top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızda renksiz tonsuz bir yaşamın izleri var. Sade ve fazla aktivite olmayan bir yaşam tarzının içine hapsolmuşsunuz. Aktivite eksikliği var. Hep aynı sularda yüzüyorsunuz ve içe odaklısınız. Hep aynı şeyleri yapıp aynı sonuçları alıyorsunuz. Bu sıralarda bir yolculuk haricinde ne bir aktivite ne de başka bir yolculuğunuz var. Fakat yine de bu yaşam tarzından pek şikayetçi görünmüyorsunuz.

Konfor alanınız sizin yaşam alanınız olmuş. Kendinizi adeta zırhlarla çevirmiş gibi belli bir yaşam tarzı içerisine hapsetmiş tüm kapıları kapatmışsınız. Yine de sıkılmıyor ve bu durumdan şikayet etmiyorsunuz. İhtiyaç duyduğunuz şeylere şu durumda da sahipsiniz. Fakat kendiniz için inşa etmiş olduğunuz bu konfor alanının dışında da henüz keşfetmediğiniz o kadar çok şey var ki.

Bu tip fallar genellikle bir kısır döngü içerisinde hapsolma metaforudur. Yaşamınızda bir değişim yok. Peki değişime ihtiyacınız var mı? Yoksa abu şekilde yaşamaktan memnun musunuz? Bu sorunun cevabı yalnızca sizde. Kendi eviniz dışında sürekli Ziyaret ettiğiniz toplamda 4 mekan ya da yapmakta olduğunuz 4 şey var. Hep bu dört mekandasınız ya da hep bu 4 şeyi yapıyorsunuz. Bunların dışında hayatınızda bir şey yok.

Yorumlar:

bottom of page