top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızda merkezden yukarı doğru kocaman bir kütle hareket ediyor. Bu artık çok büyük bir şeyin sizden ayrılma ya da ayrışma sürecine girdiğinin işaretidir. Bir şey yaşamınızın merkezinden büyük bir hızla çıkmakta. Bir evladın yuvadan ayrılması, büyük bir borcun ödenmesi, büyük bir sorumluluktan kurtulmak bu sembolün işaret edebileceği olasılıklardan yalnızca biri. Bu sembolü gören kişi yüklerinin büyük bir kısmını bırakarak rahata erecektir.

Bazen bu kütle kendi istediğiniz ya da istediğinizin dışında vazgeçtikleriniz ya da artık istemeyi yol verdiklerinizi temsil eder. Bu çok büyük bir şey ve ne olduğunu yalnızca siz bilebilirsiniz. Belki bu ayrışma süreci size ilk başlarda biraz acı verecek fakat sonra o kadar rahatlayacaksınız ki, sırtınızdan büyük bir yük kalkmış gibi kendinizi bir kuş misali hafif hissedeceksiniz.

Fakat, ortadaki bu sembolde hem siyah hem beyaz hatta her iki tonun karışımı temalar işlenmiş. Biraz daha dikkatli bakarsanız karanlığın tam ortasında bir ağız sanki sonuna kadar açılmış gülüyor. Semboller dilinde bu aydınlığın ve karanlığın bir arada olduğu anlamına gelir. bir başka deyişle sizin karanlığınız birinin aydınlığı olmuş. Biri sizin hüznünüze gülmekte ya da sizin karanlığınız bu kişinin işine yaramış ve bundan bir menfaat elde etmiş.

Yorumlar:

bottom of page