top of page

Kahve falınız:

30.png

Falınızın dibi karanlık adeta bir çamur görüntüsü. Sanki bir bataklığa hapsolmuşsunuz. Fakat tam orada bir göz var. Sizin bu sıkıntılı zamanlarında biri hiç bir şey yapmadan yardım bile uzatmadan yalnızca sizi izliyor, biri size dikkatle bakıyor. Bu karanlığın içinde hafif tepeleri ve dağları anımsatan kabartılar. Sanki bir iyi bir kötüsünüz ara sıra aklınıza geliyor içiniz sıkılıyor sonra sıkıntınız geçiyor sonra yine sıkılıyorsunuz.

Tam bu karanlık yuvarlağın kuzeyinde kareye benzeyen bir şekilde bir hane ve içinde insanlar, karma karışık semboller. Orada bir kaos ve karmaşa var. Biri diğerine bağırıyor fakat yaşanan her şey hane içinde tutulmaya çalışılıyor. Sınırlar o kadar kesin ve net çizilmiş ki sanki birileri bir şeylerin bu hane dışına çıkmasını istemiyor. Aşırı sınırlayıcı ya da koruyucu bir erkek bir hanenin adeta dış duvarı gibi çıkışı engellemekte. Diğer tarafta da bir kadın. Bu hanede özgürlük sorunu var!

Kare şeklindeki hane koyu çizilmiş orada olumsuz bir şeyler yaşanıyor sanki hane içinde kara bulutlar dolanıyor. Hlkianenin sağı bambaşka bir dünya solu bambaşka bir dünya. Bu hane öyle bir yerde duruyor ki sanki bir ikilemde ya da iki farklı dünya arasında kalmış. Eğer batıya gidilirse orada daha küçük bir dünya ve kısa vadeli planlar var. Doğu tercih edilirse daha büyük bir yer, daha büyük bir şehir veya uzun vadeli planlar. Belki de bu hanede bir karar alınmak zorunda fakat hemfikir olunamıyor. Bir çatışma var.

Yorumlar:

bottom of page