top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızda kocaman bir kütle falın merkezinden dışına doğru süzülüp gider gibi resmedilmiş. Sanki bir şey yaşamınızın merkezindeydi fakat artık değil. Kahve falı ve semboller dilinde bu bir nevi ayrışma ya da ayrılma olabilir. Bir şeylerden vazgeçiyor ya da bir şeyi artık bırakıyorsunuz. Zihinsel bagajlarınız ya da size yük veren her şey ya da dertleriniz sorumluluklarınız hatta büyük borçlarınız. Bir şeyden kurtulmaya başlıyorsunuz.

Fakat, bu kara kütlenin hemen sağında sanki onun fincandan düşmesini engeller gibi duran kalın ve siyah bir çizgi var. Sanki siz bir şeyden kurtulmak istiyor hatta kurtuluyorsunuz fakat bu ağırlığın yaşamınızdan çıkmasına izin vermeyen biri ya da bir şey var. Adeta onun yolunun önünde çıkışını engeller gibi ayakta ve güçlü bir şekilde durmakta. Kütle yaşamınızdan çıkmak ya da çıkmamak arasında bir noktada öylece asılı kalmış. Ya gidecek ya da orada duracak.

Bu kara kütlenin hemen solunda birbirinin tam zıttı ve yansıması gibi duran biri siyah diğeri beyaz iki hilal var. Sanki kütlenin bıraktığı boşlukta beyaz bir hilal nur gibi parlamaya çalışırken siyah olan onun üzerine kapaklanmış parlamasını engelliyor. Semboller dili ve kahve falında bu mutlu olmanızı istemeyen kişilerin ya da yaşamınızda mutluluğunuza izin vermeyen faktörlerin işaretidir. Siz mutlu olmak istedikçe biri engel koyuyor.

Yorumlar:

bottom of page