top of page

Kahve falınız:

30.png

Kahve falınızın dibi o kadar karanlık ki sanki ne olup bittiği kestirilemeyen bir dünyanın içinde hapsolmuşsunuz. Bir şeyler gölgede kalmış, gizli saklı, kimse iç yüzünü tam anlamıyla bilmiyor. Bu karanlığı çevreleyen farklı semboller hatta yukarıda ufak bir dağ var. Sanki her şeyin gizli saklı olması yetmiyormuş gibi ortaya çıkan farklı bilgileri bile ört bas etmeye çalışan biri ya da birileri var.

Yaşamınızın merkezindeki bu karanlıktan çıkan bir çok çıkış yolları var. Fakat hepsi bölük pörçük, karanlık ve engebeli. Hatta bu çıkış yollarından en büyüğünün tam ortasında sanki çıkışı engeller gibi duran bir adam bir de kadın var. Her ne kadar çıkışı kapatsalar da oradan çıkış mümkün. Bu adam ve kadın adeta bir kapıda bekçi gibi nöbet tutuyorlar ve bir yeri muhafaza etmeye çalışıyorlar.

Yukarıda kuzey yönünde çok belirgin yatay bir milat çizgisi var. Yaşamınız sanki bu çizgiden "öncesi" ve "sonrası" olmak üzere ikiye ayrılmış. Öncesi daha az sembollü, sonrası daha meşgul ve daha meşakkatli, aynı zamanda daha çok yolculuk var. Sanki yaşamınızda bir nokta var o noktaya varıyorsunuz ve birden sizin için her şey değişmeye başlıyor. Oradaki çizgi aynı zamanda bir durağa benziyor. Yaşamınızda belki bir duraksama ya da pasif bir dönem sonrası her şey hareketlenebilir.

Yorumlar:

bottom of page