KAHVE FALINDA ZENCEFİL GÖRMEK

Mesajları:

 • Fayda

 • Menfaat

 • Kök

 • Bağ

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Temel

 • Sağlık

 • Sürpriz

 • Hediye

 • İstikrar

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Mutluluk

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Çekirdek aile

 • Haneye girenler

 • İhtiyaçların giderilmesi

Kahve falında zencefil görmek ne anlama gelir?

Sebze ve meyveleri gördüğümüz fallar aslında beslenme ihtiyacımıza dokunan fallardır fakat kök sebzeler (zencefil, pancar, kereviz, turp vs) yaşamımızın merkezi, köklerimiz ve dünyevi bağlarımız aynı zamanda çekirdek aile (anne, baba, çocuk) hakkında bilgi getiren fallardır. Bu fallarda görülen kök sebzenin durumu aslında ailenin durumunu sembolize eder. Muazzam sağlıklı ve olgun bir zencefil ailenizde ve yaşamınızın merkezinde her şeyin yolunda olduğunun simgesi olurken çürük ya da kötü görülen bir zencefil yaşam merkezi ya da ailede sorunlara işaret eder.

 

Kahve falındaki zencefil ve diğer kök sebzelerde daima toprak elementinin kuru enerjisi yansıtılmaktadır. Bu sebzeler bizim toprak elementine, fiziksel aleme ve maddi meselelere olan bağlılığımızı da yansıtabilirler. Kahve falında güzel bir zencefil maddi konularda temellerin sağlam atılmasının, dünyevi bağların güçlü olmasının ve para ile ilgili güzel gelişmelerin simgesidir. Kocaman bir zencefil yüklü miktarda para alınacağına işaret edebilir. Yine buna benzer şekilde küçük bir zencefil ufak para ya da ufak menfaattir.

 

Zencefil ve diğer kök sebzeler aynı zamanda köklerimiz, genlerimiz ve geçmişle bağlarımızı sembolize ederler. Kahve falında elinde güzel bir zencefil olan geçmişinden, ebeveynlerinden ya da büyüklerinden güzel bir hediye alır ya da mirasa konar. Kahve falında güzel bir zencefil yediğini gören de yine buna benzer şekilde aile mirasından faydalanır ya da ebeveynlerinden aldığı parayla hanesine rızk sokar. Fakat falda yenilen zencefil siyah, çürük ya da kötü görünümlü ise bu bazen aileden menfaat değil fal sahibine kalan borç ya da geçmişten gelen ödemeleri sembolize eder.

 

Kahve falındaki zencefil ve diğer kök sebzeler aynı zamanda sağlam zeminde olmayı, yaşamda istikrar sağlamayı ve gelecek korkusu olmayan bir yaşama adım atmayı sembolize ederler. Faldaki kök sebzeler yaşamınızdaki bilinç dışı zihinsel enerjiyi ve geleceğe dair bazı projelerin henüz zihinsel enerji alanında yer aldıklarına işaret ederler. Bu bazen fal sahibini zengin edecek bir projenin henüz onun kafasında şekillendiği bir devrede olmasının işaretidir. Asla unutulmamalıdır ki, bugünki bütün dev şirketler hatta dünyanın en büyük şirketleri de bir zamanlar bu zihinsel enerji boyutunda yer aldılar ve birilerinin harekete geçmesi sonucunda oluşturuldular. Bundan dolayı zencefil ve diğer kök sebzeler özellikle kahve falında çok güzel ve olgun duruyorlarsa fal sahibinin aklındaki harika bir fikri temsil ediyor olabilirler. Bu kahve falında zencefil nasıl duruyor buna dikkat etmelisiniz. Çok güzel ve olgun muydu? O halde bazı fikirler kafanızda olgunluk seviyesine ulaşmış, artık onlarla ilgili ilk somut adımı atma zamanına gelmişsiniz. Henüz olgunlaşmamış bir zencefil muydu? Biraz bekleyin, fikriniz kafanızda şekillensin ve tam olarak ne yapmak istediğinize karar verin ve ondan sonra ilk adımı atın.

Fal baktırmak ister misiniz?

Kahve falında zencefil ve diğer kök sebzeler tüm bunların yanı sıra size çok pozitif gizli mesajlar getiriyor olabilirler. Tıpkı bir fidan dikmek gibi, bir şeylerin temeli kafanızda oluşmuş ve artık kök salmış. Bunlar sizin yaşamınızda oluşan sağlıklı köklerdir. Tabi falınızda gördüğünüz zencefil güzel ve olgunsa. Evrendeki her şeyin bir kökü ve oluşum süreci vardır. Bu tıpkı bir bebeğin ana rahminde geçirmesi gereken süre gibidir. Sizin de yaşamınızda bir şeyin kökleri oluşmaya ve şekillenmeye başlamış. Eğer onunla ilgilenirseniz büyüyecek, ihmal ederseniz size hiç bir faydası olmayacak.

 

Kahve falında zencefil ya da diğer kök sebzeler aynı zamanda bilinçdışı düşünceleri temsil edebilir. Bazen düşüncelerimizin farkına varmayız fakat onlar kök düşünceler olarak bilinçaltımızda var olmaya devam ederler. Aslında bu kök düşünceler yaşamımızı güzelleştirenler ya da yaşanmaz hale getirenlerdir. Örneğin, “ben şanssızım” diye düşünen biri bu düşünceyi sürekli tekrarlayarak aslında kendisi için kehanet oluşturmakta ve kendi şansını kendi elleriyle kapatmaktadır. Kahve falındaki zencefil ve zencefilin durumu da bize bu kök düşüncelerle ilgili mesajlar getirir. Elinizdeki zencefil siyah, çirkin ya da sizde negatif duygular uyandıracak kadar kötü müydü? O halde düşüncelerinizi değiştirin, hayatınızın değiştiğini göreceksiniz. Sağlıksız kökleri yok edip onların yerine sağlıklı kökler ekin.

 

Tüm bunların yanı sıra kahve falında zencefil genellikle geçmişten bu güne gelen bilinçsiz bağlantılarımızı temsil eder. Diğer köklü sebzeler gibi zencefil de bize biyolojik potansiyelimiz, doğuştan sahip olduğumuz maddi-manevi değerler ve doğduğumuz anda bize sunulanları temsil eder. Bu bazen aileden kalan parasal değerler ve miras olsa da bazen yalnızca fiziksel özelliklerimizdir. Örneğin, ailesinden kalan maddi değerlerin kendisine yetmediğini düşünen biri falında küçük ya da çürük bir zencefil görebilir. Yine buna benzer bir biçimde aileden zengin birinin falında güzel ve dolgun bir zencefil görmesi mümkündür. Bilinçaltımız burada bize maddi gücün doğum anında bize ailemiz (köklerimiz) tarafından sunulan bir değer olduğunu anlatmaya çalışmaktadır.

YORUMLAR

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

kahvefalikursu.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki fal sembolleri tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır. 

Sitemizde kahve falı için ücret istenmez. Sitemiz legal, medikal ya da diğer alanlarda profesyonel tavsiye içermez.

Copyright 2020. Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır. 

 

Pictures  designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

www.tarotika.com

www.ruyoka.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları kahvefalikursu.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.