top of page

KAHVE FALINDA UÇAK GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • İtibar

 • Arzular

 • Hayaller

 • Yücelmek

 • Potansiyel

 • Yükselmek

 • Terfi etmek

 • Yüksek bilinç

 • Yoldaki misafir

 • Şaha kalkmak

 • Uçak yolculuğu

 • Engelleri aşmak

 • Kazancın artması

 • Seviye yükseltmek

 • Kariyerde yükselmek

 • Yüksek mevkideki bir kişiye ziyaret

Kahve falında uçak - uçaklar görmek:

Kahve falında uçak görmek yükselme, şaha kalkma ve terfi etme metaforudur. Bazen kahvede uçak yaşam yolculuğumuzda yükselmemizi sağlayacak büyük bir fırsat ya da şansın kucağımıza geleceğinin simgesidir. Aynı zamanda kaderde yükselmek için ihtiyaç duyduğumuz tüm araç, gereç ya da donanımın bize sunulmasının altını çizer.

Kahve falında uçak görmek aynı zamanda bulunduğumuz seviyeden daha iyi bir seviyeye geleceğimizin sinyalini verir. Semboller dilinde dağların zirveleri, yüksek binalar, gökyüzü ve bulutlar gibi yükseklikle ilgili tüm objeler daima bize seviye arttırma ve yücelme hakkında müjde getirirler. Kahve falında gördüğümüz uçak da bu objelere benzer bir şekilde bizi yükseltecek ve çok yüksek seviyelere taşıyacak bir fırsat ya da vesilenin sembolüdür. Bu fırsat bazen bir teklif olabileceği gibi bazen sadece bir aracı ya da arkadaş olabilir. Kısacası, uçağı görenin karşısına bir anda biri ya da bir teklif çıkar ve hayatı birden değişir.

Kahve falları bazen başımıza hemen gelecek olaylardan bahsederken bazen uzun vadeli başarıların altını çizerler. Dolayısıyla falda görülen uçaklar bazen bugün değil gelecekte çok yüksek mevkilere geleceğimizin altını çizebilirler. Faldaki uçak aslında “yüksek yerler” metaforudur. Bu yüzden bazen yükseklerden ya da yüksek mevkiden bir kişiden alacağımız haber ya da menfaatin altını çizebilirler. Falında uçak gören birinin tez zaman içinde çok yüksek mevkide oturan bir kişiden bir teklif alması mümkündür.

Kahve falında görülen uçak bazıları için “bir şeyler yola çıkmış” ya da “eli kulağında” eli kulağında mesajı içerir. Uçağı havada görenin sürümcemede kalmış işleri vardır fakat bu işler sonuçlanacaktır. Düşen ya da aşağı istikamette hareket eden bir uçak bir şeylerin bize varmak üzere olduğu uyarısını getirir. Bazen inişteki uçak evimize gelmek üzere olan bir misafirin, hayatımıza girmek üzere olan bir partnerin ya da yaşam yolculuğumuzda açılacak yeni bir sayfanın yolda olduğunun altını çizer.

Kahve falında uçak aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda mesafeyi kısaltan, tüm engelleri aştıran ve amacımıza daha hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak tüm hızlandırıcı olguların temsilcisi olabilir. Bir yere uçakla giden nasıl daha hızlı gidiyorsa falında uçağı gören için de bir süreçte hızlanma söz konusu olacaktır ve hayalleri daha çabuk gerçekleşecektir. Bir başka deyişle falında uçak görenin uzun vadeli planları umduğundan daha kısa vadede gerçekleşir.

Bunlara ilaveten kahve falında falında uçak görmek daha farklı bakış açısına sahip olmak ve olaya “kuş bakışı bakmak” dolayısıyla daha iyi gözlemlemek ile ilgilidir. Bazen, bir olayın içinde yer aldığımızda her şeyi görmemiz mümkün olmaz. Fakat olaya dışarıdan baktığımızda bakış açımızı da değiştirir ve daha iyi gözlemci oluruz. İşte uçak da buna benzer bir durum yaşadığımızda görebileceğimiz sembollerdendir. Fal sahibi ufkunu genişletir ve yaşanan bir olaya çok farklı bir gözden bakmayı dener.

Kahve falında gökyüzündeki uçaklar erişilmez olguların ve yükselme kapasitesinin temsilcisidir. Bilinçaltımız için uçak  “çıkılabilir seviyeler” algısıdır. Dolayısıyla aslında gökyüzünde uçak ya da uçaklar gördüğümüz fallar bize yükselme ve yücelme kapasitemiz hakkında bilgi verirler. Bu tip falların yorumunda uçağın durumu ve çevresindeki sembollerin durumu oldukça önemlidir. Falında gökyüzünde çok fazla uçaklar görenin çok parlak fikirleri ya da yüksek hayalleri vardır. Falında bu uçaklardan birinin ya da bir kaçının düştüğünü görenin hayalleri suya düşer. Bazen gökyüzündeki uçak ya da uçakların düşmesi uzak diyarlardan alınacak kötü haberler ya da birinin vefat ettiğinin öğrenilmesine delalet eder.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında kalkan uçak görmek:

Kahve falında kalkan uçak yükselme, terfi etme, şaha kalkma ve iyiye gidiş sürecinin henüz yeni başlıyor olmasına delalet eder. Uçağın yükselme seviyesi aslında günlük hayattaki yükselme potansiyelimiz hakkında bilgi sunar. Kahve falında uçak kalktıktan sonra ne kadar yükseliyor ise gerçek hayatta fal sahibi de o kadar yükselir. Bazıları için kahve falında uçak kalkması yeni başlangıçlar, yeni projeler ve ilhamın simgesidir. Bu falın sahibi aklında bir iş fikri ya da proje varsa bunu bir an önce hayata geçirmelidir. Çünkü bu fikir kendisini yüceltecek ve yükseltecek bir iş fikridir.

Kahve falında inen uçak görmek:

Kahve falında inen uçak görmek bir yolun ya da sürecin sonu aynı zamanda bitiş çizgisine yaklaşmak anlamına gelir. Kahve falındaki uçak rotası aslında başı ve sonu belli planlanmış bir sürecin temsilcisidir. Uçağın normal bir şekilde iniyor olması bu süreci başarıyla tamamlayarak sonuca ulaşmaya delalet eder. Fakat uçak inişinin zorlu olması ya da önündeki rotanın bozuk veya engellerle dolu olması hayırsızdır ve bir işi tamamlamadan yarım bırakmaya işarettir. Kahve falında gördüğümüz inişe geçmiş uçağın önünün açık olması hayırlıdır.

Kahve falında düşen uçak görmek:

Kahve falında düşen uçak görmek zirveden ani iniş, gözden düşmek, kariyerde kayıp ya da itibar kaybetmek gibi negatif anlamlar içerir. Faldaki düşen uçak aynı zamanda hayallerin suya düşmesi ya da çok yükseklerden uçtuğunu anlayarak birden gerçek hayata dönmekle alakalıdır. Falında düşen uçak gören kişinin bir işi olmaz ya da çıtayı biraz daha düşürmek zorunda kaldığını anlar. Bazen de falında düşen uçak görenin hayatında devam eden bir süreçte bazı aksiliklerden dolayı süreç tamamlanmadan kapanır.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page