top of page

KAHVE FALINDA TAÇ GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Ün

 • Şan

 • Güç

 • Zirve

 • Başarı

 • İtibar

 • Taktir

 • Miras

 • Şöhret

 • Hediye

 • Birincilik

 • Potansiyel

 • Yükselmek

 • Aşkta başarı

 • Ödül almak

 • Mükafatlandırılmak

 • En iyisi ünvanı kazanmak

Kahve falında taç görmek:

Kahve falında taç bilinçaltındaki birincilik dürtüsüyle ilgilidir. Tacı gören bir konuda en iyi ve birinci olmakla ilgili bazı meselelerle uğraşır. Taç takana şampiyonluk ödülü verilir, tacı düşen düşmanına ya da rakibine yenik düşer.


Kahve falındaki taç aynı zamanda nihai başarı ve zirve sembolüdür. Fal sahibinin yaşamda ulaşmak istediği zirve noktanın artık kendisine yakın olduğunun müjdecisidir. Yaşam yolculuğumuzda bazen bir amaca ulaşmak için merdivenin basamaklarına tek tek basarak zirveye giden yolcuğumuzda merdivenin sonundaki ödülü alacağımız noktaya varırız. İşte taç gördüğümüz kahve falları da bu ödülü alacağımız noktanın temsilcisidir.


Kahve falında taç gören kişi önündeki tüm engelleri aşar, birinci olur, bir sınavı kazanır ya da çok arzuladığı başarıyı elde eder. Herkes için “başarı” kelimesinin anlamı farklıdır. Bazıları için başarı aşkta başarı ve sevdiğine kavuşmak ve evlenmektir, bazıları için ise başarı bir okulu bitirmektir. Kişi yaşam yolculuğunda tacın kendisi için neyi temsil ettiğini anlayarak bu falı yorumlamalıdır.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında taç takmış birini görmek:

Kahve falında taç takmak bir konuda en iyisi olmak, birinci olmak ve ödüllendirilmeye delalettir. Falında kafasına tacı takan kişi bütün düşman ve rakipleri eleyerek yolun sonuna ulaşmış kişidir. Taç takmak aynı zamanda bir başarının topluma duyurulmasına delalettir. Falında kafasındaki tacı düşürenin bazı başarıları hakkında dedikodular yapılır ya da bir başarısına çamur atan insanların sayısı çoğalır. Falında kafasındaki tacı çıkaran ya da kaybeden kişi birinciliği başkasına kaptırır ya da uğraşmakta olduğu bir işi kendisinden daha iyi yapan biri ortaya çıkar.

Tarot ve semboller dilinde taç:

Tarot ve semboller dilinde taç zirveye ulaşmanın simgesi olarak görülür. Bu yüzden tüm kral kartlarında zafer ve zirvede oturmanın temsilcisi olarak karşımıza çıkar. Krallar küçük arkanada her serinin kendi hiyerarşik sisteminde en tepede bulunan kartlardır. Genellikle bir erkek figür olarak yorumlansalar da bazen güçlü bir kadını da temsil edebilirler. Kral kendi serisinin kural koyucusu ve yöneticisidir aynı zamanda koruyucu ve kollayıcıdırlar. Seride yer alan bütün kartlar kraldan daha aşağı seviyede yer almaktadır. Kral kartlarına dikkatle baktığımızda her kral kendi temsil ettiği elementin en tepesinde oturur. Örneğin  kupa kralı kupaların temsil ettiği element olan suyun üzerinde bir tahtta kılıç kralı ise hava elementine bağlı olduğu için bulutların üstünde bir tahtta oturmaktadır. Kralların bu zirvede oturuşu aslında onların daha üstünde bir güç, otorite, emir alınan mevki ya da üst akıl olmayışının simgesidir. Çünkü kral üst aklın ta kendisidir.

Kahve falında taç bize zirve ve tepe noktalarla ilgili bilgi sunar. Bu sembolü daha iyi yorumlamak için tacı nasıl gördüğümüze ve taca ne olduğuna odaklanmalıyız. Tacı elinde tutan kişi hala birinciliği elinde tutmak üzere olan kişidir. Birinin fal sahibinin elindeki bir tacı almaya çalışması bir rakibin kendisini zorlayacağına, tacın kırık olması birinciliği başkasına kaptırmaya delalettir. Kahve falında taç aynı zamanda öz güvenin artması ve yükselmeyle alakalıdır. Taca ulaşan bir muradına erer.


Kahve falında görülen taç güç, kudret, ufuktaki zafer ve amaçları temsil eder. Bu sembolü gören “tacı görüyorum, o halde oraya gidebilirim” demelidir. Falında taca bakan aslında gelecekte sahip olacağı başarılara bakar. Bu falın ayrıca kişinin sahip olduğu potansiyel ve yeteneklerle de alakası vardır. Kişi sahip olduğu tüm bu yetenekleri ve potansiyelini birleştirirse çok büyük başarılar elde edebilecektir. Kısacası kahve falındaki taç görmek ya da taç takmak gerçek hayatta ne kadar yükseğe tırmanabilecek kudrete sahip olduğumuzdan haber verirler.

 

Kahve falında taç aynı zamanda iç dünyamızdan gelen “harikasın” ya da “en iyi sensin” fısıltılarıdır. Tacı giyen bilmelidir ki bir konuda şampiyonluk hala fal sahibinin elindedir. Taç görmek aynı zamanda durumun daha iyiye gitmesi, yükselme ve yücelmenin sembolüdür. Falında kendisi değil de tacı başkasının giydiğini gören birinin başarısına ya da rütbesine gıptayla bakar ve onun gibi olmak ister.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page