KAHVE FALINDA OTURAK GÖRMEK

Mesajları:

 • Tatil

 • Mola

 • Sakinlik

 • Durmak

 • Bekleyiş

 • Dinlenme

 • İsteksizlik

 • Durgunluk

 • Gecikmeler

 • Kararsızlık

 • İş değişimi

 • Duraksama

 • Bereketsizlik

 • Geçiş süreci

 • Hareketsizlik

 • Pasif bekleyiş

 • Dönüm noktası

 • Bekleme noktası

 • Düşünüp taşınma

 • Düşük motivasyon

 • Yön belirleme süreci

 • Planları askıya almak

 • İstikamet değiştirmek

 • Fırtına öncesi sessizlik

Kahve falında oturak görmek:

Kahve falında görülen oturak sembolü yaşam yolculuğumuzdaki kısa dinlenme süreçleri, tatiller ya da molaların altını çizer. Bir başka deyişle, kahve falındaki oturak amaca giden yolda verdiğimiz araları ve duraksamaları gösterir. Falda gördüğümüz oturak bazen yaşam akışının bir engele takılması ve işlerin askıya alınacağının sembolüdür.

 

Kahve falında gördüğümüz oturak aynı zamanda geçmiş zaman ve gelecek zaman arasında konuşlandırılmış sembolik bir köprüdür. Bu sembol yaşamımızda bu geçiş sürecinde duraksamamız ve hızımızı azaltmamız gerektiğine vurgu yapıyor olabilir. Bazen iki hareketli süreç arasındaki boşluk, tatil ya da adaptasyon süreci kahve falında bize oturak olarak görülebilir. Bu falın sahibi değişimin yavaş olacağını anlamalıdır.

 

Kahve falında görülen oturak tıpkı fırtına öncesi sessizlik gibi büyük bir mücadele öncesi dinlenme ve enerji depolama sürecinden geçiş sembolü de olabilir. Yeni açılacak bir sayfaya hazırlanma ve kendini toparlamanın tam zamanıdır çünkü bu kahve falından sonra daha tempolu bir süreç başlar.  Kahve falında görülen oturak bazen tatil, çalışmayı bırakma ya da enerji depolama sürecine girişin temsilidir. Bazıları için kahve falında oturak dinlenmeye ya da hayatın akışını aksatmaya olan ihtiyaçtır.

Fal baktırmak ister misiniz?

Kahve falında oturakta bekleyen birini görmek:

Kahve falında oturakta oturan birini görmek fal sahibinin hayatında bir değişim ya da mekan değiştirme arzusu içinde olmasına delalettir. Fakat bu sembolü gören kişi için bir arzunun gerçekleşmesi yalnızda bir şeyin olmasına yani beklenen bir şeyin ya da bir aracın gelmesine bağlıdır. Kahve falında kişinin oturakta beklediği her ne ise onu bir arzusuna kavuşturacak bir vesilenin ta kendisidir.

 

Kahve falında oturakta bekleyen birini görmek aynı zamanda bir istikamete gidiş için henüz kararların netlik kazanmamış olması ya da hazır olmamak anlamına gelir. Kişinin oturakta beklemesi, çevresindeki objeler ve bakış yönü de yorum yaparken dikkate alınmalıdır. Durakta bekleyen biri aynı zamanda bir iş görüşmesi ya da başvurudan sonra haber bekleyen birini temsil ediyor da olabilir.

Tarotta oturak sembolü:

Bazı tarot kartlarında oturak sembolü bulunmaktadır. Oturak en temel anlamıyla dinlenme ve duraksama noktası sembolüdür. Bazen 2 hareketli süreç arasındaki boşluk ya da geçiştir. Kimileri için hızlı bir dönem öncesi ya da sonrası duraksama, bekleme ya da sabır gerektiren bir sürecin sembolü olabilir. Ya da uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra uğranılan ilk mola yeri, dinlenme noktası hatta bazıları için bir tatilin sembolü bile olabilir. Tarotta bank ya da bir oturak gören kişi yorgun bir sürecin sonunda aradığı o dinlenme noktasını bulur.

Tarot kartlarındaki bank ve oturaklar genelde yatay bir çizgi şeklinde karşımıza çıkarlar. Bu yüzden aslında ufukta beliren bir dinlenme yeri ya da hayatımızda açmak üzere olduğumuz yeni bir sayfanın hemen arifesinde karşılaşacağımız bir oturaksamayı da simgeliyor olabilirler. Bir de bank ve oturakların numerolojik değerlerini asla unutmamak gerekir. Bu sembol genellikle 4 ayaklı olduğu için numerolojide 4 sayısıyla ilişkilendirilir. Bu yüzden yeni bir düzen kurulumu, dört duvar örmek yani ev sahibi olmak ya da istikrarı sağlamanın sembolü de olabilirler. Tarotta karşımıza çıkan bu 4 ayaklı oturak ya da bank sembolleri aslında toprak elementiyle de ilişkilendirilir. Bu sembolü gören kişiler çevrelerinde ev, araba gibi 4 ayaklı ya da 4 duvarlı ne varsa onlara dikkat etmelidirler çünkü bu sembolle kendilerine çevrelerindeki bu 4 ayaklı objeler hakkında bilgi sunulmaktadır

Kahve falında oturak aynı zamanda fal sahibinin karar vermek için biraz beklemeye ihtiyaç duyduğu bir sürecin simgesidir. Fal sahibi kendini oturakta görüyor ise hayatın gidişatı bir süreliğine durmuş ve kendisini bir noktadan diğer noktaya götürecek bir geçiş sürecinde bekletmektedir. Kahve falında oturak kişinin hayata dair verdiği kararların henüz netlik kazanmaması ve bir bekleyişin de simgesidir. Aslında oturak şimdiki zaman ile gelecek arasında bilinçaltının kurmuş olduğu sembolik bir köprüdür. Bu yüzden fal sahibi için henüz tam anlamıyla belirgin bir gelecek olmadığını da vurgular. Kişi kararını verdikten sonra yön ve istikamet belli olacaktır.

YORUMLAR

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

kahvefalikursu.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki fal sembolleri tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır. 

Sitemizde kahve falı için ücret istenmez. Sitemiz legal, medikal ya da diğer alanlarda profesyonel tavsiye içermez.

Copyright 2020. Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır. 

 

Pictures  designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

www.tarotika.com

www.ruyoka.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.