top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızın merkezinde kalın bir duvar, bir tarafında bir kadın diğer tarafında bir erkek. Sanki aynı evde fakat farklı odalarda yaşıyorlar bir türlü iletişim kuramıyorlar. Her ikisi de farklı yöne gitmek istiyor. Bu çift ya sürekli boşanmaktan bahsediyor ya da her ikisi de farklı istikamete gitmek istiyor. Küçücük siyah bir kürenin içine hapsolmuşlar. Kurtarılmaya ya da yardıma ihtiyaçları var gibi duruyorlar. Üzerlerinde kara bulutlar dolaşıyor durumları bir türlü düzelmiyor.

Onları çevreleyen kürenin dışında karanlık desenler var. Sanki çember içinde çembere hapsolmuşlar. Bir engeli aşsalar bile başka bir engelle karşılaşacaklar. Çok fazla dedikodu ve onları karanlık bir yerde tutan çok fazla baskı var. İki odalı bir evden biri onlara çok baskı yapıyor sürekli onları izliyor. Sanki bu çift evlenmiş olsa bile aileleri hala evlerinin içinde yaşıyor ya da yaşıyormuş gibi her şeye müdahale ediyor.

Her ne kadar merkezdeki duvar bir ayrılık sembolü olsa da fallar alemindeki duvar daima boşanma ya da bir ilişkinin sona ermesi anlamına gelmez. Bu duvar bazen çiftler arasında ayrılık ya da fikir uyuşmazlığı bazen ortaklar arasında ayrılık veya fikir uyuşmazlıkları hatta kardeşler arasındaki muhalefete işaret edebilir. Bir türlü ortak fikirde buluşamayan birileri ya aynı evde yaşıyor ya da aynı mekanda çalışıyor. Onların bu hemfikir olamama durumu adeta yaşamın merkezine yerleşmiş ve her şey kilitlenmiş.

Yorumlar:

bottom of page