top of page

KAHVE FALINDA MÜSTAKİL EV GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Aile

 • Ömür

 • Hayat

 • Vücut

 • Beden

 • Yaşam

 • Konfor

 • Şirket

 • Kurum

 • Kuruluş

 • Varlıklar

 • İç dünya

 • Kazanımlar

 • Konfor alanı

 • Sahip olduklarımız

 • İçinde yaşanılan ortam

Kahve falında müstakil ev görmek:

Kahve falında müstakil ev bilinçaltımızın inşa ettiği sembolik bir sahnedir ve yaşamımızın farklı alanları hakkında bilgi içerir. Müstakil ev gördüğümüz fallar aynı zamanda iç dünyamız, gizli potansiyeller, yaşamımızın farklı alanlarında olup bitenler hakkında ipuçları veren fallardır. Kahve falındaki müstakil evin her bir odası aslında fal sahibinin yaşamında bir alanı sembolize eder.


Bununla beraber kahve falında görülen müstakil evin bir kişi ya da durum hakkında ipucu veren bir sıfat niteliği taşıma ya da bir evle ilgili habere işaret etme olasılığı daima vardır. Gördüğümüz müstakil ev belki de bir kişinin yaşadığı evin özellikleriyle ya da o hanede yaşananlarla ilgili bilgi sunuyor veya bir ev alım satımı ile ilgili bilgi getiriyor da olabilir. Örneğin, 3 katlı bir müstakil ev 3 katlı bir evde oturan bir tanıdığımızla ve o hanede yaşananlarla ilgili bilgi içeriyor olabilir. Ya da 2 katlı bir müstakil ev yakın zamanda 2 katlı bir ev almaya işaret edebilir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında müstakil evin odaları:

Kahve falında müstakil evin odaları hayatın farklı alanlarına dair bilgi sunan kutucuklara benzer. Bir başka deyişle bu odalar tıpkı astroloji çemberindeki 12 ev ve her evin temsil ettiği bir alan gibi vazife görürler. Yatak odası daima aşk, özel hayat ve cinsellik konularına ışık tutarken oturma odası sosyal yaşamımız ve sosyal bağlantılarımızdır. Balkon ise hayatımızın merkezinde olmayan tüm alanlar, bazen dışa bakan yönümüz ya da kendimiz değil kardeş veya komşularımızla ilgili bilgi vericidir. Faldaki objeler ve senaryo hangi odada yoğunlaşmış ise yaşanan olaylar hayatın o alanıyla ilgili gelişmelerin yansımasıdır.

Kahve falındaki odalar aynı zamanda bu odaların durumuna göre de yorumlanabilir. Eski odalar daima zamanı ya da modası geçmiş unsurlara, yanmış ya da hiç işimize yaramayacak kadar kötü durumdaki odalar yaşamımızda onarılması gereken alanlara, güzel ve fal sahibinde pozitif etki uyandıran odalar ise daima yeniliklere, fırsatlara veya kişinin hayatını değiştirebilecek yeni fikirlere işarettir. Karanlık bir oda bilinçaltımızdaki negatif düşüncelere ya da iç dünyamızdaki karanlık köşelerin varlığının bizi olumsuz etkilediğine işaret eder. Bu falı yorumlamak isteyen kişi falın senaryosuna baktığı kadar içinde bulunduğu odanın durumuna da bakmalıdır.

Kahve falı yorumculuğunda en derin yorum gerektiren sembollerden biri kahve falında müstakil ev görmektir. Çünkü kahve falında görülen müstakil ev aslında insan ruhu, bedeni, sağlığı ve sahip olduğu her şey hakkında derin bilgiler içerir. Yani kahve falındaki müstakil ev hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kişinin yaşamakta olduğu hayatın bütün yönleri hakkında bilgi sunar. Hatta bilinçaltımız insan hayatının farklı alanlarını farklı kategorilere ayırmak için kahve falında bize odalar inşa eder. Kahve falındaki odalar bilinçaltının hayatı bir nevi kategorilere ayırma ve bu kategoriler içerisine kişi ve olayları yerleştirme şeklidir.

Odaları ve içi belirgin çizilmiş müstakil ev gördüğümüz falları çok iyi incelemeyi öğrenirsek yaşamımızda “ne” ve “nerede” sorularına cevap bulabiliriz. Müstakil evin odaları “nerede” sorularına cevap verirken kahve falını çok iyi okumayı bilen biri için bu odaların içindeki objeler bu yaşam alanlarında tam olarak ne olup bittiğini anlayabilirler. Örneğin, yatak odası belirgin bir falın içinde 2 yatağın bulunması hanede karı koca arasındaki ayrılık, cinsel soğukluk ya da uyuşmazlık sembolü olabilir.


Kahve falında gördüğümüz müstakil ev aynı zamanda iç dünyamız ve içsel keşiflerimiz hakkında da bilgi sunar. Kendimizi kocaman bir müstakil evde görmemiz aslında çok geniş bir iç dünyamız olmasına ve yaratıcılığımızın sonsuz olmasına işaret eder. Kahve falında müstakil ev içinde yaptığımız gezinti iç dünyamızda yaptığımız gezintiler, yeni yeteneklerin ve iç potansiyellerin farkına varmak veya kendimize dair yeni bir şeyler keşfetmemizle ilgilidir. Kahve falında bu odaların durumu da yorumculuğa katılır. Örneğin eski odalar daima yaşamımızda eskimiş, yıpranmış ya da modası geçmiş unsurlara, bazen geri kafalılık etmeye ya da zamana uymayan düşünce sistemlerine işaret edebilir.  Yeni ve güzel odalar yeni fikirlere, yeni icatlara ya da yeni fırsatlara delalet eder.


Kahve falında müstakil ev görmek ayrıca içsel potansiyellerimiz ve kendimizle ne yapabileceğimiz hakkında bilgi sunar. Fakir biri falında büyük bir güzel ve şaşalı bir müstakil evde yaşıyor ise aslında içinde o kadar büyük yaratıcılık ve yetenekler bulunur ki bu yetenekleri insanlığın faydasına sunarsa kendisine bir servet elde edecektir. Kahve falındaki müstakil evin üst katı daima karar mekanizmasını, yöneticiliği ya da yönlendiriciliği temsil eder. Üst katta yaşanan her şey kişinin verdiği kararlar ile ilgilidir. Alt katlar ise ayak kısımlarını, alt tabakayı, yolculukları ya da hareketi temsil eder. Alt katta yaşanan olaylar ise daha alt tabakada cereyan edenlerdir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page