KAHVE FALINDA KRALİÇE GÖRMEK

Mesajları:

 • Anne

 • Müdüre

 • Patroniçe

 • Hamilelik

 • Rol model kadın

 • Doğurganlık

 • Kadın siyasetçi

 • Kadın düşman

 • Bolluk bereket

 • Kadınsı otorite

 • Güçlü bir kadın

 • Zengin bir kadın

 • Kadınsı dokunuş

 • Hayallerindeki kadın

 • Anne ile ilgili bir haber

 • Yetki sahibi bir kadın

 • Kontrolü eline almış bir kadın

 • Bir kadından gelecek yardım eli

Kahve falında kraliçe görmek:

Kahve falında kraliçe hem kendi hayatını hem de çevresindekilerin hayatını etkileme ve kontrol etme gücüne sahip bir kadın arketiptir. Gerçek hayatımızdaki güçlü, otoriter, yetkili, zengin ya da kontrol sahibi tüm kadınlar kahve falında bize kraliçe kılığında görünebilirler. Bazen faldaki kraliçe kralın karısı rolündeki zengin bir erkeğin ya da çok yüksek rütbede oturan bir erkeğin karısıdır.


Bazen faldaki kraliçe bir kadın için idol ya da ulaşmak istediği zirve noktanın temsilcisidir. Genellikle faldaki kraliçe bir kadını ya da  olmak istediğimiz pozisyonu temsil edebileceği gibi bazen bir alanda ya da meslekte zirveye oturabilecek yetenek ve donanıma sahip olduğumuzun altını çizebilir. Fal sahibi kadın zengin değilse kendisini zengin edecek fikir, proje, ilham ya da yeteneğe sahiptir. Amacı bir alanda yükselmek ve zirveye çıkmak ise falında kraliçeyi gördüyse zirveye çıkması için ihtiyaç duyduğu tüm donanım aslında elinin altındadır. Bir falda karşımıza çıkan kraliçeyi daha iyi yorumlayabilmek için kraliçenin nerede durduğuna, nereye baktığına, eğer belirgin ise yüz ifadesine ve çevresindeki objelere de bakmalıyız.

Burçlar ve burç uyumları

Astrozia.com

Tarotta Kraliçeler:

Tarot küçük arkana hiyerarşik düzeninde yukarıya doğru ilerlerken kraliçeler krallara varmadan hemen önce karşımıza çıkan kartlardır. Kraliçeler aynı zamanda kralların eşi ve ona fiziksel bağı olan bireylerdir. Bu yüzden bize artık zirveye yani krala çok yakın olduğumuzu ve atmamız gereken son bir adım olduğunu hatırlatırlar. Kısacası kraliçeler zirveye varmanın arifesinde beliren kartlardır ve bu yüzden yakın gelecekte büyük bir ödülün bize verileceğini de temsil ediyor olabilirler. 

Kraliçeler krallar kadar güçlü ya da yetkili olmamalarına rağmen sahip oldukları gizli güç asla azımsanmamalıdır. Onlar daha nazik, daha yumuşak ve ılımlıdırlar. Kraliçeyi gören “her büyük adamın arkasında harika bir kadın vardır” sözünü hatırlamalıdır. İşte kralın hemen yanındaki o harika kadın kraliçedir ve her ne kadar kral gibi emir verme yetkisine sahip olmasa da kralın en yakınında oturan ve kralı sakince ve nazikçe etkileme gücü olan bireylerdir. Bu kraliçelerin kimse tarafından fark edilmemiş gizli gücüdür.

Kahve falında görülen kraliçe bazen anne ya da patroniçe sembolüdür. Fakat kraliçenin temsil ettiği anne ailenin kontrolünü elinde tutan, hanım ağa ve otoriter bir kişiliktir ve verdiği kararlar hane üzerinde etkilidir. Kahve falındaki kraliçe aynı zamanda tabiat anayı, toprağın cömertliğini ve vericiliğini temsil eder. Tıpkı bir anne ve tabiat ana gibi cömert, besleyici ve koruyucu özelliklere sahip bir kadının simgesidir. Kahve falında bize kraliçe kılığında görülen kadın aslında hayatımızı şekillendirecek güce sahip bir kadındır. Bazen verdiği tavsiyeler ya da hediyeler rüya sahibi için değerlidir.


Kahve falında görülen kraliçe ayrıca rüya sahibi için güç ve yetkinin aslında bir kadının elinde olduğunun hatırlatıcısıdır. Kişinin hayatında açılması gereken kilitli kapılar varsa bu anahtarlar bir kadının elindedir ve bu rüyanın sahibi bir sorunu çözmek istiyorsa bu kadından yardım istemelidir. Fakat kahve falında kraliçe görmekten çok kraliçenin nasıl görüldüğü de önemlidir. Hırçın, gaddar ya da zalim bir kraliçe görmek elindeki gücü kötüye kullanan bir kadına, iyi ve hoş hareketlerde bulunan bir kraliçe rüya sahibini her zaman yardım isteyebileceği güçlü bir kadınla bağlantısı olduğuna delalettir.


Kahve falında kraliçe bazen ulaşılmak istenen bir kadın ya da çok yükse mevkide oturan zengin bir kadının temsilcisi de olabilir. Hatta bazı erkekler için kraliçe aşık olunan ve bir türlü elde edemediği bir kadının simgesi olabilir. Kahve falında kendisine bakan, gülümseyen bir kraliçe rüya sahibinin ricada bulunması halinde kendisini reddetmeyecek bir kadına delalettir. Kahve falında sırtı dönük, asık suratlı ya da sert tavırlar içerisinde bulunan bir kraliçe ise rüya sahibinin bir kadından yapacağı ricanın reddedilmesine delalet eder.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

kahvefalikursu.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki fal sembolleri tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır. 

Sitemizde kahve falı için ücret istenmez. Sitemiz legal, medikal ya da diğer alanlarda profesyonel tavsiye içermez.

Copyright 2020. Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır. 

 

Pictures  designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

www.tarotika.com

www.ruyoka.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.