top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızın merkezinde çok asimetrik bir şekil bulunmakta. Bu şekil ne merkeze oturmuş ne merkezin dışında. Kahve falı ve semboller dilinde bu arada kalmak ve kararsızlık alametidir. Ne kalıyorsunuz ne gidiyorsunuz, ne o yöne ne de bu yöne hareket etmek konusunda eminsiniz. Ortada arada derede bir yerlerde kalmış ve tüm yaşamı kilitlemişsiniz. Bir tarafınızda bir şey diğer tarafta başka bir şey var. Sanki 2 yaşam arasında bocalıyor ve hiçbirine de tam olarak sahip olamıyorsunuz.

Kahve falında ne üdüğü belirsiz asimetrik ve anlamsız şekiller aynı zamanda plansız ve biçimsiz yaşam tarzı alametleri olarak karşımıza çıkarlar. Falınızda hiçbir yol oluşmamış. Bu yönsüzlük ve amaçsızlık işareti olabilir. Sanki geleceğe dair hiç bir planınız yok ya da yaşamınızı hangi yöne sürüklediğinizi siz bile bilmiyorsunuz. Okyanusta kaybolmuş bir gemi gibisiniz. Kendinizi bulmak istediğiniz yönde değil rüzgar nereye sürüklerse o yönde ilerliyorsunuz.

Merkezdeki bu görüntünün sağına adeta bir bıçak gibi saplanmış, aniden belirmiş aynı zamanda duvarı anımsatan bir çizgi. Bu tip semboller bizi kesin ve net bir şekilde engelleyen her şeyi temsil edebilirler. Doğuya gidişi engelleyen biri ya da aniden beliren bir sorun. Bir şey sizi o yönde ilerlemekten alıkoyuyor size izin vermiyor. Bu sembolün sağı ise tertemiz bir alan adeta bir boşluk. Sanki orada size ait hiç bir şey bulunmuyor.

Yorumlar:

bottom of page