KAHVE FALINDA ÜÇ (3) GÖRMEK

Mesajları:

 • Şans

 • Doğum

 • Enerji

 • Bolluk

 • Bereket

 • Üretim

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Çoğalma

 • Hamilelik

 • İyimserlik

Kahve falında üç (3) görmek:

Kahve falında üç sayısı iyimserlik, bolluk-bereket ve şans sayısıdır ve yaşamımıza bol miktarda pozitif enerji getirir. Bir kahve falında 3 sayısını net bir şekilde görmek ya da 3 sayısının vurgulanması bize ürün alma ve meyveleri toplama vaktinin geldiği müjdesini getirir. Fakat, bu yorum yalnızca kahve falından pozitif etki alanlar için geçerli.

 

Kahve falında görülen sayılar aynı zamanda bizim için şifre özelliğindedir. Fakat, her sayının karakteristik özelliği ve getirdiği enerji farklıdır. Üç sayısı ne bir kadar girişimci ne de 9 kadar sonuca odaklıdır. Numerolojide 1 ilk insan Adem (erkek) 2 kadın 3 ise çocuk, verim ya da meyvenin simgesidir. Dolayısıyla, kahve falında üç gören kişinin daima bir hamilelik haberi alma ihtimali bulunmakta. Fakat bu her zaman bir bebeğin hamileliği mi? Elbette hayır. Bu bir fikir ya da projeye hamilelik de olabilir. Üçü gören için “bir şeyler yolda, hazırlanıyor” mesajı var.

 

Eğer sayılar insan olsalardı her birinin belirgin karakteristik özellikleri olurdu. Hatta sayılar mitolojideki Hermes veya Zeus gibi aşırı karakterlerin kişiliklerine benzer şekilde farklı (ve muhtemelen aşırı) özellikler sergileyeceklerdi. 3 rakamı bir kişi olsaydı, 1 kadar yaratıcı ya da 2 kadar pasif olmazdı. Fakat 3 bunların her ikisinden de daha doğurgan (yeni meyve ve fikirler veren) sayıdır. Bir ile başlayan süreç (erkek) 2 ile kendine şekillenme alanı bulur (kadın-ana rahmi) ve gelişimini 3 de tamamlar ve dünyaya proje olarak sunulur. Bu yüzden falınızda 3 görüyorsanız bilmelisiniz ki bir şeyler sunuma hazır ya da hazır olmak üzere.

Fal baktırmak ister misiniz?

Pisagorlular fal ve rüya yorumculuğunda ve numerolojide 3’ün ilk gerçek sayı olduğuna inanmışlardır. Çünkü ilk 2 sayı (ilk iki insan) cennetten gelmişlerdir ve fiziksel alemde ilk doğan birey onların ilk çocukları (3) olmuştur. Ayrıca çok dolu bir sembol olan 3 sayısı zihin-beden-ruh üçlüsüne, doğum-yaşam-ölüm döngüsüne ve bu yaşam boyunca ruhun amacını tamamlamak için gerekli önemli bir yaşam yolculuğunu gösterir. Dolayısıyla, 1 tek başına sadece tamamlanmamış bir başlangıç, 2 bir oluşumun ihtiyaç duyduğu gelişme potansiyeli (ana rahmi) 3 ise gerçek anlamda verim (sonuç) olarak ele alınmıştır.

 

Tüm bunların yanı sıra kahve falında görülen sıfır bir yön eksikliğine atıfta bulunur. 1 yönün kesin ve net olarak belirlenmesinin işaretidir. 2 ise gidilen yöndeki saplandığımız ilk durak 3 ise bu yönde aldığımız ilk pozitif sonuçtur. Fakat, 3 asla 1 kadar yaratıcı ve 2 kadar besleyici bir figür değildir. Falımızda çok belirgin bir şekilde karşımızda duruyor ise bize bir süreliğine yeni fikirleri denemektense elimizde bulunan materyalleri kullanarak çalışmamız gerektiğini söylüyor olabilir.

 

Astrolojide, 3 sayısı, bolluk, hırs, bilgi ve bilgelik gezegeni Jüpiter ile ilişkilidir. Zodyakta, 3 sayısı Yay (Jüpiter tarafından yönetilir) ile ilişkilidir. Zeus, Jüpiter gezegeni ile ilişkili Yunan tanrısı idi; göklere hükmetti ve altındaki her şeyi kardeşlerinin alemlerinde yönetti. Bilgeliği ve iç görüsü ile tanındı, ancak kumar ve kibirli doğasıyla da tanındı. (Sonuçta, aşk işleri, çocuğu ile karısı ve kız kardeşi Hera arasında birçok soruna neden oldu.) Duygular yoğun olma eğilimindedir ve daha yüksek alemlere karşı belirli bir duyarlılık, manevi benliğe dokunmak, 3 numarasının yardımı olmadan yapıldığından daha kolay bir iş haline getirir.

İnsanlar sadece bir sayı ile tanımlanmaz; bununla birlikte, bir sayı bireyin hayatının belirli bir alanıyla ilgili hususları dar bir şekilde tanımlayabilir. 3 rakamı, yaratıcı potansiyeli yüksek ama yönü az olan birini gösterir. Genellikle bu yaratıcı enerjilerle anlamsızdırlar ve disiplin eksikliği nedeniyle projeleri tamamlama konusunda sorun yaşayabilirler. Üç iyimserlik, şans ve bol miktarda enerji getirir, ancak iyimser bakış açısı dünyevi ve kısa ömürlü bir şeyin sonucu olabilir. 3'ün naifliği ve egotizmi içişleri engelleyebilir (örneğin, hatalardan öğrenen bir birey olarak büyümek). 3 sayısı özgünlüğü ve iletişimi arttırmak için kullanılabilir, ancak insanlar daha derin, daha manevi bir anlam bulmanın önemini hatırlamalıdır.

 

Fakat fal yorumculuğunda sayıları ve sayıların karakteristik özelliklerini yorumlamadan önce falın çevresindeki sembollere ve kahve falından aldığımız enerjiye de dikkat etmeliyiz. Üç’ü nasıl gördünüz? Belki elinize geçecek bir doküman 3 kişiyle ilgili bir meseleyi ilgilendiriyor. Ya da yazılan her şeyin fal yorumculuğunda para sembolü (kağıt para) olduğunu düşünürseniz belki de 3 ile başlayan (3 bin lira, 300 dolar vs.) bir yere ödeme yapmak üzeresiniz.

YORUMLAR

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

kahvefalikursu.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki fal sembolleri tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır. 

Sitemizde kahve falı için ücret istenmez. Sitemiz legal, medikal ya da diğer alanlarda profesyonel tavsiye içermez.

Copyright 2020. Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır. 

 

Pictures  designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

www.tarotika.com

www.ruyoka.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.