top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızda kare şeklini anımsatan aynı zamanda kafese benzeyen bir sembol var. Bu genellikle bir yere ya da bir duruma hapsolma işaretçisidir. Öyle bir yaşam tarzında sıkışıp kalmışsınız ki dönüp dolaşıp aynı yere varıyorsunuz. Yaşamınızda değişim bir türlü olmuyor. Ya hep aynı sularda yüzmektesiniz ya da sürekli aynı şeyleri yapıp aynı sonuçları alıyorsunuz. Bu kafesin içinde çok az beyaz bir alan var. Bu beyaz alan aslında sizin hareket alanınızın ne kadar kısıtlı olduğuna ışık tutuyor. Kendinizi küçücük bir dünyanın içine hapsetmiş o dünyanın dışındaki hiç bir şeyden habersiz yaşıyorsunuz.

Bu kafes aynı zamanda koyu renkli ve yaşamınızla ilgili negatif unsurlar içeriyor. Semboller dilinde koyu renkli ve kabarık çizilen her şey negatif enerji yansıtır ve sizin için olumsuz bir durumu temsil eder. Kendiniz için inşa ettiğiniz bu kafes belkide zihinsel enerji boyutunda ve yalnızca düşünceleriniz tarafından kafese alındığınızın işareti de olabilir. Dar bir yaşam alanından çıkamayacağınıza o kadar kendinizi inandırmışsınız ki çıkmayı denemiyorsunuz bile.

Tüm bu karanlığın hemen yanında bembeyaz hiç kirlenmemiş bir alan bulunmakta. Bu aslında yaşanan negatif bir durumun hemen yanı başında çok pozitif bir yaşam olduğunun işaretidir. Fakat bir sebepten dolayı siz bunu görememektesiniz. Ayrıca siyah alanla beyaz alan arasında çok keskin ve kusursuz çizilmiş kalın ve siyah bir tabaka görülüyor. Semboller dilinde bu bir duvardır. Bu duvar daha pozitif bir yaşam sürmekten sizi alıkoyan herkesi ya da her şeyi temsil ediyor olabilir. Belki biri, bazı engeller hatta düşünceleriniz sizi daha pozitif bir yaşam sürmekten alıkıyuyorsa bir an önce bu engelin farkına varmalısınız. Çünkü arzu ettiğiniz yaşam belki de yanı başınızda.

Yorumlar:

bottom of page