top of page

KAHVE FALINDA SÜTUN GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Kapı

 • Giriş

 • Geçit

 • Artış

 • Sanat

 • İstikrar

 • Bacaklar

 • Yücelme

 • Yükselme

 • Maneviyat

 • Başlangıç

 • Temel atmak

 • Yolun uzaması

 • Ömrün uzaması

 • Uzun vadeli planlar

Kahve falında sütun görmek:

Kahve falında gördüğümüz sütun ya da sütunlar fiziksel alemle ruhlar alemini birleştiren bir köprüdür. Aynı zamanda semboller dilinde anlamsal olarak ağaç ve minare ile benzerlik gösterirler. Tüm bunların yanı sıra faldaki sütunlar kişinin kendi için inşa ettiği her şeyi, istikrarı ve maddi manevi tüm birikimlerini temsil eder. Bu sembol aynı zamanda insan vücudunda bacakları temsil eder. Bu yüzden 2 sütunun kırık ya da eksik olması bazen hareketsizlik ya da yolculuğun iptal olması anlamı içerebilir.

Kahve falında sütunlar aynı zamanda bir uzunluk sıfatıdır ve gerçek hayatta uzun olan her şeyi ya da kişileri temsil ediyor olabilir. Bu yüzden sütun bazen uzun yol, bazen uzun ömür, uzun vadeli planlar hatta bazen uzun boylu birinden bahsediyor olabilir. Bu sembolü daha iyi yorumlamak için sütunu nasıl gördüğümüze ya da sütunun başına ne geldiğine bakmamız gerekir. Bir sütunun yıkılması uzun bir yolculuğun iptal olması, uzun boylu birinin vefatı ya da uzun vadeli planların suya düşmesine işaret edebilir ve hayırsız bir faldır. Bir sütunun çok uzun olması ise yolun uzaması, bazı işlerin umulduğundan daha uzun sürede yapılacağı anlamı içerir.

Kahve falında sütun ve buna benzer şekilde yerden göğe yükselen tüm dikey objeler aslında bilinçaltında yatan yükselme ve yücelme isteğine işarettir. Bu sembolü gören kişi gerçek hayatta bulunduğu seviyeden memnun olmadığı için sürekli bir daha iyiye gitme, kariyerde yükselme ve zirveye çıkma arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. Bir sütunun tepesine bakan aslında ulaşmak istediği bir zirveye, hayallerine ve amaçlarına bakmaktadır. Sütunun tepesinde olup bitenler aslında kişinin arzu ettiği bu zirve noktayla ilgili ipuçları verirler.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında tek sütun görmek:

Kahve falında tek sütun en temel anlamıyla yalnızlık, hayatımızdaki en önemli kişi olan kendimiz, sevdiğimiz biri ya da yoğunlaştığımız odak noktamızı temsil ediyor olabilir. Bazen hayatta sadece bir şeye odaklandığımızın ya da tek seçeneğimiz olduğunun hatırlatıcısıdır. Bu tek sütun aynı zamanda semboller dilinde insan vücudundaki omurga kemiğini ya da bel kısmını temsil eder. Tek sütunun yamuk ya da sorunlu olması bazen omurga bölgesindeki sorunlara işaret edebilir. Tek sütun sadece bir binanın veya dikey gidişatın ve yükselmenin çok hızlı bir şekilde olacağının haberini bize getirebilir.

Kahve falında 2 sütun ya da birden fazla sütunlar görmek:

Kahve falında sütunlar bir nevi yer-gök arası bağlantı ve manevi desteğin ve istikrarın temsilcisidir. Kahve falında 2 sütun görmek bir sütun görmekten daha hayırlıdır ve sağlamlık, güç, denge temsilcisidir. Aynı zamanda 2 sütun 2 bacağın temsilcisidir. 2 sütunun bir diğer temsil ettiği ise eril-dişil arasındaki farklılıklar ve zıt uyumudur. Bu yüzden kahve falında ki sütun görmek bazen aranan partnerin bulunması, cinsel birleşme ve uyumu temsil edebilir. Tek sütun yalnızlık, çift sütun birleşme, toplumsallaşma, eş bulma ve kavuşmanın temsilcisidir.

Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde 2 sütunun arası her zaman bir kapı eşiğidir. Bu yüzden yan yana gelmiş 2 sütunun bulunduğu tüm tarot kartları bizi bir kapının eşiğinde gören kartlardır. Tarota göre 2 sütunun arasından geçmek bir kapıdan geçmektir ve bu geçiş bazen fal sahibinin hayatında bir milat olabilecek kadar büyük değişimleri beraberinde getirir. Rüya tabiri ve tarot aynı semboller dilini kullanırlar. Kahve falında kapı her zaman değişim ya da fırsattır fakat rüya tabirinde kapıyı nasıl gördüğümüz yorumu etkiler. Bu anlayışa göre  kapalı kapılar reddedileceğimiz her şeyin açık kapılar ise bize yapılan tüm davetlerin ve giriş iznimiz olan her şeyin simgesidir.

Kahve falında siyah beyaz sütunlar:

Kahve falında siyah ve beyaz sütunlar zıtlar arasındaki uyumu temsil eder. Genellikle siyah sütun erkeğin beyaz sütun ise dişinin sembolüdür. Kahve falında kendini siyah beyaz sütunlar arasında gören birbirinden farklı 2 seçenek arasında bocalar ya da 2 zıt arasındaki en uyumlu noktayı bulmaya çalışmaktadır. Bazen siyah beyaz sütunlar biri kadın biri erkek 2 kişiyi ilgilendiren bir meseleye işarettir. Yine buna benzer şekilde 3 sütun 3 kişiyi ya da hayatın 3 alanını ilgilendiren bir meseledir. Kahve falında 2 sütundan birinin yıkılması birinin vefatına ya da fal sahibinin hayatından çıkmasına, bazen ayrılığa işarettir.

 

Tarotta sütun:

Tarotta sütun ya da sütunlar açık-koyu olmalarına, sayılarına ve durumlarına göre farklı yorumlanır. Örneğin 2 sütun hayatta karşımıza çıkan kapı eşikleri ya da geçit noktalarıdır. Bu sütunları görmek tıpkı kişinin hayatında yeni bir kapıya varmasına benzer. 2 sütunun arasından geçmek bir kapıdan geçmek gibidir. Bu kapılar aslında bizi başka odalara, başka mekanlara ya da başka fırsatlara yöneltirler. Sütunlar bir nevi giriş noktaları ve yeni fırsatlardır. 

 

Sütunlar tek tek kişileri ya da seçenekleri temsil ediyor olabilirler. 2 sütun 2 kişi ya da 2 seçeneğin var olduğunu bize hatırlatıyor olabilir. 2 sütunun arasında durmak bazen 2 kişinin arasında kalmak olarak yorumlanabilir. Ya da siyah ya da beyaz renkli 2 sütun arasında kalan kişi 2 zıt arasında seçim yapmakta zorlanan bir kişi olabilir. Siyah ve beyaz birbirine zıt iki renktir bu yüzden tarotta siyah ve beyaz sütunlar arasında bir figür varsa bu figür aslında bu zıtlar arasındaki uyumu bulmaya çalışan birini temsil ediyor da olabilir.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page