top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve fincanınızın gibi karanlık fakat ileride sizi bu karanlıktan çıkaracak yollar var. Bu yollara ulaşmadan önce sanki gölgeli, karanlık ve engebeli bir alan. Falınız size çıkış yolunun varmasından önce aşmanız gereken engeller olduğunu söylemekte. Fincanın dibi adeta bir çamur gibi sanki çamura bakmışsınız ya da bir bataklığın içinde bocalıyorsunuz. Yine de bu bataklıktan çıkış için yapabileceğiniz bir şeyler var. Çıkış yönünüz: kuzey. Belki bir sıçrayış ya da yukarı doğru harekettir ihtiyacınız olan ya da kim bilir kuzeye bir seyahat tüm sorunların çözümünü getirebilir. Bunun ne anlama geldiğini yalnızca siz bilebilirsiniz.

Kuzeye yönelen bu yollara dikkatle bakarsanız sanki yollar birbirinin ikizi misali benzer. Sanki bir yol kopyalanıp tekrar yapıştırılmış bir diğerinin kopyası kadar benzeri. Bu aslında bir yolun karşınıza iki kez çıkacağını gösterir. Bir şeye iki kez niyetlenme olacak fakat o yöne bir kez hareket edilecek. Yollardan bazılarının çıkış noktalarının üzerinin çizilmiş olması da bu anlamı güçlendiriyor. Bir şeyin üzerini önce çizecek sonra tekrar niyetleneceksiniz.

Kuzey batı istikametinde yarısı belirmiş bir siyah göz. Sanki uzakta yaşamasına rağmen biri sizi izliyor size bakıyor. Bu gözler dolmuş fakat henüz ağlamıyor. Kahve falında gözünü size dikmiş bakan gözler bazen çıplak bakışları değil uzaktan hatta internet üzerinden yapılan bakışları da temsil edebilir. Biri belki de sosyal medya profillerinizi incelemekte ya da uzaktan da olsa sizinle ilgili. Biri sizi belki aramıyor, yazmıyor ama hala düşünüyor.

Yorumlar:

bottom of page