top of page

KAHVE FALINDA MERDİVEN GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • İniş

 • Çıkış

 • Plan

 • Fırsat

 • Amaç

 • Aşama

 • Seviye

 • Süreç

 • Yükselme

 • Alçalma

 • Zorluk

 • Yeni bir görev

 • Olaylar zinciri

 • Engeller zinciri

 • Zincirleme reaksiyon

 • Sabırlı olmaya davet

 • Atılması gereken adımlar

Kahve falında merdiven görmek:

Merdiven sembolünü gördüğümüz fallar genellikle hedeflere doğru ilerlediğimiz yaşam yolculuklarımızda önümüze çıkan bir dizi engel hakkında bilgi vericidir. Bu tip falların yorumu merdivenin ya da basamaklarının durumuna, merdivenin ucunda ne ya da kim bulunduğuna ve çevredeki objelere bağlı olarak yapılmalıdır.

 

Kahve falında merdiven en genel anlamı ile fal sahibinin seviyesinin yükselmesi ya da alçalmasıyla ilgili bazı gelişimlerin cereyan etmesine delalettir. Kahve falında merdiven gören aslında önündeki bir sürece ya da plana bakar. Fakat bu sembolü yorumlamak için merdivenin tepesinde ne olduğu ya da merdivenin bizi nereye ya da kime götürdüğünü bilmek önemlidir. Ucunda ne olduğu belirsiz merdivenler henüz sonu belli olmayan ya da kesin kararların verilmediği bir sürece gözü kapalı bir şekilde girmektir. Fakat merdivenin ucunda bir ödül ya da ulaşmak istediğimiz bir kişi varsa bu biraz çabadan sonra bir ödüle ulaşabileceğimizin sinyalidir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında merdiven basamakları:

Kahve falında merdivenin basamakları engeller, sınavlar, aşamalar ve süreçlerin temsilcisidir. Bu basamakların nasıl oldukları da fal yorumunda önemlidir. Kırık dökük basamaklar fal sahibi tarafından onarılması gereken her şeyin simgesi olabilir. Bazen eski, kırık dökük ve kötü merdiven basamakları aşırı derecede zorlu süreçlere işaret eder. Bu sembolü gören kişinin başarılı olması için rakiplerinden çok daha fazla çalışması gerekir. Merdiven basamaklarını tek başına değil kendinden başka kişilerle tırmanmaya çalışan kişi aslında kaderde bir yarış içerisine girmiş kişidir.

Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde merdiven şansın açılması, olaylar zinciri ve bir olayın başka bir olayı tetiklemesinden dolayı kişinin hayatında meydana gelebilecek zincirleme reaksiyonların simgesidir. Bu anlayışa göre Tarotta ya da rüyasında merdiven gören kişi bir olayın hemen arkasından başka bir olay yaşar ya da bir engelin hemen sonrası karşısında başka bir engel bulur. Tarot ve rüya tabirleri aynı semboller dilini kullanmaktadır. Bu yüzden rüyasında merdiven gören kişinin kendini bir olaylar zincirinin kaçınılmaz girdabında bulması ihtimali bulunur.

 

Kahve falında merdiven bazen bir engeller ya da olaylar zinciri ya da bir olayın başka bir olaya yol açmasına delalettir. Falın sahibi nasıl bir basamaktan sonra önünde başka bir basamak görüyor ise gerçek hayatta yaşadığı bir durumda bir engeli aşar ve hemen akabinde başka bir engelle karşılaşır fakat tüm bu engelleri aştıktan sonra ulaşmak istediği yere varacaktır. Bu falların yorumunda basamakların sayısı da oldukça önemlidir. Basamak sayısı çoksa uzun süreçler basamaklar sadece birkaç tane ise birkaç ufak engeli aştıktan sonra halledilebilecek işlerin simgesidir.


Kahve falında merdiven bazen zorlu süreçlere delalettir ve bizi tembelliği bir yana bırakmaya davet eder. İşsiz biri bir merdiven ve ucunda bir ödül ya da sevdiği bir insanı ya da ulaşmak istediği bir yeri görüyor ise işsizliği konusunda atması gereken bazı adımlar vardır. Belki kendisine yeni yetenekler katmalı ya da daha fazla işe başvurmalıdır. Yani bu kişi için biraz çabalamak gerekmektedir ve bu çabaların sonunda istediği ödülü alır ve işini bulur.


Kahve falında merdiven bazıları için plan ve taslaktır. Kişi aslında kafasında bir proje oluşturmuş fakat henüz atması gereken adımları atmamıştır. Yine bu falın yorumu da merdiven basamaklarının sayısı ve büyüklüğüne bağlı yorumlanmalıdır. Çok fazla basamaklı merdiven bu projenin hayata geçirilmesi için daha çok çalışmamız gerektiği konusunda bize mesaj verirken az basamaklı merdivenler sadece birkaç hamle ile hayata geçirilebilecek projelerin göstergesidir.


Kahve falında merdiven bazen fırsattır. Fakat bu sadece yukarı çıkan merdivenler için geçerlidir. Aşağı inen merdiven bizi şu anda bulunduğumuz durumdan daha kötüsüne götürür. Bir kişi kendisini yükseklere çıkaracak bir merdiveni falında görmüş ise bu kişiye büyük bir fırsat sunulur fakat bu fırsatı kabul edip etmemesi ona bağlıdır. Bu durumda bu merdivenin basamaklarından her biri aşılması gereken engeller ya da geçilmesi gereken sınav veya aşamaları temsil eder.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page