün yetmediği dış faktörlerin ister istemez hayatımızı etkilemesi ve bu değişimin bizim için kaçınılmaz olmasına yol açan olaylar zincirinin de simgesidir. Bazen görmesek ya da hissetmesek de daha yüksek bir otoriteden gelecek emir ya da alınacak karardan dolayı kendimizi bu değişim çarkının gönülsüz de olsa bir parçası olarak hissederiz. Yukarılardan birinin "bu iş olsun" demesi ole olmaya başlayan olaylar zincirine kapılıp kendimizi bu kaçınılmaz girdaba kapılmış halde buluruz. Bu olaylar zinciri bazıları için bir sonun başlangıcı bazıları içinse istemediği bir yönde ilerleyiştir. Bu durumda yapılması gereken çarkın ilerleyişine sadece katkıda bulunmak ve değişime direnmemektir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında bir kavşakta ok işareti ya da çizgiler görmek:

Kahve falında bir kavşak içerisinde ya da çevresinde gördüğümüz tüm sembollere bakarak falımızı yorumlamalıyız. Genellikle bu çizgi ya da ok işaretleri bize gidiş yönü bilgisi sunmaktadır. Örneğin, bir okun sağ tarafı işaret etmesi doğuya yapılan yolculukları temsil edebileceği gibi yukarıyı işaret etmesi de kuzey yolculuklarından haber verebilir. Bu  sembolü tek başına yorumlamak yorumda hatalara sebep olabilir ve bu ok ya da çizgiler de dikkate alınmalıdır.

 

Kahve falında kavşağın falın en ortasında ve merkezde resmedilmiş olması yaşamın merkezine ya da hayatımızın odak noktasına varmakla ilgilidir. Yaşamında bir sorunla karşılaşan ve soruna çözüm bulamayan bir kişi için bu fal “aradığın çözüm merkezde” mesajı içeriyor olabilir. Tıpkı girdap ve spiral kahve falları gibi kavşak falı da bir nevi dıştan içe yöneliş ve çözümü dışarıda değil kendi iç dünyamızda aramamız gerektiğinin altını çiziyor olabilir.

Kahve falında kavşak bazıları için bir teklif, iş fırsatı ya da bir yöne doğru yapılacak yolculuğun da simgesi olabilir. Kavşağı gören için büyük değişiklikler olur ve kişi istemese de bu değişimlere uyum sağlamak zorunda kalacaktır. Kavşak gördüğümüz kahve falları aynı zamanda 360 derece dönme yetisine sahip çark ve çember kahve falları gibi bize kaderde hangi yöne gitmek istiyorsak artık bu seçimi yapabilecek özgürlüğe kavuştuğumuzu hatırlatır. Dolayısıyla, falında kavşak görene bir yön değişimi fırsatı ya da birçok seçenekler sunulur. Kişi kaderde öyle bir noktaya varır ki hangi yönde ilerlemek istediğine sadece kendisi arar verecektir.


Kahve falında kavşak görmek ayrıca ilahi bir planın tıkır tıkır işlemesi ve kaderin bizi bir yere sürüklemeye çalışması ile ilgilidir. Bu sembolü gören için yaşamında bazı değişiklikler sadece bir oluşumun cereyan etmesi için olmaktadır ve bütün taşlar tıkır tıkır yerine oturur. Fal sahibi kendisini bu inanılmaz değişim girdabına yalnızca bırakmalı ve değişime direnmemelidir. Bu sembolü daha iyi yorumlayabilmek için kavşağın durumu ve fal sahibine ne hissettirdiğine de bakılır. Kötü durumda ya da karanlık bir kavşak bazen kararsızlık ya da kaos işaretidir.


Kahve falında kavşak kişi için bir milat devri ve bir şeylerin değişip şekillenmeye başlayacağı bir sürecin başlangıç noktasına varmaya delalet edebilir. Bu falın sahibi yaşamında öyle bir noktaya gelir ki kendisine yapılan bir teklifi ya da fırsatı kabul ederse tüm hayatı değişir. Kavşak gördüğümüz falları yorumlarken çizgi ya da okların hangi yönü işaret ettiği oldukça önemlidir. Çünkü bu yönler bazen bize sunulan bu fırsatla ya da yapacağımız yolculuklarımızın yönüyle ilgili gizli şifre ya da ipuçları sunar. Örneğin falında kavşaktan sola dönen bir kişi gerçek hayatta “batı” istikametine bir yolculuk yapabilir ya da batıda bulunan bir ülke ya da şehirden kendisine bir iş teklifi yapılması ihtimali vardır. Tayin bekleyen bir memur falında kavşaktan sola dönerse tayininin batıya çıkması ihtimali büyüktür.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page