top of page

KAHVE FALINDA ZÜRAFA GÖRMEK

brokoli.png

Mesajları:

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Öngörü

 • Zarafet

 • Uzun yol

 • Yücelmek

 • Mezuniyet

 • Uzun süreç

 • Yükselmek

 • Terfi etmek

 • Sınıf atlamak

 • Olgunlaşmak

 • Uzun boylu kişi

 • Vizyon ve Öngörü

 • Naziklik ve Nezaket

 • Kişisel ve Manevi Büyüme

 • Büyük Hedefler ve Olanaklar

Kahve falında zürafa görmek:

Zürafa sembolik olarak bir ruh ve güç hayvanıdır ve güçlendirilmiş ifade biçimini kullanır. Uzun boynu ve yüksekten bakmasıyla ünlü bu hayvan büyüme, gelişme, üst üste koyarak arttırma ve birikimlerin artması gibi pozitif anlamları beraberinde getirir. Zürafa aynı zamanda psişik farkındalığın ve zihni yüksek tutmanın habercisidir. Kafası daima yüksekte olan zürafa kahve falında bize yücelme, yükselme ve terfi etme mesajı getirir.

 

Zürafanın uzun boynu ve bize yüksekten bakması zürafanın en belirgin sıfatı olarak karşımıza çıktığından bize daima yüksek seviyelerden haber getirir. Yaşamınızda sizden yüksekte bulunan bir kişi belki de kahve falınızda karşınıza bir zürafa kılığında girmiş olabilir. Bu kişi belki patronunuz, müdürünüz hatta bu yükseklik ölçüsü zeminden daha yukarıda olmak boyutunda ifade edilirse belki de üst kat komşunuz bile olabilir. Zürafayı evinde gören kişinin hanesine yukarıdan biri ziyarette bulunur ya da yaşamına girer veya bir hediye getirir.

Burçlar ve burç uyumları

zodyak_çemberi_yeni.png

Astrozia.com

Kahve falında zürafa aynı zamanda yükseltilmiş durumlara vurgu yapar. Belki sizin için terfi etme müjdesini getirmekte ya da hayallerinizin daha da büyüdüğünü, daha yüksek yerlere göz diktiğinizi söyler. Fakat bu yorum yalnızca zürafayı güzel ya da sağlıklı görüyorsanız geçerli. Peki hasta ya da çirkin bir zürafa sizin için neyi ifade eder? Belki de gözünüzü diktiğiniz yüksek noktalarda bir şeylerin yolunda gitmemesi ya da oralarda durumun sandığınız kadar toz pembe olmadığını da hesaba katmalısınız.

 

Sembolik olarak hayvan falları yorumlanırken hayvanların boyutları ve zeminle aralarındaki mesafe dikkate alınmalıdır. Sıçan ya da böcek gibi zemine yakın ve küçük hayvanlar bize daima rezil olmak, iflas ya da zirveden düşmek gibi kötü anlamlar getirirler. Fakat zürafa, fil ya da diğer büyük hayvanlar daima güç, kudret ve rütbe kazanma işaretidir. Fal yorumculuğunda bir hayvanın en belirgin özelliği ya bir kişiye dair karakteristik özellik sunar ya da yaşanan durumda bu özellik görülmektedir. Örneğin, zürafa uzun boylu birine işaret edebileceği gibi uzun bir süreç ya da uzun bir yolculuğa da işaret eder.

Ayrıca nazik görünüşüyle zürafa yerden (fiziksel alemden ve toprak elementinden) uzaklaşarak göğe (manevi aleme ve hava elementine) yaklaşmayı öngörür. Bu sembolü gören kişi bir süreliğine fiziksel alem meselelerinden uzak durup daha ruhsal işlerle haşır neşir olmayı da seçebilir. Elbette bu yukarı doğru hareket ve yükselme yalnızca fiziksel alemde yaşanan ufak bir ayrıntıyı temsil ediyor da olabilir. Örneğin, kahve falında zürafa gören bir kişinin ertesi gün bir gökdelenin yüksek katına çıkması olasılığı da daima bulunur. Zürafa aslında ona uyandığı gün yerden yükseleceği bir hareket yaşayacağı mesajını getirmiştir.

 

Kahve falında zürafa aynı zamanda uzun boynunu cennete uzatarak geleceği ve ruhani alemi görme ve normalde ulaşılamayacak hedeflere ulaşabilme yeteneğini sembolize eder. Hayatınız kaotik olduğunda kahve falınızda zürafayı gördüyseniz bilin ki başınızı yukarıda tutarak gereksiz tartışmalardan kaçınarak yüksek rütbelere ulaşmanız mümkündür. Bu durumlarda size verilecek hediye zemine yakın (fiziksel alem) bölgelerde değil yükseğe yakın (ruhani alem) bölgesinde bulunmaktadır. Kaotik durumdan çıkış için çareyi yalnızca iç dünyanızda ve ruhani aleminizde aramalısınız.

Peki zürafa gördüğümüz kahve fallarında kendimize çıkarabileceğimiz tüm bu pozitif anlamların dışında hangi negatif anlamı bulabiliriz? Uzun boynuyla her şeye yüksekten bakan bu hayvan ne yazık ki su içmek için yere (fiziksel aleme) yaklaşmak zorundadır. Diğer hayvanların aksine zürafa maddi-manevi alem arasında yol almak için biraz daha mesafe gitmemiz gerektiğini önerir. Zürafanın bir özel mesajı da bu yüksek perspektifi bir rehber olarak kullanmanız gerektiğidir.

 

Tüm bunlara alternatif olarak zürafa mevcut bakış açınızın dışında yeni fırsatlar keşfetmeniz için temsil ettiği uzunluk sıfatını kullanmanızı önerir. Uzun yolculuklar, uzun vadeli planlar, uzun süreçler zürafanın size tavsiyelerinden sadece bir kaçıdır. Zürafayı kahve falınızda görürseniz sizin için hangi uzunun uygun olduğunu anlamaya çalışın. Belki aradığınız şey bulunduğunuz seviyede değil daha yukarılarda, ya da çıtayı yükseltmeniz gerekiyor, kim bilir belki de kendinizi fazla küçümsüyor ve potansiyelinizin farkına varamıyorsunuz. Zürafayı gördüyseniz biraz daha yukarı tırmanın, orada aradığınızı bulacaksınız.

 

Kahve falında zürafa görmek aynı zamanda kibir, abartılı hedefler ve arzulananlar için büyük bir özlemin sembolüdür. Bazı fal kitapları zürafa sembolünü kalabalığın içinden sıyrılma ve yükselme arzusu, fenomen ya da ünlü olma isteği veya büyük başarılara ya da kariyerde tırmanmaya hasret olmak olarak yorumlar. Freud, zürafa hakkındaki rüyaları şu şekilde açıklıyor: çok kibirli olacak ve sizinle herhangi bir temas kuramayacak kadar onurlu bir insanla tanışacaksınız. Bir kadın böyle bir rüya görürse, bu bir züppe ve gururlu bir adamla iletişimden hayal kırıklığı hakkında bir uyarıdır. Miller'a göre, hayvanat bahçesindeki parmaklıklar arkasında zürafa hakkında bir rüyanız varsa, bu toplumda uyumsuzluğa neden olacak düşüncesiz bir adım atacağın anlamına gelir. Bir kadın vahşi doğada zürafa hakkında bir rüya görürse, bu ciddi ilişkiler kuramayan bir erkeğe aşık olduğuna dair bir işarettir.

 

Bazı yorumculara göre bir erkek için zürafa uzun boylu ve zarif bir kadın olabileceği gibi gözü yükseklerde ve memnun edilmesi çok zor bir kadının simgesidir. Bu kadının yüksek kriterleri ve zerafet anlayışı vardır, marka sever ve fakir bir erkekle ilişki istememektedir. Eğer bir kadın falında zürafa görmüş ise zengin bir erkek ya da yüksek zümreden bir erkekle ilişki yaşaması ihtimali vardır. Fakat bu fal yine de zürafanın durumuna ve çevresindeki sembollere göre yorumlanır.

Rüya tabirleri

Ruyoka.com

Yeni bir kahve falı için ana sayfaya dön

YORUMLAR

bottom of page