top of page

KAHVE FALINDA PATLICAN GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Fayda

 • Menfaat

 • Nasip

 • Kısmet

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Sağlık

 • Hediye

 • Bolluk

 • Bereket

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Kahve falında patlıcan görmek ne anlama gelir?

Kahve falında patlıcan görmek bolluk, bereket ve şans metaforudur. Kabarık ve şişkin bir sebze olmasından dolayı sembolik olarak bol para, bol fırsat ya da büyük bir hediyeye işaret edebilir. Eğer para ihtiyacınız ya da eksiğiniz varken kahve falınızda patlıcan gördüyseniz bir yerden yüklü miktarda para alacağınızı bilmelisiniz.


Kahve falındaki patlıcan ve benzeri faydalı sebzeler aynı zamanda yaşamımıza giren tüm güzellikler, iyilikler, büyüme ve gelişmek için ihtiyaçların karşılanması ve faydalı işler sembolüdür. Patlıcan gördüğümüz fallar daima zararsız ve iyi huylu fallardır ve yaşamımıza girecek her ne olursa olsun bize fayda getireceğinin altını çizerler.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falındaki patlıcan ya da patlıcanlar fal sahibi için “malzemeler” metaforudur. Tıpkı bir yemeği farklı sebzeleri karıştırarak yapmamız gibi yaşamımızda bir projeyi üretmek için farklı materyaller kullanırız. Kahve falında yemek yapacağı patlıcanı elinin altında gören kişi bir proje için ihtiyaç duyduğu materyale kavuşur. Bu sembolü gören kişi yaşamında eğer bir şey için “yok” kelimesini kullanıyorsa bilmelidir ki aradığı şey yanı başında. Eğer yanı başında bulamıyorsa bile kendisi tarafından üretilebilecek bir değerdir.


Patlıcan gördüğümüz fallar aynı zamanda büyüme, iyileşme ve kendimize kattığımız tüm faydalı işleri sembolize eder. Falların dilinde vücuda giren her şey aslında yaşamımıza kattıklarımız, vücudumuzdan çıkanlar ise artık ihtiyaç duymadıklarımız ya da vazgeçtiklerimizin sembolüdür. Sağlıklı patlıcanları kahve falında görmek de oldukça hayırlıdır ve fal sahibinin yaşamına fayda sağlayacak bir şeylerin kendisine hediye edileceğini müjdeler.

Patlıcan gördüğümüz fallar aynı zamanda yaşamın bize sunduğu fırsatlar, para, imkanlar ve tüm faydalı şeyler hakkında bilgi getirir. Fakat patlıcanı sevmiyorsak bu yorumu yapmamalıyız. Sevmediğimiz patlıcan falı istemeyerek ya da zevk almayarak yapmamız gereken bize faydalı olacak her şeyi temsil ediyor olabilir. Örneğin, ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenci falında kötü görünen patlıcan görüyorsa bilmelidir ki hoşuna gitmese de ders çalışmak kendisinin faydasına olacaktır.Patlıcan gördüğümüz fallar bazen ödül alametidir. 


Esasında patlıcan gördüğümüz fallar ve meyve falları metaforik anlamda birbirine benzer fallar olsa da meyveler yaşamımızın daha eğlenceli ve zevk verici yanına dokunurlar. Meyveler tatlı besinler sınıfına girdiklerinden daha neşeli ve yapılması zevkli işlerin ya da renkli ödüllerin simgesi olabilir. Bununla beraber patlıcanlar daha az zevk alarak yaptığımız fakat bize faydası olacak tüm uğraşılar karşılığında aldığımız ödülleri temsil ederler.

Kaliteli ve olgun patlıcanlarla dolu bir sepet ya da bu patlıcanları bir sepette falınızda gördüyseniz yaşamın size sunacağı bir ödülü kucaklamaya hazır olmalısınız. Bu sembol genellikle büyük bir fırsatın bize sunulmasından önce görülür. Falında sağlıklı ve olgun patlıcanlar gören kişi belki çok iyi bir iş teklifiyle karşılaşabilir ya da fal sahibi için kendisine maddi refah ve çok büyük menfaat sunacak bir eğitim almak söz konusu olabilir.

 

Patlıcan gördüğümüz fallar aynı zamanda toprak elementinin zenginliği ve sonsuz vericiliğiyle alakalıdır. Kahve falında bol patlıcan görenin yaşamının bir alanında bir şey çok miktarda bulunmaktadır. Bu sembolü gördüyseniz ve iş arıyorsanız bilmelisiniz ki çevreniz iş fırsatlarıyla dolu. Yaratıcılıkla ilgili bir isle uğraşıyorsanız yaratıcılığınız sonsuz ve her istediğiniz arzu ettiğiniz projeyi üretebilecek güçtesiniz. Toprak elementinin zenginliği daima topraktan elde ettiğimiz ürünlerle ilgili değildir. Bazen bilinçaltımızın ya da hayal gücümüzün yaratıcılığıyla kendimize refah getirebileceğimizi de bize hatırlatır.

 

Kahve falında patlıcan görmek aynı zamanda şansın açılması alametidir. Patlıcanlar şans, kısmet ve uzun vadede serveti temsil eder. Ayrıca iyi huylu sembollerdir ve yaşamımıza girecek tüm faydaların ve hayırlı işlerin göstergesidir. Patlıcanlar ayrıca besleyici ve faydalı olmalarından dolayı sağlık açısından da durumun iyi gitmesi ve güzel gelişmelerin müjdecisidir. Kahve falında patlıcan gören kişinin şifa ve iyileşme yaşamına yavaş yavaş da olsa girer. Dünyevi nimetler, başarılar ve faydalı işler patlıcan yediğini gören kişinin hayatına girer. Bu tip sembolleri kahve falında gören kişi hayırlı bir isle müjdelendirilebilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page