top of page

KAHVE FALINDA SPİRAL ŞEKLİ GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Gidişat

 • Değişim

 • Çekilmek

 • Kapılmak

 • Sürüklenmek

 • Zorla çekilmek

 • Kontrolsüz güç

 • Merkezi yöneliş

 • Değişim korkusu

 • Kendini kaptırmak

 • Dıştan içe yöneliş

 • Radikal değişimler

 • Kontrolü kaybetmek

 • Dengenin bozulması

 • Kaçınılmaz sona doğru ilerlemek

Kahve falında spiral görmek:

Kahve falında spiral ve spiral şeklindeki her şey özünde “dıştan içe yöneliş” temasını barındıran fallardandır. Bu sembol aynı zamanda sınırlardan uzaklaşarak merkeze yöneliş, öze dönme ya da daha içe doğru hareketi vurgular. Bazen kahve falında spirali görmek iç dünyaya olan yöneliş sembolüdür.

 

Spiral şekli kahve falında karşımıza bazen farklı objelerde ya da salyangoz, deniz kabukları veya hayvan boynuzlarında gizli sarmal şekil olarak da çıkabilir. Kahve falında bu şekli çoğu zaman spiral sarmal şeklinde büyüyen bitkilerde de gizlenmiş olarak görebiliriz. Bu şekil eski uygarlıklar tarafından da ruhsal alemle bağlantılı bir şekil olarak kabul edilmekle birlikte Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarında ruhsal anlamda öze dönüş ve içsel yönelişin sembolü olarak görülmüştür. Bu yüzden bu sembolü gören kişinin gurbetteyse memleketine dönmesi, uzaklaşmış ise tekrar yakına ya da özüne dönmesi veya inzivaya çekilerek kendi ruhsal alemine yoğunlaşması ihtimali olduğu düşünülmüştür.

 

Bazı yorumculara göre spiral şekli hem galaksileri hem de embriyoları çağrıştırır ve bu yüzden göklerden veya ruhlar aleminden gelen ilahi enerjinin sembolü olarak görülür. Dışarıdan başlayarak içerilerde merkezde bir noktada son bulan bu sarmal şekil tüm bunların yanı sıra olayların merkezine inme, kendi içsel potansiyelini keşfetme ya da içindeki sese kulak vermeyle ilgili bilgi sunar. Bu sembolü gören kişi için bir sorunun çözümü kendi iç dünyasında ya da iç sesindedir. Kahve falındaki spiral şekli bu yüzden yaratıcılık ve hayalperestliği kullanarak içindeki potansiyeli dışa vurmayla ilgili de olabilir. Kısacası, bu sembolü gören kişi iç dünyasına odaklanırsa orada kendine dair gizli ve çok değerli bir hazine bulacaktır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Tarot ve semboller dilinde spiral şekli:

Tarot ve semboller dilinde de spiral karşımıza genellikle salyangoz şeklinde çıkar. Tarotta salyangoz yavaş ama sabit ilerlemenin ve ufak adımlar atmanın sembolüdür. Mini minik adımlar atarak uzun vadede büyük başarılar elde etmek ve büyük bir ödül almakla da alakalıdır. Salyangoz aynı zamanda sırtımızda taşıdığımız ve bize yük olan her şeyin, bazen çocuklarımızın, bazen sorumluluklarımızın hatta uğraştığımız tüm işlerin sembolüdür. Sürekli bizim yanımızda olan ve yakınımızdaki kişilerin ve bu kişiler için verdiğimiz tüm çabaların, evimizin ve hatta ev işlerinin sembolüdür. Salyangoz ayrıca içten dışa dönük bir spiralin sembolüdür ve nereden başlayacağımızı bilmediğimiz zamanlarda tarotta karşımıza çıktığında olayın ya da durumun merkezine inerek merkezden dışarı doğru ilerlememiz gerektiği konusunda uyarıda bulunur.

Kahve falında yılan gibi spiral ise gelişimin, dönüşümün ve ruhsal yolculuğun temsilcisidir. Bu şekil aslında kişinin iç dünyasının sonsuzluğunun ve yaratıcılığının sınırsızlığının hatırlatıcısı olarak karşımıza çıkar. Kahve falında her yerde bu spiral sarmal şekillerden gören kişinin iç dünyası ve bilinçaltı aslında cevherlerle doludur. Bu kişi yaratıcılığını kullanabileceği bir mesleği eline alırsa bir servet elde edebilir. Yazarlık, sanatçılık ya da yaratıcılığı kullanabileceği farklı bir meslekte çalışan biri bu sembolü görmüş ise bu yaratıcılığın mutlaka üzerinde çalışmalı ve dünyaya sunabileceği kadar eser sunmalıdır. Ruhsal gelişiminizi sembolize ettiği için spiral heyecan verici bir faldır.  

 

Spiral falları sembolik olarak çark ve çember fallarına da benzer. Her iki kahve falında da bir dönüş ve değişim söz konusudur ve bu dönüş iki yönden birine doğru olmaktadır. Çark ve spiral gibi falların her ikisinde de süregelen ve kaçınılmak bir değişim teması bulunur ve fal sahibinin bu değişime ayak uydurmaktan başka çaresi bulunmak. Tüm bu çark, çember ve girdap gibi “dönen obje” falları aynı zamanda reenkarnasyon, kaçınılmaz sonun yaklaşması ve yeniden başlayacağımız noktaya doğru yol aldığımız fallardır. Tüm bu fallarda bahsi geçen “dönme” eyleminin aslında son bulduğu bir nokta vardır ve fal sahibi bu noktaya vardığında hayatıyla ilgili bir karar vermek zorunda kalır ve bir şeye yeniden başlar. Fakat yine de çark falında bahsedilen dönüş bir dıştan içe yöneliş değildir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page